İlişkinin Karması (Kompozit) Haritalarında Güneş Burçlarda Ne Anlama Gelir?

Kompozit/Karma (Birliktelik) Harita Analizi – İlişkinin Psikolojik ve Sinerjik Profili

İlişkinin Karması (Kompozit) Haritalarında Güneş Burçlarda Ne Anlama Gelir?

Öncelikle eğer karma-kompozit haritalar ile alakalı bir ön bilginiz yoksa daha önce siteme eklediğim kompozit harita nedir makalesini okumanızı öneririm. Tıklayınız.

KARMA (KOMPOZİT) HARİTADA GÜNEŞ: Tıpkı bireysel bir horoskopta (natal haritada) olduğu gibi kompozitte de Güneş; Koç, Boğa, İkizler, Aslan, Yay, Oğlak burçlarında ve 1, 2, 3, 5, 9, 10. evlerde konumlandığında birde elbette çok kötü açılar altında olmadığında oldukça güçlü bir ilişkiden bahsetmek mümkün olur. Bu ilişki ayağı tökezlediğinde Güneş’in gücü, yani ilişkinin kalbi sağlam olduğundan yoluna kolaylıkla devam edebilecek ve gerektiğinde ilişkideki 2 kişiyi başkalarıyla sıkı bir mücadeleye sokabilecektir. İki kişi eğer tek başlarınayken güçsüz, ancak; beraberken daha güçlü ve enerjik hissediyorsa, bu büyük ihtimalle kompozit haritalarındaki Güneş’in parladığının ve iyi bir konumda olduğunun işaretçisidir. Kompozitte Güneş iyi durumdaysa ilişkinin sağlam ve dayanıklı olması büyük ölçüde mümkündür.

İlişkinin Karması (Kompozit) Haritalarında Güneş Burçlarda Ne Anlama Gelir? 2 Örnek..

(dikkat: aşağıdaki örnekler kompozit Güneş’lerin yukarıda saydığım, “olumlu” dediğim evlerde oldukları ve olumsuz açılar altında olmadıkları takdirde geçerlidir. Diğer durumlarda yorumlar değişebilir.)

Karma haritada Güneş Koç burcundaysa: Beraberken eğlenceli, enerjik, spontane, özgür ve biraz da saldırgan bir çiftten bahsetmem mümkün olur. Kendilerini tenkit edenleri var güçleriyle püskürtüp keyiflerine bakarlar ve ilişkileri çok güçlüdür. Birbirlerine çokta bağlıdırlar. Kendilerini sürekli bir aksiyon içinde bulmak için uğraş verirler ancak bu natal haritalarında destekleyen burçlar ve konumlanmalar yoksa kişileri bir süre sonra çok yoracaktır, çünkü ilişkinin karması kendilerinden sürekli ve bitmeyen tükenmeyen bir enerji dışavurumu beklemektedir. Bu ilişkide durgunluk ve huzur çok zordur, kişileri sürekli olarak macera ve heyecan, yenilikler peşinde koşmaya yönlendirir. Bunu istemeyen çiftler bilinçlenerek bu olumlu ancak yorucu konumlanmayı dengelemeyi başarabilir. Ancak farkında olmayanları ve özellikle haritasında enerjik burçlarda önemli konumlanmaları olmayanları bir süre sonra yoracaktır. Dolayısıyla çok güçlü olan bu ilişkinin yükü altında kişiler yavaş yavaş ezilecek ve belki de yok olacaktır. Kompozit Güneş’i Koç olan çiftler kendilerini bu ilişki içerisinde, daha önce yapmadıkları çılgınlıkları ve yenilikleri denerken bulabilirler.

Karma haritada Güneş Aslan burcundaysa: Beraberken çok eğlenen, yaratıcı çalışmalar yapan, üreten, cömert olan, sevimli, oldukça anlamlı, derin ve sıcak bir ilişkiden söz etmek doğru olur. Yine Kompozit Koç Güneş’te olduğu gibi Kompozit Aslan Güneş’te de yorulma ve ilişkinin karmasının istediği hıza yetişememe gibi bir durumdan söz edilebilir. Kompozit Güneş Aslan’da iken çiftin sürekli eğlenmesini, gülmesini, tasarım ve hayal gücü yetenekleriyle bir şeyler üretmesini beklemektedir. Aynı zamanda sosyalleşme ile yüksek mertebeler beklerken birde dışarıya kapalı bir şekilde sürekli kendisinin beslenmesini ve sevilmesini isteyecektir. Tıpkı Aslan burcu bireylerinde olduğu gibi, zaman zaman hep bana hep bana diyecek ve sevgi, cömertlik ve eğlencenin çiftler arasında hep olmasını sağlayacaktır. Bu ilişki için elbette iki tarafında oldukça fazla enerji tüketeceğini, enerjik ve fit olması gerektiğini anlayabiliriz. Bu yorucudur evet, zaman zaman dinlenmek gereklidir. Ancak bu dinlenme kompozit Güneş’i Aslan burcunda olanlar için ayrılık anlamı da taşıyabilir. Çünkü en ufak bir sorunda gurur yapabilir çiftler. Ne olursa olsun birbirinden ayrılamayan ve beraberken kendini özel hisseden çiftlerin karma Güneş burcudur Aslan. İlişkiyi sağlam ve ayakta tutacak, koruyup kollayacak ve aşkla devam etmesini sağlayacak, iyi vakit geçirilmesine yardımcı olacak en güzel konumlanmalardan biridir kompozit Güneş’in Aslan burcunda olması.

Not: Yazılarımı kaynak ve yazı linki belirterek alıntılayabilirsiniz.

Suveay

İlişkinin Karması (Kompozit) Haritalarında Güneş Burçlarda Ne Anlama Gelir?” hakkında 1 yorum

  1. ayşe

    Keşke Kompozit Güneş’in Yay’da olma durumunu da yazsaydınız 🙂

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.