Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Öncelikle her birimizin parmak izi niteliğindeki astrolojik haritalarının bir bütün olduğunu hatırlatarak yazmaya başlamak istiyorum. Lütfen yazımı “yükseleni Başak ve Güneş burcu Koç olan her kişi aynıdır” gibi bir sonuca kesinlikle ama kesinlikle kapılmadan okuyunuz. Aşağıda yazdıklarımın bir kısmı bazı Başak yükselenli Koç’larda “görülmeyebilir” -olmayabilir demiyorum :). Neden? Çünkü O’nun belki haritasında Koç ve Başak burcunun özelliklerini örten veya 180 derece değiştiren faktörler olabilir. Bu nedenle bir kişiyi incelerken haritasını bütün olarak analiz etmek her zaman daha fazla doğru bilgiye ulaştırır bizleri.. Bu konuyla ilgili HOROSKOP ANALİZİ sayfamı inceleyebilirsiniz.

Yükseleni Başak olan Koç burçları güneş ve yükselenin uyumsuz burçlarda ve doğal olarak da uyumsuz doğada olması nedeniyle kendisiyle çelişen ve huzursuz insanlar olurlar. Adeta kıstırılmış gibidirler ve enerjilerini tam anlamıyla yansıtamazlar. Bu nedenle de zaten Koç burcunun huzursuz olan yapısı daha da huzursuzlaşır ve Başak’ın sürekli krite eden, eleştirel etkileri de kişilikte benlik bulacağından kişi gerçekten fazlasıyla pimpirikli ve evhamlı olabilir.

Gerçekten zor bir kombinasyondur, hem yaşayan hem de yaşanan kişiler açısından. Başak burcu ne kadar dışa dönük ve sosyal gözükürse gözüksün oldukça çekingen ve içe dönük bir yapıdadır. Duruşu asil, karizmatik ve genelde soğuktur ilk bakışta. Aslında çocuksu bir neşesi ve çocuksu zevkleri olan biridir. Ama ilk bakışta dediğim gibi duruş olarak her zaman mesafeli ve soğuktur. Koç burcu ise pek politik ve mesafeli değildir karşısında kim var kim yok aldırış etmez, içgüdüsel davranır ve Başak gibi hesaplar yapmaz. Yaşamak istediği şeyi anında yaşamak ve gerekirse bitirmek ister, bu bakımdan çok tüketici ve har vurup harman savurucu bir burç olduğunu söylemek mümkündür. Bu dediğim har vurma olayı insan ilişkilerinde de her türlü zevk için de aynıdır. Oysa Başak ölçülü ve kuralcıdır ne kendisi ne de başkaları incinmelidir. Bu açıdan hesabını ince eleyip sık dokuyan yapısı ile enine boyuna düşünerek yapar. Hata yapması zordur bu bakımdan. Ama Güneş’i Koç, yükseleni Başak olan birinden söz ediyorsak bu kişi hem bol bol hata yapan, hem de çevresindeki kişilerin hatalarını keskin zekasıyla bulup ortaya çıkaran birinden söz etmek mümkün olur. Eee zaten yükselen Başak bu eleştirmenliği ve keskin gözlemleri her halükarda yapıyor diyecek olanlarınız olabilir. Ama bu analiz ve hata tespit yeteneği Koç burcunun keskin ve acımasız dobralığıyla birleştiğinde ortaya gerçekten acı bir tablo çıkabilir 🙂 Çünkü Başak ne kadar eleştirmen ve hata bulucu olursa olsun Koç kadar direkt ve düşünmeden konuşan biri değildir. Halbuki Koç burcu konuşma konusunda karşısındaki kim olursa olsun gözünün yaşına bakmaz ve oldukça acımasız + kırıcı (ve bazen de kaba saba) dillendirebilir düşüncelerini.

Fiziki olarak yükseleni Başak olan bir Koç, gerçekten çok karizmatik ve duruş itibariyle asil bir insandır. Bakışları soğuk ama bir o kadar da etkileyici olabilir. Kaliteli ve markalı giyinmekten hoşlanır ve sade olmasına rağmen iddialı kıyafetleri tercih eder. Gizli bir beğenilme, alkışlanma ihtiyacı içindedir çünkü. Aslında çok fazla dikkat çekmek zaman zaman onu utandırabilir de. Ama o özünde bir Koç burcudur ve Koç burçları dikkatleri ve insanların beğenisini üzerinde toplamayı çok sever. Bu nedenle giyimiyle, duruşuyla ve zerafetiyle fark yaratarak istediği beğeniyi rahatlıkla toplayabilir.

Yükselen Başak Koç burcu mensupları evliliklerinde uyumlu olabilecek bir eş arar, huzur ve duygusallık arar. Sekse çok düşkün olabilir bu nedenle eşinin de kendi gibi ateşli biri olmasını isteyecektir. Ayrıca eşinin sırlarını paylaşabileceği ve en az kendi kadar saygı uyandırabilecek biri olması gerekir. Bu arada, özel hayatını döküp saçmayı sevmeyen bir Koç’tur O. Bu bakımdan yaşadığı ilişkiler doğru veya yanlış fark etmez mutlaka saklı kalır. Ya da en azından mahremiyetine büyük önem verir demeliyim. Birlikte olacağı kişi de en az onun kadar ketum olmalıdır aksi halde büyük kavgalar ve mutsuzluklar ayrılığa sebep olabilir. Bu konuya ayrı bir önem verir.

Yükseleni Başak olan bir Koç burcunun horoskopunda Güneş muhtemelen 8.evde demektir ve bu da miras, ikramiye ya da başkaları yoluyla kolay yoldan gelecek paraların bolluğuna işaret eder. Kişi eşi, babası ya da ortakları bakımından maddi açıdan şanslı olabilir. Ya da başkalarının maddi kaynaklarını kullanarak çalılştığı bir işi olabilir (finans danışmanlığı, veznedarlık gibi) Ayrıca gizlilikten hoşlandığı gibi, gizli bilimlere-ilimlere vs. gizli-mistik konulara da meraklıdır. İyi bir araştırmacı yazar olma potansiyeli taşır, derin fikirler sunabilir.

Not: Yazılarımı kaynak ve yazı linki belirterek alıntılayabilirsiniz.

Suveay

Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri” hakkında 3 yorum

  1. ilker

    Teşekkürler, bu yazıdan daha gerçekçi ve iyi bir burç yorumu okumadım yükseleni başak olan koçlar hakkında…

    Cevapla
  2. Geri izleme: Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

  3. Geri izleme: Yükseleni Başak Olan Koçlar Koç Burçları Başak Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.