K. İçin Horoskop Yorumu

ÖRNEK HOROSKOP YORUMU DOĞUM-YILDIZ HARİTASI ANALİZİ

(doğum saati 14.00 alındığı takdirde)
Koç burcusun, yükselen Aslan ve ay burcun Yengeç. Koç ve Aslan erkeksi burçlardır, tavırlarında savaşçı ve mücadeleci bir görüntü göze çarpar, spora meyillisin ve oldukça güçlü bir kızsındır. Paraya tapman doğal çünkü Oğlak burcunda 4 gezen birikimi var yani Oğlak stelyumu mevcut haritanda. Bu da seni statüye karşı koyamayan, yükselmek isteyen ve kariyer yapmış (ve genellikle yaşça büyük ya da senden daha olgun olan) kişilerle beraber olmaya yönlendiren bir durumdur. Aynı zamanda hırs ve azim verir sana başladığın işleri bitirme konusunda.
Dışarıdan hiç görülmese de derinlerde çok duygusal ve duyarlısın. Duyguların gel-gitli. İdealistlik ve materyalistlik arasında gelir gidersin. Genelde mücadeleni ve savaşını; değerlerin, inançların ve sevdiklerin konusunda verirsin. Ailene düşkünsün ve ailenle aranda kabul etmesen de çok sıcak bir bağ vardır. Ancak, özellikle baba figürü olan kişiyle aranda sık sık tartışmalar meydana gelebilir. Hayata bakışınız çok çok farklıdır çünkü. Babandan, çocukluğundan beri hoşlanmıyor olabilirsin. İşin kötü yanı kin tutabilecek birisin ve bu da yaşadıklarını hiç unutamamana neden oluyordur. Üzerinde aile baskısı hissetmen çok normal, çünkü Ay, Güneş ve Uranüs-Satürn-Neptün kavuşumun arasında sert bir açı oluşmuş (t kare açı kalıbı) Bu açı nedeniyle ailenle aranda birçok sorun ve tartışma yaşaman olası. Ve bu sadece ailenle değil, kendi içinde de birçok ikilem yaşamana sebep olabilecek, arkadaşlıklarını ve aşklarını sürdürememene neden olabilecek olumsuz bir durumdur. Olumlu yanı ise, hayatta kendini ve çevreni hep yenileyecek, eskileri düşünerek belki acı çekecek, ama yaptığın hatalardan eğer ders almayı bilirsen haritası olumlu olan kişilerden çok çok daha ilerilere gidebileceksin demektir. Hayat herkes için bir sınav elbette ama senin için daha çetin bir sınav olmalı. Ve eğer yaşadığın zor şartları aşabilir, sabredebilirsen, mükâfatı geçte gelse çok güzel olacak. Şanslı birisin.
Çok zorlu açılarla dolu bir haritan var ancak; çok hoş açı kalıpları mevcut aynı zamanda. Umut veren mistik dörtgen, uçurtma açı kalıbı gibi. Mesela su burçlarında oluşan büyük şans üçgeni açı kalıbı senin yararlı ve faydalı işler yapan (ya da yapabilecek), insanları çevresinde toplayarak onlara bir şeyler öğretebilecek biri olduğunu gösteriyor. Bunu yaparken “biraz daha” yumuşak olmaya özen gösterirsen istediğin hayranları bu sayede kazanabilirsin. Yeteneklerini kullanabileceğin birçok fırsat çıkacaktır önüne ve değerlendirebilirsen kaynaklarını (bildiklerini, yeteneklerini, kazandığın ve öğrendiğin şeyleri) çok iyi şartlarda değerlendirebilirsin diye düşünüyorum.
Entelektüel gelişimine önem vermelisin çünkü sen de çok iyi bir “öğretme” potansiyeli var. Yüksek öğrenim gördün mü bilmiyorum ama akademik düzeyde eğitim alabilme şansın ortaya çıkabilir. Bu arada edebiyat, müzik ve resimde yetenek sahibi olabilirsin. Oldukça akıllı ve çabuk kavrayan birisin, zaman zaman dalgın ve unutkan olabilirsin ancak öğrendiğin şeyleri hayal gücünü de içine katarak oldukça orijinal ve özgün bir hale getirebilirisin. Tasarım ve değişik şeyler üretme konusunda da bazı girişimlerin olabilir. Sende diğerlerinden farklı birçok şey vardır ve bunu sen de hissedersin. Herkesin gittiği yoldan gitmeyip, herkesin giydiği şeyleri giymemen de bunun bir örneğidir. Bu içgüdüsel bir durumdur ve bunu eğer istersen çok olumlu bir şekilde değerlendirebilirsin. (toplumun tepkisini çekmeden, aşırı muhalif davranmadan da farklılığını yaşayabilir ve bunu kişisel bir başarıya dönüştürebilirsin)
Yurt dışı ile bağlantıların olabilir ya da olacaktır. En azından yurt dışına çıkarak seyahat etme ya da çalışma durumu söz konusu olabilir. Veya yabancıların da bulunduğu bir yerde çalışman da mümkün. Her halükarda yabancı kültürler ve yabancılar ilgini çeker, ve sen kendini bir şekilde onlarla beraberken görebilirsin. (en azından gelenekleri, kültürleri veya elbiseleri vs. üzerine çalışarak, araştırarak) Ya da en güzeli evlenerek yurt dışına yerleşmen mümkün 😉 Eşinin bir yabancı olması ya da orada yaşıyor olması muhtemel. Bu durumda belki de ruh ikizim dediğin kişi senin eş adayın olabilir  Ama bence birkaç yıl bekle çünkü Neptün (yanılsama, masallar ve hayal gezeni) şuan evlilik evinde seyrediyor, bu transit senin ilişkiler konusunda çokta fazla sağlıklı düşünmeden yanlış kararlar almana sebep olabilir. Bu arada evliliğe bakış açın diğerlerine göre biraz daha farklı olabilir (beraber yaşama vs. düşünüyor olabilirsin.)
Savunma sporları, güç gerektiren işler gibi “sert” sporlara ilgin olabilir ve eğer düzenli spor yaparsan çok şey kazanabilirsin. Çok enerjik, hareketli ve güçlü bir kızsın, fazla enerjini spor ile ya da birilerine hizmet ederek harcamak isteyebilirsin. Çalışkanlığına ve ilerleme azmine, hırsına rağmen zaman zaman rehavet ve karamsarlığa kapılabilir, tembelleşebilirsin. Bu seni yıldırmasın ama aynı zamanda arada sırada dinlenmenin de hem fiziksel hem ruhsal sağlığımız için faydalı olduğunu da unutmamalısın. Yüksek enerjini harcarken ve çalışırken sağlığını da ihmal etmemelisin. Yoksa aşırı çalışmaktan ötürü sağlık problemleri yaşayabilirsin.
Maddi imkânlarını geliştirmek senin için çok önemlidir ve bunun için birikim yapma ihtiyacı hissedersin. Bunu yaparken ise; eğlenmek ve keyif almak en büyük ihtiyacındır. Zevk almadığın, sevmediğin sıkıcı bir işte uzun süre verimli çalışamazsın. Liderlik yapmak, birilerine emir vermek hoşuna gider ancak bu aynı yerde çalıştığın kişilerin tepkisini çekebilir. Çalıştığın yerde (veya sosyal kurumlarda, hastanede, hizmet dairelerinde, muhtaçlarla alakalı yerlerde vs.) düşman edinmek istemiyorsan biraz daha nazik ve empatik olmayı denemelisin. Dışardan sana bakanlar mağrur duruşlu, enerjik, asabi, girişken ve seksi bir kız görecektir. Liderlik yapmak, yön belirlemek hatta yeni ekoller keşfetmek tam sana göredir ve başlattığın bir işi devam ettirmeyi, sonuna kadar gitmeyi seversin. Bu anlamda başarılı biri olman çokta zor değil.
Akıllı ve orijinal, kendine has bir tarzı olan “değişik” bulduğun kişileri çok seversin o tür kişilerle arkadaşlık etmeyi seversin. Gerçek aşkı bulman uzun sürebilir ve/veya evliliğin geç gerçekleşebilir. Birlikte olmak isteyeceğin kişi çok akıllı ve saygın olmalı, maddi anlamda sana güvence vermeli ve seni her daim koruyabilmelidir. Ciddi düşüneceğin bir erkekte önce bunu ararsın.
Tutkulu ve cinselliğe düşkün birisin, bağımsız yapınla birleştiğinde cinsel hayatında hareketli biriyle karşı karşıyayız demektir. İstediğin kişiyi avucuna almak için fiziki güzelliğini ve seksapelini kullanmaktan asla çekinmezsin. Aşk konusunda çok fazla ısrarcı olmamalısın. Duygusal manipülasyonlara ve kandırılmalara açıksın ve sen de istediğin kişinin duygularını manipüle edebilecek yapıdasın (kendi isteklerin için) Oldukça fırtınalı aşkların olmuş ya da olacak olabilir. Her biri seni yeni boyuta taşıyacak, olumlu olumsuz değiştirecek ve kendinden bir şeyler katacaktır/katmıştır. Daha önce de söylediğim gibi, hayatın yenilenmek ve değişimle geçecektir. Bir yılın diğer bir yılına pekte uymayabilir bu bakımdan. Özel hayatını gizlemek ve çokta yansıtmamaktan yanasın çünkü Pluto’nun haritanda çok önemi bir rolü var. Pluto aynı zamanda sana dişilik, seksilik ve tutkulu bir yapıda katmıştır. (yuvarlak hatlar Pluto’nun etkisinde belirginleşir) Pluto aynı zamanda aşırı kıskançlık ve kin tutma eğilimini de ifade eder. Takıntı ve saplantı derecesinde bağlanmalara sebep olabilir. Yani birini seviyorum, aşığım sanarsın ancak o sırf inat ettiğin onun illaki senin olmasını istediğin içindir veya birine kızarsın karşındakini elde edince kızdığın kişi üzülecektir o yüzden karşındakini elde etmeye çalışısın. Bir çeşit takıntı ve saplantıya da sebep olur, psikolojide “histeri” denen hastalık türünü de horoskopta Pluto açıklar. Bu tür saplantıların ve takıntıların oluşursa otur bir düşün sağlıklı düşünmeye çalış, çünkü keskin sirke önce küpüne zarar verir.
Dünyaya “önce ben” diye bakarsın ve çoğu fikre muhalif davranırsın, bu nedenle çoğu kimse seni tehditkar ve ukala bulsa da senin kalbin çok yumuşak, ve paylaşımcıdır, yufka yürekli olduğundan yardım etmeyi seversin, arkadaşlarına evini açarsın her şeyini sevdiklerinle paylaşır bazen bu yüzden zor durumlarda bile kalabilirsin. Mistizm, ruhani konular, psikoloji, felsefe, astroloji ve/veya dini konularda yükselme şansına sahipsin. Ve daha önce de söylediğim gibi çok iyi bir “öğretme” kapasiten var. Tasarımcı ruhunu, yaratıcılık sahibi olduğun alanları (resim, edebiyat, moda, sanat gibi) geliştirmeni, (hazır Uranüs-Jüpiter’de güneşinle kavuşarak eğitim alanında ilerlerken) eğitimini tamamlamanı (kurslar ya da akademik eğitimlerle) arttırmanı öneririm. (Satürn’ün bir diğer eğitim evi olan 3.evinde seyretmesi de bunu gösteriyor olabilir.) Sende büyük potansiyel var bu nedenle kendini “özellikle bu yıl” geliştirmeye bak derim. Önüne çok sayıda eğitim fırsatı çıkabilir, bunları kaçırma.
Haritanda hava burcunda yerleşen bir gezegen yok (hava elementi eksikliğin var.) bu nedenle hava burcu kişilere (ikizler, terazi ve kova) çok fazla çekilebilirsin. Yengeç, balık ve akrep burçları ise seni duygusal anlamda tatmin edebilecek burçlardır. Ancak elbette ki iki insanın mutluluğunu anlamak bu kadar basit değildir. Bunu anlamanın en basit yolu sinastri haritası analizi yapmaktır.
Ben dünyaya neden geldim soruna haritana baktığımda şöyle bir cevap verebilirim. Sen bu dünyaya, insanları (arkadaş çevreni, internet aleminde tanıştıklarını ve sosyal çevreni vs.) örgütleyerek/onlara liderlik ederek, muhtaçlara yardım/hizmet etmek, bilginle topluma faydalı olmak ve yeni yeni fikirler kazandırmak için gönderilmişsin 😉

Planetary positions
planet sign degree motion
Sun Aries 5°03’30 in house 9 direct
Moon Cancer 8°29’25 in house 11 direct
Mercury Pisces 12°50’05 in house 8 direct
Venus Taurus 20°41’19 in house 10 direct
Mars Capricorn 21°38’30 in house 6 direct
Jupiter Taurus 3°39’35 end of house 9 direct
Saturn Capricorn 2°19’37 in house 5 direct
Uranus Capricorn 1°00’05 in house 5 direct
Neptune Capricorn 10°06’50 in house 5 direct
Pluto Scorpio 12°08’29 in house 4 retrograde
True Node Pisces 23°01’22 in house 8 direct
Planets at the end of a house are interpreted in the next house.

House positions (Placidus)
Ascendant Leo 13°57’33
2nd House Virgo 5°51’00
3rd House Libra 2°31’12
Imum Coeli Scorpio 4°51’30
5th House Sagittarius 10°29’08
6th House Capricorn 14°22’18
Descendant Aquarius 13°57’33
8th House Pisces 5°51’00
9th House Aries 2°31’12
Medium Coeli Taurus 4°51’30
11th House Gemini 10°29’08
12th House Cancer 14°22’18

Major aspects
Sun Square Moon 3°26
Sun Square Saturn 2°44
Sun Square Uranus 4°03
Sun Square Neptune 5°03
Moon Trine Mercury 4°21
Moon Sextile Jupiter 4°50
Moon Opposition Saturn 6°10
Moon Opposition Uranus 7°29
Moon Opposition Neptune 1°37
Moon Trine Pluto 3°39
Mercury Sextile Neptune 2°43
Mercury Trine Pluto 0°42
Mercury Quincunx Ascendant 1°07
Venus Trine Mars 0°57
Jupiter Trine Saturn 1°20
Jupiter Trine Uranus 2°39
Saturn Conjunction Uranus 1°20
Neptune Sextile Pluto 2°02
Pluto Square Ascendant 1°49

K. İçin Horoskop Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. kübra

    lütfen bir açıklama: ”özellikle aniden başlayabilecek bir arkadaşlık -kuvvetle muhtemelen internet üzerinden veya sosyal ortamlardan- ve sonrasında romantizme dönüşecek bir aşk ilişkisi olabilir” sinastride bu bölüm ne anlama geliyor? Bu 2012 yılı boyunca geçerli bir durum mu yoksa ömür boyu olabilen bir potansiyel mi? Bazı girişimlerim olacak…

    Cevapla
  2. Geri izleme: K. İçin Horoskop Yorumu | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.