11 TEMMUZ TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ

1 temmuz 2011 güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerine ise bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

11 TEMMUZ 2010 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ
11 TEMMUZ GÜNEŞ TUTULMASINDAN YÜKSELEN BURÇLAR NASIL ETKİLENECEK?

Güneş tutulmasının etkisini oluştuğu burç ve doğum haritanızdaki ev konumuna göre farklı alanlarda hissedersiniz. Güneş tutulmasının sizi TAM ANLAMIYLA etkileyebilmesi için; tutulma derecesinin (19 derece yengeç burcu, 19 derece oğlak burcu, 19 derece terazi burcu, 19 derece koç burcu) özel natal doğum haritanızdaki yıldızlar-gezegenler (güneş, ay, merkür, venüs, mars, satürn, jüpiter, uranüs, neptün) ve önemli noktalar (ASC, DSC, IC,  MC, kuzey ay düğümü, güney aydüğümü) ile birleşmesi ya da açı oluşturması gerekiyor.

Bugün önemli bir işim çıktığından 11 temmuz tam güneş tutulmasının burçlara olan etkisi yazımı tamamlayamadım. Bu nedenle astromagazin.com.tr’de (benim yorumlarıma en çok benzeyen) tutulma etkileri yazısını alıntı yaptım. Yükselen brucunuza göre okuyabilirsiniz. Umarım bu tutulma herkese bol şans ve isabetli kararlar kısmet eder. Sevgilerimle. (suveay)

11 TEMMUZ TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ (lütfen önce yükselen burcunuza göre okuyunuz)

Koç burcu: Bu gökyüzü olayı, genel olarak yeni bir başlangıçların, yenilenme, tazelenme ve değişim açısından önemli bir dönüm noktasının işaretini taşıyor. Sizin için bu etki ev ve aile ile ilgili konularda gereksinimlerinizi net olarak belirlemek, kendinizi güvende hissetmek adına yapacağınız düzenlemeler olarak değerlendirilebilir. Nasıl bir ortamda yaşamak, nasıl güvende hissetmek ve kimlerle hayatı paylaşmak ve huzurlu olmak istiyorsanız bu konularda yeni kararlar alabilir ve düşüncelerinizin kabulü için baskıcı tutumlar sergileyebilirsiniz. Yine bu etki altında ailevi konular ve güvenliğinizi ilişkin gelişmeler dikkat çekici olabilir. Yaşanan olaylardan iş hayatınız da etkilenebilir. Tutulma sonrasında işinizle ilgili motive edici gelişmeler yaşayabilir ve işinizde yeni düzenlemelere yapabilirsiniz.

Boğa burcu: Bu gökyüzü olayı, çevreniz, iletişim, eğitim, yolculuklar, öğrenme, haberleşme, ticaret hayatınız, kardeş ilişkileriniz kısaca; kendinizi hem kültürel hem sosyal açıdan güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz açısında önemli bir kozmik enerjiyi açığa çıkarıyor. Güneş tutulmasının etkisi ile yakın çevre ve kardeş ilişkilerinizde yeni bir durum ortaya çıkarak ilişkinizin boyutunu değiştirebilir. Hemen sonrasında aileyi ve çocukları ilgilendiren konularda hızlı ve mutlu edici gelişmeler yaşanabilir. Bu etki altında güvenliğinize daha çok önem verebilir, ailenizle olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilir, iletişim gerektiren işlerde ve eğitim alanında yeni durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Düşüncelerinizle dikkat çekebilir ve konuşmalarınızla etkili olabilirsiniz.

İkizler burcu: Yengeç burcunda gerçekleşecek tam Güneş tutulmasının etkisiyle para durumunuzda önemli değişiklikler ve sürpriz gelişmeler yaşayabilir ve yeni parasal kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Şimdi açığa çıkan kozmik enerjiden yararlanarak, hem sahip olduğunuz değerleri çoğaltmak hem de kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarınızın üzerinde durmak adına yeni adımlar atabilirsiniz. Doğum haritanızdaki yıldız konumlarına göre etkisi olumlu ve olumsuz olabilir. Daha girişimci ve cesur olacağınız bu dönemde maddi konularda dikkatli olmalı ve harcamalarınızı kontrol altında tutmalısınız. Hemen sonrasında eviniz ve aileniz için fazla harcama yapabilir ve güven artırıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sözlerinizle daha etkili ve ikna edici olabilir, eğitim alanında yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yengeç burcu: Burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması kişiliğinizi ve dış görünüşünüzü etkileyecek, sizi olgunlaştıracak ve yaşamınızda yeni bir sayfa açmanız için itici güç oluşturacaktır. Aldığınız kozmik enerji ile artan cesaret ve ifade gücünüzü kullanarak yeni başlangıçlar için harekete geçebilirsiniz. Bu etki altında kişisel beklentilerinizde değişiklik olurken her şeye daha değişik açıdan bakabilir, geleceğe yönelik yeni adımlar atabilir ve kendinize yeni bir yön çizebilirsiniz. Bu dönemde sağlığınıza ve ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz. Gereksiz tartışmalar yüzünden kendinizi yıpratabilirsiniz. Ben yerine biz demeyi öğrenmelisiniz. Hemen sonrasında maddi durumunuzu ilgilendiren olaylar gündeme gelebilir. Yeni kazançlar ve yatırım olanakları söz konusu…

Aslan burcu: Her tutulma kişinin yaşamındaki bir değişimin tetikleyicisi olduğundan; sizler için de bu Güneş tutulması eksiklerin tamamlanması ve kişisel alanda yolunuzu net ve kararlı bir şekilde çizebilmeniz adına geçmişin değerlendirilmesi anlamını taşıyor. Bu etki altında geçmişinizin değerlendirmesini yaparak kendinize yeni dersler çıkarabilirsiniz. Yaşamdan zevk alabilmeniz ve kendinize güvenebilmeniz için artık geçmişinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Aldığınız kozmik enerji sizin elinizde olmayan ve müdahale imkânı bulamadığınız bazı konularda daha dikkatli ve daha güvenli bir şekilde ilerlemeniz için sizi büyütecek, olgunlaştıracak ve değişimler karşısında güçlü bir şekilde mücadele etmeyi öğretecektir. Yine bu etki altında aile büyüklerinizle ilgili üzücü durumlar ile karşılaşabilir, endişe ve korkulara kapılabilir ve harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca gizli düşmanlıkla karşılaşmanız ve sizden gizlenen bir gerçeği öğrenmeniz de söz konusu… Hemen sonrasında kişisel alanda önemli kararlar vererek yeni başlangıçlar için harekete geçebilirsiniz.

Başak burcu: Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması geleceğe yönelik hedeflerinizin ve ümitlerinizin değişime uğrayabileceğinin işaretini taşıyor. Bu etki altında bulunduğunuz grup içinde ve arkadaşlık ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Aniden gelişen olaylar ilişkilerin boyutunu da değiştirebilir. Bu olayın etkisi ile hayatınızdan bazı dostlarınız çıkarken yerlerini yenileri alabilir. Yine Güneş tutulmasının etkisi ile mesleğinizle ilgili yeni bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi de duyabilirsiniz. Açığa çıkan kozmik enerji size yeni hedefler belirleyebilmeniz ve mesleğinizle ilgili yeni atılımlarda bulunmanız için gerekli itici gücü verecektir. Bu etki altında yeniliklere açık olmakla ve sosyal çevrenizle iletişim kurmakla çok şey kazanabilirsiniz. Hemen sonrasında duygularınızı etkileyen gelişmeler yaşayabilir ve kişisel alanda yeni kazanımlar edinebilirsiniz.

Terazi burcu: Yengeç burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasının etkisiyle ailevi konularda, toplumdaki yerinizde ve mesleki alanda önemli değişiklikler yaşayabilir ve aşırı hassasiyet gösterebilirsiniz. Bu etki altında işinizle ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir. Doğum haritanızdaki yıldızların konumuna göre etkisi olumlu veya olumsuz olabilir. Beklenmedik anda yükselebileceğiniz gibi tam tersi gözden de düşebilirsiniz. Yaşanan olaylardan ailenizde etkilenebilir. Yine bu etki altında önem verdiğiniz birinin hayatınızdan çıkması da söz konusu… Açığa çıkan kozmik enerji geçmişin getirdiği yüklerden kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Hemen sonrasında grup çalışmaları ve arkadaşlıklar hayatınıza yeni bir ivme kazandırabilir. Olumlu beklentiler içine girebilir, geleceğe yönelik yeni planlar yapabilir ve başkalarından destek alabilirsiniz.

Akrep burcu: Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının etkisiyle hayata bakış açınızda, inançlarınızda ve yabancılar ile ilişkili konularda bazı değişiklikler söz konusu… Bu olayın etkisi ile ufkunuzu aydınlatacak ve size ışık tutacak kişiler hayatınıza girebilir. Yaşanan gelişmeler sizin için yeni çıkış yollarının kapısını açabilir. Aldığınız kozmik etki ile geçmişten gelen ya da ailenizle ilgili olan inançlarınızı gözden geçirme gereği duyabilir ve yeni ideolojilerin peşinden koşabilirsiniz. Akademik alanda önemli adımlar atabilir ve kariyerinizi etkileyecek yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hemen sonrasında ise iş hayatınızda öne çıkabileceğiniz yeni olanaklar var. Çalışmalarınızla dikkat çekebilir ve hedefleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

Yay burcu: Yengeç burcunda gerçekleşen Güneş tutulması ortaklaşa maddi konuları, ilişkilerinizi ve ilişkilerinizin getirdiği tüm bağlayıcı değerleri etkiliyor. Ortaklaşa kazançlar, yatırımlar, ödemeler ve maddi konularda ortaya çıkan yeni durumlar söz konusu… Bu durum ortak bir kazançtan alınan pay, miras veya yatırımlardan elde edilen kazanç, eşin veya ortağın olanakları ile ilgili olabilir. Bu tutulmanın etkisi ile duygusal bağımlılıklarınızı yeniden değerlendirebilir, sizi zorlayan yüklerden ve ilişkilerden kurtulmaya çalışabilirsiniz. Bazı değişiklikler ilk aşamada size kriz gibi görünse de etki geçtikten sonra kendinizi daha özgür hissedebilir ve zorlukları fırsata çevirebilirsiniz. Kazançlı çıkmak için değişikliklere açık olmalı ve endişelerden uzak durmalısınız. Bugüne kadar sadece kendi ayaklarınızın üstünde duran birisi olarak yaşadıysanız bu tutulmanın etkisi ile başkalarının desteğini de alabilirsiniz. Hemen sonrasında yabancılar ile kuracağınız ilişkiler, yapacağınız yolculuklar ya da işe yönelik alacağınız eğitim sizin için atlama taşı olabilir.

Oğlak burcu: Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek Güneş tutulması evlilik ve ortaklık ilişkinizde yeni bir durumu ortaya çıkarabilir. Değişen koşullar ve yaşanan gelişmeler sizi yeni kararlar almaya zorlayabilir. Yeni birliktelikler ya da süregelen ilişkilerde ilişkinin boyutunun değiştirebilecek etkenler söz konusudur. Bu etki altında açık düşmanlıkla ve muhalif durumlar ile karşılaşmanızda beklenebilir. Bekârsanız hayatınıza giren yeni biri sayesinde kendinizle barışabilir ve mutluluğu yakalayabilirsiniz. Evliyseniz ilişkinizde sizi zorlayan durumlar ile yüzleşir, eksiklerinizi tamamlar ve ilişkinize yeni bir yön verebilirsiniz. Hemen arkasından ortak kazançlar ve maddi paylaşımlar konusunda yeni fırsatlar yakalayabilir, maddi ve manevi destek arayışı içinde olabilirsiniz.

Kova burcu: Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının etkisi iş ortamında değişiklikler, yenilikler ve sağlığınızla ilgili yeni bir durum olarak yorumlanabilir. Açığa çıkan kozmik enerji kendinize çeki düzen vermeniz için itici güç oluşturacaktır. Aldığınız kozmik etki ile yeni iş fırsatlarını değerlendirebilir, uzun süredir sizi zorlayan bir sağlık sorununa çözüm bulabilir ve iş yerinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu etki altında sağlığınızı ilgilendiren yeni bir durum sizi diyet ve egzersiz programı uygulamaya yöneltebilir. Beraber çalıştığınız ya da size hizmet eden kişilere daha hassas yaklaşabilir, ilişkinizin boyutunu yeniden değerlendirebilirsiniz. Tutulmanın etkisi geçtikten sonra çabalarınızın somut sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Ortaklaşa konular, anlaşmalar sayesinde yeni olanaklar elde edebilir ve işe ait yeni hedefler belirleyebilirsiniz.

Balık burcu: Yengeç burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasının etkisi ile aşk hayatınızda, sevdiklerinizle ilgili konularda, ya da çocukları ilgilendiren durumlarda bazı değişiklikler olabilir. Bu etki altında ani gelişen olaylar sizde fazlasıyla hassasiyet uyandırabilir. Özel doğum haritanızdaki yıldız konumlarına göre etkisi olumlu veya olumsuz olabilir. Tutkuyla yaklaştığınız ve kimi zaman aşırı riskler aldığınız konular yüzünden maddi problemler yaşamanızda söz konusu… Bu etkiyi çocuklarınızla ilgili yeni bir durum, yeni bir aşk ya da hayat akışınızı değiştirecek yeni bir fırsat olarak da düşünebilirsiniz. Yeni çıkış yolları bulabilir, ya da riskli işlere girerek kendi sonunuzu hazırlayabilirsiniz. Olaylar karşısında daha temkinli olmak ve soğukkanlı hareket etmek zorundasınız. Etki geçtikten sonra yeni bir aşk ya da yeni bir iş sizi bekliyor olacak.

KAYNAK: astromagazin.com.tr Filiz Mete

1 temmuz 2011 güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerine ise bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

11 TEMMUZ TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 11 TEMMUZ TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

  2. Geri izleme: 11 TEMMUZ TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA OLAN ETKİSİ | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.