J. İçin Horoskop Yorumu Doğum Haritası Analizi

Güneş burcunuz Aslan, Ay burcunuz Başak, yükselen burcunuz Yengeç ile başlayıp Aslan ile devam ediyor. Yükselen yöneticiniz Ay, 2.evde Başak burcunda konumlanmış ve Aslan burcundaki Güneş’iniz ile kavuşum yaparak Mars ve Neptün’den kare açı almış. Oldukça ince eleyip sık dokuyan, kuralları olan, kalite, konfor ve lüksü seven bir yapınız vardır. Para kazanmak konusunda çeşitli yetenekleriniz mevcuttur ve bu konuda sürekli yeni yöntemler keşfedebilirsiniz. Kendinizi adeta iş hayatına ve birikim yapmaya adamış gibisinizdir. Kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çok önem verirsiniz. Cesaretli ve güçlüsünüz. Ancak oldukça agresif bir yapınız var ve bu sabit görüşlüğünüzle birleştiğinde bazen gerçekten çok despot ve ben bilirimci bir havaya bürünebiliyorsunuz.
Güvende olduğunuzu hissetmek için en çok maddi anlamda güçlü olmak istersiniz. Yetenekleriniz ve başarılarınızla ön planda olmayı, övülmeyi seversiniz. Ancak boş iltifatların insanı değilsinizdir. Sadece gerçekten “iyi ve mükemmel” olduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda yapılan iltifatlar/övülmek hoşunuza gider. Özgüveniniz oldukça gelişmiştir. Ancak yine de bazen aşırı mükemmeliyetçiliğiniz nedeniyle kendinizi yeterli görmeyebilir ve hatta o kadar yeteneğinize rağmen kendinize acıyabilirsiniz. Bunu yapmamaya çalışın ve hiçbir insanın 4-4’lük olamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Kendinize yüklenmeyin ve kendinizi özeleştiri ve iç muhasebe zamanları dışında asla aşırı yargılamayın. Sadece kendinizi değil tabi, başkalarının da 4-4’lük olamayacağını aklınızdan çıkarmayın.
natal doğum haritası yıldız haritası astroloji burçlar burç yorumu suveay astrolojburc burclar signs zodiac zodyak horoskop yorumuAlıngan ve kırılgan bir yapıdasınız ve haklı bile olsa eleştiri kabul etmeniz çok zordur. Eleştirmeyi ve başkaları hakkında konuşmayı seversiniz, ancak konu siz olunca eleştirilmekten nefret edersiniz. Size dostane eleştiride bulunanlara karşı dahi ani duygusal çıkışlarda bulunmanız ve onlara darılmanız mümkün. Ancak sadece haklı eleştiriler yüzünden değil, duygusal ihtiyaçlarınıza cevap veremeyen kişiler de sizi kolayca kırabilir. Çok güçlü ve cesur biri olmanıza rağmen, gizli bir duygusallığınız var ve kolay incinebilirsiniz, bu yüzden aşk hayatınıza giren kişileri iyi seçmelisiniz. Sizi kandıracak, aldatacak insanlardan fersah fersah uzaklaşmanız yerinde olur, ne kadar severseniz sevin sizi üzmelerine ve aldatmalarına müsaade etmeyin. Çünkü sizin sevginiz gerçekten çok değerli. (Venüs Yengeçte 12.evinizde, şans noktanız ve sirius sabit yıldızı ile kavuşumda) Aşkınız ve sevginizi cömertçe fedakârlık içerisinde sunduğunuz için, sizi gerçekten hak eden kişilerle beraber olmanızı öneririm. Sevgi fedakârlıktır evet ama “emek ve değer verene” sunulmalıdır.
Çok zeki ve hafızası güçlü birisiniz. Yapılanı kolay kolay unutamazsınız. İyi veya kötü fark etmez. Sizi mutlu eden de mutsuz eden de hepsi hafızadadır. Fil hafızalı olduğunuz bile söylenebilir bu durumda. Zaman zaman melankolik ve geriye dönük düşündüğünüzden “an’ı kaçırdığınız” olabilir. Geçmişten ders alarak bugüne bakmak daha doğrudur. İletişim, medya ve yazarlıkta başarılı olabilirsiniz. Farklı ve biraz da diğerlerine göre iyi bir eğitim hayatınız olmuş olabilir. İyi yazabilir, iyi konuşabilir ve çevrenizle ilgili bilgi toplamak konusunda başarılı olabilirsiniz. Kitap kurdusunuz. Sosyal çevreniz oldukça geniştir ve eğlenceyi, partileri seversiniz. Ancak kendinize ait bir sığınağınızın olmasını, arada sırada yalnız kalmayı da istersiniz. Meraklı ve girişimci yapınız sizi iyi bir araştırmacı yapabilir. Bunlardan hangisi olursa olsun asıl olan şu ki; siz durmak bilmeden “öğrenmek” ve “yükselmek” için dünyaya gelmişsinizdir. Sürekli bilgi dağarcığınızı genişletirsiniz ve yükselmek için çabalarsınız. Yüksek öğrenim görmek için karşınıza iyi fırsatlar çıkmış olabilir. Yükselme şansınızı iyi niyetle kullanın, gücünüzü zayıflar ve intikam almak üzerinde denemeyin. Çok fazla despot ve sadece ben bilirim tarzında davranmaktan, başkalarının fikirlerine saygısızlık etmekten kaçının. Aksi halde elinizdekileri kaybeder ve/veya birçoklarının gözünden düşersiniz. Aşırı mükemmeliyetçi yapınızın sizi esir almasına müsaade etmeyin. Aşırı stres ve üzüntü sizde yeme bozuklukları, depresyon gibi psikolojik sorunlar, mide ve bağırsak problemleri yaratabilir.
Gizli ve özellikle yasak aşklardan yana dertli olabilirsiniz. Bu skandallar hayatınıza yansıdığında başınıza çok iş açmış ya da açacak olabilir. Sizi psikolojik yıkımlara kadar götürebilir. Ya da daha iyi ihtimalle aşk hayatınızı çok fazla gözler önüne sermezsiniz diyeyim. Aşk hayatınız hareketlidir ve bazılarını gözlerden ırak yaşamayı tercih etmiş olabilirsiniz. Konuşkan, sevecen, cömert ve paylaşımcı biri olsanız da, söz konusu olan özel hayatınız olunca bir şeylerin gizli kalmasını, özelin özel yaşanmasını arzularsınız.
Yeteneklerinize iletişim, yazarlık ve medya yanına; sanatsal alanları, öğretmenliği ve organizasyon konularını da eklemek istiyorum. Bu alanlarda da (özellikle güzel sanatlar) yaratıcı yetenekleriniz, yenilikçi fikirleriniz olabilir. Tiyatro, resim, müzik, edebiyat, spor gibi alanlara ilginiz vardır ve bu alanlarda da bir takım girişimleriniz olabilir. Bir ihtimal tıp, alternatif tıp ve bilimsel alanlarda da (özellikle estetik, diyet ve sağlıklı beslenme ile ilgili alanlarında) çalışmalar yapabilirsiniz.
Enerjik birisisiniz, bu nedenle spor ile form tutmanızı ve fitliği/güzelliği seven biri olmanız açısından kendinize spor ile bakmanızı öneririm. Spor konusunda başarılar kazanmış olabilirsiniz. Rekabeti ve yarışmayı seven inatçı birisiniz çünkü. Doğa sporları, savunma sporları, içinde bir felsefe barındıran ya da hız ve macera içeren her türlü spor dalında kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. En azından hobi ve form tutmak için spor yapmanızı kesinlikle öneriyorum. Ancak kazalara ve “birazcıkta” sakarlıklara açık birisi olduğunuz için sıkça yaralanma riskiniz mevcut buna dikkat etmelisiniz.
Transitlerinize baktığımda Jüpiter’in birkaç yıldır 9.evinizde yüksek öğrenim, akademik eğitim, kurslar, uzun yolculuklar, yurt dışı, hukuk ve din/felsefe/mistizm alanınızda size şans ve bazı fırsatlar sunduğunu görüyorum. Geçen sene bu şanslar, fırsatlar yolunuza çıkmaya başlamış olabilir ve bu bir iki yıl daha devam edecektir. Sürpriz fırsatları iyi değerlendirmeye ve bu transit süresinde karşılaşacağınız eğitim ve yolculuk fırsatlarını kaçırmamaya dikkat edin derim. Tabi içlerinden sadece “en iyi” olanlarını seçin 😉 Çünkü bu fırsatların sayısı oldukça fazla olabilir. Bu transit süresince bilgi dağarcığınızı arttıracak ve ilgilendiğiniz konularda uzmanlaşacak girişimleriniz olabilir. Mesleki kariyeriniz ve toplumsal statünüzü de yükseltebilecek güzel bir transittir. Liderliğe oynayabilirsiniz. Ödemeler, alacak-verecek ve varsa kredi borçlarınız konusunda dikkatli olmanızı öneririm. Transit Neptün 8.evinizde ilerliyor çünkü. Vergiler, ödemeler ve kurallara uymak konusunda biraz daha titiz davranmalısınız birkaç yıl kadar. Ödeyebileceğiniz kadar borçlanmaya, iş yapacağınız ve borç vermek istediğiniz kişilere dikkat etmelisiniz. Bu dönemde verdiğiniz borçlar geri gelmeyebilir, yapacağınız aşırı harcamaları ödemekte güçlü çekebilirsiniz Ortaklarınızla (iş, aşk, aile gibi ortaklıklarınızla) ilgili paylaşımlarınızda (maddi ve manevi) işleri kuralına uygun ve adil yapmanız her zamankinden daha önemli. Cinsel paylaşımda bulunacağınız kişiye de dikkat etmenizi öneririm. Bu saydığım alanlarda aldatılma riskiniz dikkat çekiyor çünkü. Bunun yanında ölüm ve ötesi, psikoloji, mistizm ve din alanlarında bazı araştırmalar yapabilir, ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Sezgileriniz artıyor. Transit Satürn’ün 3.evinizdeki gezegenler olacak olan kavuşumu, bazı yeteneklerinizin meyvelerini alma döneminimizin çok yaklaştığını gösteriyor. Bunun yanında kurslar, eğitimler ve sık sık çıkacağınız yolculuklar da devrede olabilir birkaç yıl boyunca. Çevre değişikliği ya da iş nedeniyle yer değişikliği de söz konusu olabilir. Bunun yanında iş hayatında ve iş arkadaşlarınız üzerinde daha baskın bir karakter ortaya çıkartabilirsiniz (transit pluto 6.evinizde ilerliyor.) Sağlığınızla alakalı yeni bazı kararlar alabilir ve bu konuda farkındalığınızın arttığını yıllar ilerledikçe görebilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi düzenli yaptırmalı ancak sağlık konusunda saplantılı takıntılı olmaktan kaçınmalısınız (sağlıksız diyetlerle kilo vermeye çalışmak gibi)

J. İçin Horoskop Yorumu Doğum Haritası Analizi” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: J. İçin Horoskop Yorumu Doğum Haritası Analizi | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.