Yükseleni Terazi Olan Koçlar Koç Burçları Terazi Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Yükseleni Terazi Olan Koçlar Koç Burçları Terazi Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Öncelikle her birimizin parmak izi niteliğindeki astrolojik haritalarının bir bütün olduğunu hatırlatarak yazmaya başlamak istiyorum. Lütfen yazımı “yükseleni Terazi ve Güneş burcu Koç olan her kişi aynıdır” gibi bir sonuca kesinlikle ama kesinlikle kapılmadan okuyunuz. Aşağıda yazdıklarımın bir kısmı bazı Terazi yükselenli Koç’larda “görülmeyebilir” -olmayabilir demiyorum :). Neden? Çünkü O’nun belki haritasında Koç ve Terazi burcunun özelliklerini örten veya 180 derece değiştiren faktörler olabilir. Bu nedenle bir kişiyi incelerken haritasını bütün olarak analiz etmek her zaman daha fazla doğru bilgiye ulaştırır bizleri.. Bu konuyla ilgili HOROSKOP ANALİZİ sayfamı inceleyebilirsiniz.

Yükselen burcu Terazi olan Koç burçları herşeyden önce güzellikleriyle baş döndürecek kadar alımlı ve dikkat çekici kişiler olurlar genellikle (yükselende yani 1.evde bulunan bir gezegenin ya da yükselen burç ASC çizgisinin özellikle ağır ilerleyen gezegenlerden sert açı alması halinde bu dediğimde bazı değişiklikler görülebilir) Koç ve Terazi bilindiği gibi zıt burçlardır (zodyakta birbirlerine 180 derece açı yaparlar) bu nedenle Terazi yükselenli bir Koç burcu sık sık çelişkiler yaşayabilen ve ikilemler içerisinde kalabilen bir kişidir. Tipik bir Koç burcuna göre insanlarla daha uyumlu ve daha edilgen bir yapıya sahip olabilir. Topluma ayak uydurmayı kendisine görev edinmiştir ve tipik bir Koç’a göre daha az kavga çıkartır, daha dinleyicidir. Bunun nedeni denge, dostluk ve uyum arzusu içerisinde olmasıdır. Ayrıca Terazi burcunun felfesindeki gibi bir kişiye bir işi yaptırmanın en iyi yolunun onunla dost olmaktan geçtiğini bilmektedir. Bu nedenle de insanlarla dost olur, diplomatik tarafları da vardır yani. Bu diplomatik yönleri onu insanlar arasında denge unsuru haline getirir. Ara buluculukta başarılı olur. Terazi yükselenli Koç burcunun hayati amaçlarından biridir, ikili ilişkiler içerisinde bulunduğu kişilerle uyum ve huzur içerisinde bir beraberlik yaşamak. Bunu yaparken tatlı sert bir yol izler ve genelde başarılıdır. Arada sırada egosu tavan yapsa da onun şımarıklıkları ve şımarık tavırları yine de hoş karşılanır. Garip bir şekilde yaptığı kaprisler ve tüm ego dışavurumları insanlar arasında kabul görmesine mani olmaz, aksine kendine güvenli ve lider bir profil çizebilir bu kişiler arasında.

Neşeli, sempatik ve genelde hareketlidir, güzellikleri ve güzelleşmeyi sever. Evlilik ve aşk konusunda olumlu düşünür, asla yalnız kalamaz. Evleneceği kişiye aşırı bağlanma durumu söz konusudur, tipik bir Koç’a göre evlilikte daha başarılı olabilir uyum ve denge yaratmadaki becerisi sayesinde. Aynı zamanda estetik açıdan güzel bir yapıda olması ve hoş tavırları da çevresinde karşı cinsten sürekli birkaç kişinin bulunmasını sağlayacaktır. Tipik bir Koç burcuna göre hiçte azımsanmayacak ölçüde nazik ve kibar hareketleri görülecektir. Ayrıca içten içe her ne kadar ego düşkünü ve bencil istekleri olsa da, dıştan görünen yüzü paylaşımcı, adaletli ve insanları düşünen bir profildedir.

Sanatsal anlamda bazı yetenekleri olabilir kendini ön plana çıkartmayı sever ve hep ünlü olma isteği içerisindedir. Ünlü olmak için yeteneklerini seferber edip sürekli ilgi peşine düşer. Eğer haritasında aksini iddia eden durumlar yoksa şımarıklığa yatkın ve çevresindeki kişilere (eşi, ortağı, yakın arkadaşları gibi) isteklerini yaptırmak konusunda baskın bir karakteri vardır demem mümkün. Ama baskınlıklarında bile sevimli olmayı ve kendini sevdirmeyi başarabilir bu açıdan bu özelliğini kötü niyetli kullanırsa insanları istekleri doğrultusunda kendi bilinçli istekleri uğruna kullanabileceğini söylemek mümkün. Özellikle karşı cinsi cazibesi ve neşesiyle etki altına alıp her istediğini yaptırabilecek kapasitede biridir. Ama dediğim gibi bu durumu kötüye kullanan Terazi yükselenli Koçlar da olabilecektir.

Evlenecekleri ve ciddi ilişkiler kuracakları insanda öncelikle güç ve karizma ararlar. Bu kişinin sosyal ve neşeli, onu güldürecek biri olması gerekir ama bu kişi aynı zamanda gülerken bile karizmasını yitirmemelidir 😉 Güce ve stil sahibi olmaya büyük önem verir, bu bakımdan tarzı olan ve toplumda fark yaratan/dikkat çeken kişilerden hoşlanır. Kendisi de dikkat çekmeyi ve toplumda bilindik olmayı isteyen biri olduğu için ancak böyle biri ile beraber olmaya gönüllü olacaktır.

Yükseleni Terazi olan Koç burcu mensupları tipik Koçlara göre çok zıt özellikler gösterebilir demiştim, bu zıtlıklardan biri de onay almadan harekete geçememe durumudur. Bir Koç burcu normalde kimsenin onayını almaya ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerinde durabilen ve kendi kararlarını kendi alabilen biridir. Bu elbette kafasına buyruk ve hoyrat davranacağı için bazı hayat evrelerinde sıkıntı sebebi olabilir, ancak bir bakımada güzeldir, çünkü; karakterini ve kişiliğini kimseye ihtiyaç duymadan ve birinin desteği olmadan da ayakta tutabilir bu sayede. Fakat yükseleni Terazi burcu olan bir Koç burcu insanı için durum çok farklıdır. Bu kişiler başkalarının onayı olmadan, başkalarına danışmadan önemli kararlar almaktan hoşlanmazlar, bu durum bazı kişilerde ileri düzeylere varabilir ve en basit konularda dahi birilerine danışmak zorunda hissederler kendilerini. Bu durumda kendi kararlarını kendi vermekte zorlanan “tam anlamıyla tezat” bir Koç burcu ile karşı karşıya kalırız.

Bazı Terazi yükselenli Koç burçları da didişmeye bayılırlar,örneğin evliliklerinde hem bir yandan eşleriyle didişir, tartışır, bütün isteklerini yaptırmaya kalkar, bir yandan da huzurlu, mutlu, dengeli havası vermeye çalışırlar. Bu tür Terazi yükselenli Koçlar “içi dışı bir” tanımlamasına pek uymayan kişilerdirler. Çünkü yaptıklarıyla göstermeye çalıştıkları farklıdır.

Not: Yazılarımı kaynak ve yazı linki belirterek alıntılayabilirsiniz.

Suveay

Yükseleni Terazi Olan Koçlar Koç Burçları Terazi Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Yükseleni Terazi Olan Koçlar Koç Burçları Terazi Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri” hakkında 5 yorum

  1. Kübra

    Kelimenin tam anlamıyla kendimi okudum, bazı yerlerde de çokça güldüm. Ayrıca bu kadar ayrıntılı başka hiçbir site bulamadım. Elinize sağlık 😊

    Cevapla
  2. Geri izleme: Yükseleni Terazi Olan Koçlar Koç Burçları Terazi Yükselenli Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.