G. ve Sevgilisi İçin Evlilik, İlişki ve Aşk Uyumu (Sinastri) Analizi Yorumu

G. ve Sevgilisi İçin Evlilik, İlişki ve Aşk Uyumu (Sinastri) Haritası Analizi Yorumu

Sevgili G.,

siz kendi şahsi ihtiyaçlarınızı ve bireylilik haklarınızı son derece yüksek standartlarda koruyabilecek bir güce sahip aynı zamanda insani yardım ve insan haklarını korumak, adaletlilik kavramı adına uğraşlar vermekte de başarılı birisisiniz. Son derece çağdaş ve geleneklere aykırı düşünceleriniz vardır. Kalıpları olmayan hemen hemen her konuda muhalif düşünceler geliştirebilen ama düşünceleri konusunda aşırı sabit davranarak herkesin bu fikirlerinizi kabul etmesini bekleyen sabit karakteriniz nedeniyle kişilerle kimi zaman bazı sürtüşmeler yaşamanız oldukça olası bir durum gibi gözüküyor. Haritanızdaki sabit burçta yerleşen gezegenlerinizin çokluğu hasebiyle bunu söylüyorum. Güneş-Merkür ve Mars’ınız kova burcunda kavuşuyor, yine Kova burcu gibi sabit bir burç olan Aslan burcundaki Ay ile ve diğer bir sabit burç olan Akrep’teki Uranüs ile sert etkileşim içinde. T kare dediğimiz bu sert açı kalıbı size despot ve sabit fikirli bir hava veriyor. Aslında çok idealist ve insancıl, ayrıca yardımsever biri olmanıza rağmen içinizde hep var olan “birazcık” narsist benliğiniz ve aşırı bireysel davranışlarınız arasında gelip gidiyorsunuz. Mücadeleci birisiniz ve hayatınızda çekişmelerle dolu. Ay Aslan olumsuz açı aldığında kişiye narsist ve despot bir içgüdüsel dürtü vermektedir. Ay’ınızın Uranüs ve Güneş-Merkür-Mars kavuşumundan aldığı olumsuz açı insancıl ve evrensel barışçıl yönünüzün kimi zaman aşırı benlikçi tarafınıza yenik düşeceğinin bir işaretidir. Dolayısıyla uğruna bir çok şeyinizi feda ettiğiniz (mesela yardımlar, evrensel hak ve özgürlükler adına edilen mücadeleler vs. gibi..) konularda başarılı olabilmeniz için hem içgüdüsel ihtiyaçlarınızı karşılamalı hem de insanlar, evrensellik ve adalet adına çalışabilmelisiniz. Bunun için lider konumunda bulunmanız gereklidir ve siz zaten muhtemelen bazı konularda lider olmuş olan birisisinizdir. İçinizde öyle güç var ki bunu başarmamanız mümkün değil. Yaptığınız işlerde size saygı duyulması ve sizin fikirlerinizin dinlenmesi şartıyla inanılmaz verimli ve istikrarlı çalışmalar yapabilir, bir çok kişiye faydalı olabilirsiniz. Ama yüksek kademelerde bulunmadığınız takdirde egolarınızın devreye girmesi ve yapacağınız işten soğumanız da mümkün. Bu yapacağınız iş ne kadar hayırlı olursa olsun hemde. Bu yüzden egonuza yenik düşmemenizi ve içinizdeki gücü olumlu kullanmaya çalışmanızı önereceğim.Bu sizin psikolojik ve ruhsal olarak da rahatlamanızı sağlayacaktır. (aşırı rekabetten olumsuz etkilenme durumunuz var.)

Aşk ve evlilik konusunda şimdiye kadar neler yaşadığınızı bilemem elbette ancak oldukça ders aldığınız bir geçmişiniz olabilir. Hayatınız çılgınlıklarla ve pişanlıklarla dolu olabilir. Ne olursa olsun kendinize çok fazla güvenirsiniz. Eminim ki aşk evinizdeki Başak Satürn size aşk konusunda roman yazabileceğiniz oranda inanılmaz dersler vermiştir. Evlilik evinizdeki Neptün birine aşık olduğunuzda ne kadar verici ve kendinizi O’nun benliğinde kaybeden biri olduğunuzu göstermekte. Bir aşk ilişkisi ya da evlilik-beraber yaşama durumunda sabit burçlarla bezenmiş bir haritaya sahip olmanıza rağmen Neptün sizi masalsı dünyalara götürebilecek ve aşırı hayalperest davranmanıza neden olabilecektir. Bu durum sizi çok tatlı bir eş ve yakın arkadaş,sevgili yapacaktır. Evet Venüs’ünüzün Oğlak olmasına rağmen hemde 🙂 Ancak Neptün’ün evlilik evinizde olmasının ne yazık ki bir de karanlık yüzü var. Bu da aşırı fedakarlıklarınızın ve vericiliğinizin çok yakın saydığınız birileri tarafından (ortaklar, eş, beraber yaşadığınız kişi, avukat, danışman vs. gibi) şahsınıza suistimal riski taşıyor olmasıdır. Bu suistimalleri belki şimdiye dek yaşadınız, acılar çektiniz bu yüzden. Benim diyebileceğim tek şey aşkta ve arkadaşlıkta vericilik, fedakarlık olmalıdır, bencillikten çok iyidir ben demeden önce sen diyebilmek, ancak, kimin için, ne için? sorularını her zaman sormayı ihmal etmeyiniz. Yoksa bu tatlı mizacınızdan faydalanmaya kalkanlar olabilir. Kuzey Aydüğümünüzün de Başak burcunda olduğunu düşünürsek aşırı fedakarlık ve hemen inanma gibi etkilenmelerden uzak durmanız, yükselen burcunuz Boğa’nın ayakları yere sağlam basan ve kararlı tavrından vazgeçmemeniz Kuzey Ay Düğümünüzü gerekleştirebilmeniz adına faydalı olacaktır. Bu sayede evlilik evinizdeki Neptün’ün olumsuz etkilerinden de korunmuş olacaksınız. Tüm bu olumsuz yorumlarıma rağmen evlilik evinizde kıskanç, gururlu, hayalperest ve hayalciliği yüksek olmasına rağmen istikrarlı bir eşin/evliliğin varlığını hissetmekteyim 7.ev yöneticinizin aldığı açılara bakarak. Evinde kraliçe gibi yaşayan birisiniz ve umarım ki hepte öyle kalacaksınız. Kariyer ve statü açısından önünüz açık, çünkü liderliğe oynayabilecek kapasitede zeki ve istikrarlı birisisiniz. Zaman zaman aşırı muhalif ve bağımsız olma ihtiyacınız devreye girdiğinde kariyerinizde bir sallanma olabilir, bu durumda kendi işinizi kurmayı düşünmeniz olası. İşçi yerine bir patron olmak sizin için daha ideal. Bunun yanında gönüllü olarak karşılık beklemeden yapacağınız bazı çalışmalarınız da olabilir.

Şunu eklemeden geçemeyeceğim, sinirsel anlamda çok çabuk etkilenebilen biri olmanız nedeniyle aşk ve evlilik hayatında sıkıntılar yaşamanız, uzun vadede ise ruhsal bozukluklarla uğraşmanız olası. Lütfen sıkıntılı anlarınızda rahatlamaya ve sizi meşgul edecek zihinizi boşaltacak uğraşlara yönelmeye, diğerlerini de dinlemeye vakit ayırınız, zira bu siz ve ilişkilerinizin geleceği açısından oldukça önem taşımakta. Aşırı mantıkçı ve ayakları yere sağlam basan ancak despot ve aşırı hükmedici olma riskinize karşın duygularınızı ortaya çıkartabilecek çalışmalar ve yumuşamak adına yapacağınız girişimler sizin için çok önemli. Zira dışardan bakıldığınızda iletişimi iyi, canlı, neşeli zaman zaman da sessiz sakin görünebilirsiniz ama çoğu kişi sizin duygusuz, ukala ve ruhsuz olduğunuzu bile düşünebilir. Bu da sizin sinirlerinizi daha da fazla yıpratacaktır. Halkla ilişkileri iyi olan, toplumda yükselme şansı bulunan ve çok iyi cümleler kurabilen biri olarak bu bakış açısını ustalıkla yerle bir etmeniz sizin için çocuk oyuncağı olmalı.

Partnerinizin haritasına baktığımda en az onun da sizin kadar bağımsızlığına düşkün ve anti gelenekçi aykırı fikirlere sahip bir zat olduğunu söylemem mümkün. Hayalperest ve tasarımcı, genel anlamda yetenekli biri olması sanatsal ve edebi alanlarda O’na başarı sağlamış ya da sağlayacak olabilir. Duyguların dilini çok aktif bir biçimde dile getirebilir, iyi bir yazar ve fikirleri söz konusu olduğunda hararetli bir savunucu olabilir. İkinizde evliliğe karşı bir tavır almış olabilirsiniz bu bağlamda aşkınızı özgürce ve belki de toplumsal (ve ailesel) standartarı çiğneyerekten gizlice yaşamak isteyebilirsiniz. Aslında partneriniz ve siz evlilik isteyebilirsiniz ancak bir süre geçsin istiyor ve kararlarınızı ani almıyor olabilirsiniz. Bekarlık sultanlık ve nikah gereksiz şeklinde düşünen bir zihniyete sahip olabilirsiniz çünkü. Bu süre zarfında da gizlilik içerisinde ilişkinizi geliştiriyor olabilirsiniz.

Partneriniz iyi bir konuşmacı ve yazar olabilir demiştim. Bunun yanı sıra gizlilik içerisinde yürüttüğü bazı şeyler de olabilir. Hastahaneler, hapishaneler veya sosyal yardım kuruluşları gibi alanlarda çalışabilir. Ya da sürekli bir hastahaneye gidip gelme veya mahkeme sorunları olabilir. Genelde ailesel ve özel ilişki durumlarını pek paylaşmayı sevmeyen biri olmalı. Ailesini sever ancak bir takım ailesel problemleri kendisinde çok derin yaralar açmış olabilir ama bunları paylaşmayabilir. Bu yaralar kendisinde olumsuz psikolojik etkiler bırakmıştır muhtemelen ve çok derinlerde iyileşmeyi bekliyordur. Aile kurmak ve evlenmek istemesine rağmen çok derinlerde hep bir engellenme hissedebilir ve kendi kendini neden olduğunu bilmeden frenleyebilir. Zaten çok çabuk karar veren biri değildir evlenme korkusu da devreye girince evlilik hayalleriniz uzun bir süre ertelenebilir. Evet evlenmekten ve yuva kurmaktan pek haz etmeyecek biri duruyor karşınızda. Ayrıca ne yazık ki ailesinde yaşadığı problemleri veya benzerlerini muhtemelen evliliğine de yansıtacak biri. Bir çok konuda sorumluluk almaktan kaçmak isteyecek ve zora geldiğinde yalan söyleyebilecek aynı zamanda. Bağımsızlığına gerçekten çok düşkün, aynı zamanda kadınlara güvenmeyen biri. Bu da mı? diyecek olabilirsiniz, evet bu da. Evlilikten ve yuva kurmaktan korkan bir o kadar da bir kadına tam anlamıyla güven duymakta zorlanan ve yer yer beraber olduğu kadına baskı yapabilecek biri. Bu durum çok fazla sıkıntı yaratacaktır aranızda. Ama size şu kadarını söyleyeyim, O gerçekten merhametli ve uyumlu biri olmaya çalışacaktır sizin için. Çünkü birbirinizi tamamlayan çok yönünüz var. Yükselen burç yöneticisi Güneşi Jüpiter ile kavuşmuş bu da ne kadar merhametli, yardımsever ve iyi yürekli oduğunu anlatmaya yetiyor. Hareketlerinin çoğunluğu iyi bir niyetle yapılıyordur muhtemelen. Bunun yanında dini inançlar ve maneviyat bakımından da zengin bir yapıda olabilir. Veya en azından mistik-felsefi bazı yönelimleri olabilir. Bu konulara ilgi duyar ve bu konularla ilgili bazı çalışmalar yapabilir.

Yükselen burcu Aslan, dolayısıyla ışık saçan neşeli bir yönü var ancak buz dağının arkasında karamsarlığa yatkınlık ile aşırı iyimserlik arasında gidip gelen bir profil çiziyor haritasına baktığımda. Bu durum gelgitli bir durum olduğundan ruh sağlığını önemli ölçüde tehdit ediyor. Aşk hayatında geçmiş yıllarında çok büyük üzüntüler çekmiş ve yaralar almış olabilir. Bu yaralar sayesinde ilişkiler konusunda iyi bir danışman olabilir. İyi tavsiyeler verir, kendi yaptığı hataları başkalarının yapmaması adına öğütleri ciddi anlamda mantıklı ve başarılıdır. Aşkta çok fazla merhamet ve güven bekleyen, karşısındakinin en ufak bir yanlışında O’nu bırakıp gidebilecek olan biri. İncinmeye hazır adeta, bu yüzden güvenini sarsmamaya özen göstermelisiniz. İncindiğini ve güveninin sarsıldığını pek belli de etmez, çünkü amacını önceden kestirmek ve O’nun doğrudan bir iş yapmasını beklemek zordur. Genelde dolaylı yollardan bunu anlayabilirsiniz. İletişim bakımında oldukça uyumlusunuz, bu bakımdan aranızda sorunlar olduğunda konuşarak çözümlemeniz kolay olacaktır ama yine de çoğu zaman dediğim gibi niyetini ve incinmişliklerini gizleyecektir.

Birbirinizden öğreneceğiniz ve birbirinize öğreteceğiniz çok deneyim olduğunu düşündüm haritalarınızı incelediğimde. Ayrıca uzun süreli beraberliklerde bulunan olumlu açılar var aranızda. Cinsel anlamda kısa vadede uyumlu etkiler var ancak uzun vadede cinsel olarak bazı sorunlar yaşama riskinizi göz ardı edemem, bu konuda belki bir kaç sene belki de uzun yıllar sonda aranızda bazı uyumsuzluklar çıkabilir. Önceden de dediğim gibi iletişim ve öğretmen-öğrenci ilişkileriniz (birbirinizi farklı konularda eğitme, birbirinize farklı şeyler öğretme yeni deneyimlerle tanıştırma vs.) gayet güzel. Birbirinizi tamamlayan ve kesinlikle beraberken oldukça iyi işler çıkartabilen, enerji dolu bir çiftsiniz. Oldukça iyi vakit geçirmeniz mümkün. Hem de uzun yıllar. Çünkü bu ilişkide aşk, uyum ve sevgi var.

Yurt dışında, mistik ve dini öğelerle alakalı konularda veya yüksek öğrenimde başarılı olabilir. Bunu beraber de yapabilirsiniz. Eğitim hayatında beraber olabilir, birlikte bir iş bile kurabilirsiniz. Sizi medya, halkla ilişkiler, eğitim, yeni kurslara katılmak ve iletişim konusunda yüreklendirebilecek. Bu konularda sizi teşvik edebilecek. Siz de evlilik konusunda O’nun başının etini yiyecek olabilirsiniz 🙂 İyi de yaparsınız. Seyahat edip gönlünüzce gezebilir ve maceradan maceraya beraberce koşabilirsiniz. Hatta bu enerjik tutumu arada bir abartabilir, kendinizi sürekli macera yaşamak zorundaymış gibi düşünebilirsiniz, buna dikkat.

Durduk yerde önemsiz konularda çıkabilecek entelektüel anlamdaki çatışma ve tartışmaları birde hayata bakış açılarınızdaki ufak tefek farkları saymazsak bu ilişki gelecek vaad ediyor. Mutluluklar diliyorum.

*************************************************************************************

Sizlerde eşiniz/sevgilinizle aranızdaki aşk-ilişki uyumunuzu ve evlilikteki başarınızı öğrenmek isterseniz sinastri haritası analizi siparişi verebilirsiniz. Sinastri haritası analizi hakkında daha detaylı bilgi almak ve sinastri analizi ücretini öğrenmek için tıklayınız.

İletişim için: suveay@mevsimlergibi.com adresine bir mail atmanız yeterli.

G. ve Sevgilisi İçin Evlilik, İlişki ve Aşk Uyumu (Sinastri) Analizi Yorumu” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: G. ve Sevgilisi İçin Evlilik, İlişki ve Aşk Uyumu (Sinastri) Analizi Yorumu | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.