Yay Burcu (yükselen akrep, ay burcu aslan) C.S İçin Horoskop Analizi Yorumum

Yay Burcu (yükselen akrep, ay burcu aslan) C.S İçin Horoskop Analizi Yorumum

Sevgili C., Yay burcusun, yükselenini tam saat veremediğin için tam olarak netleştiremedim ama büyük ihtimalle yükselen Akrep burcusun. (küçük bir ihtimal de Terazi burcu ile başlayıp Akrep burcu ile devam ediyor olması. Yani hem yükselen Terazi hem de yükselen Akrep burcu özelliklerini gösteriyor olabilirsin az da olsa bir ihtimal. Seni uzaktan da olsa tanıdığım için sezgilerime dayanarak senin yükselen Akrep burcu olduğun sonucunu çıkarttım.)
Jüpiter Akrepte ve yükselen burcunda ve bu sana tipik bir yükselen Akrep’e göre daha iyimser, neşeli, paylaşımcı ve pozitif bir sosyal maske veriyor. Ay burcun Aslan ve Güneş burcun Yay övülmekten ve iltifatlardan hoşlandığını, sosyal ve arkadaş canlısı bir yapıda olduğunu gösteriyor. Güneş’inin Merkür gezegenin ile kavuşum açısı yapması sana civa gibi hareketli ve biraz sinirsel anlamda stresli bir hava katıyor. Güneş’inin Neptün ile kavuşumu ise hayal gücünü yükselterek kırılganlık katıyor sana. Beklentilerin oldukça yüksek, çok iyi niyetli ve arkadaşçılsın ve bu nedenle karşındaki kişilerden aynı davranışları göremediğinde çok üzülüyor ve kırılıyorsun. Alınganlığın çok yüksek düzeyde. Ancak hayata çok bağlısın ve iyimserliğin ile saf kalbin senin en büyük şansın. Kedi gibi dört ayak üzerine düştüğün çok olmuştur. Adeta bir el seni kötülüklerden koruyor gibidir. Sık sık doğa üstü olaylar deneyimleyebilirsin, gerçekleşen rüyalar görebilirsin. Ayrıca sezgilerinin yoğunluğu yüksektir.
Kendi parasını kazanmaya hevesli birisin ve asla koca parası yiyeyim de geçineyim diye bakmazsın. Çalışmak ve bir şeylerle uğraşıp para kazanmak hatta birikim yapmak senin için büyük bir ihtiyaçtır. Para kazanmak için çok farklı fikirler üretip uygulayabilirsin. Bazen aşırı lüks ve konfor merakın ortaya çıkabilir. Bu nedenle ailenle aranda sorunlar yaşaman olası.
Zodiac_signs_Sagittarius-astroloji zodyak burçları sembolleri yay burcuAdalet anlayışın ve doğrucu yanın çok gelişmiştir. Hiç tanımasan dahi haklıyı haksızın karşısında durarak savunur ve korursun. Aslında sen iyi bir avukat olurmuşsun 😉
Bağımsızlığına bayağı bir düşkünsün. Kısıtlandığın zaman kendini hapsedilmiş gibi hissedersin. Farklı ve özgün, “farklı” giyinmeyi seversin. Hatta kendin tasarlar giyersin. Çok fazla birilerine benzeyeyim derdin yoktur. Ancak ilgi çekmeyi ve odak noktası olmayı sağlayacak şeyleri seversin.
Çok canlı ve cıvıl cıvıl biri olmana rağmen sinirlendiğinde oldukça kırıcı ve saldırgan olabilen, sivri diliyle kızdığı kişilerin kalbini yaralayabilen biri olabilirsin. Onlar da seni kızdırmasalardı ama di mi? 😉 Eleştirmeye gelemeyen ve dediğim dedik yapın, eleştirmek konusunda gayet başarılıdır. Bu konuda bir takım sorunlarla karşılaşmış olabilirsin. Zaman zaman senden hiç beklenmeyen bir profil çizebilir ve içe dönük tavırlar geliştirebilirsin. Yalnız kalmak ve sık sık kendine vakit ayırmak senin için büyük bir ihtiyaçtır. Sinirsel anlamda problemler yaşaman olası. Bu tür psikolojik (psikomatik) hastalıklara karşı kendini stresten ve üzüntüden uzaklaştırmaya bakmanı öneririm. Bazen profesyonel yardım alman sana iyi gelebilir. Çünkü gerçekten çok ciddi psikolojik sorun tehlikeleriyle karşı karşıyasın. Hobilerin ve eğlendiğin, iyi vakit geçirdiğin her şeyi çoğaltmaya bakmalı ve aklını tek bir şeye odaklamalısın. Mesela sanatsal alanlarda bazı hobiler ve uğraşlar edinebilirsin çünkü bu alanlarda haritana baktığımda yeteneklerin olabileceğini düşündüm. Üzüldüğün ve çözümlenemeyen bir konuyu evire çevire düşünmek sana büyük zararlar verebilir. Kıskanç ve “birazcık da” kin tutabilen biri olman mümkün ancak kişisel haklara ve bireysel özgürlüklere karşı çok saygılı ve sabırlısın. Bu bakımdan insan sevgisi ile dolu yanın kıskançlığını aşırıya kaçmadan frenleyebileceğini ve kendine zarar verecek boyutlara gelmeden engelleyebileceğini anlatmakta. Ancak konu duygusalsa baskıcı ve kaprisli biri olabiliyorsun. Bazı konularda akışta kalmaya bakmalı ve sürekli kontrolü elinde tutmaya çalışmaktan uzaklaşmalısın. Psikolojik anlamda çok fazla rahatlamaya ihtiyacın var. Bu nedenle seni daraltacak davranışlarda bulunmaktan bilhassa kaçınmanı tavsiye diyorum (yükselen yöneticin 12.evinde yani Pluto ve birde Satürn burada konumlanmış buna dayanarak söylüyorum.)
Yay burcundaki stelyumun (haritanda Güneş-Merkür-Neptün kavuşumun ve Uranüs’ün Yay burcunda konumlanmış) yabancı dile ve yabancı kültürlerle ilgili alanlara olan yeteneğini göstermekte. Ayrıca yabancı bir ülkede yaşıyor olman da Yay stelyumuna sahip birçok insanın başına gelmiş bir durumdur bunu da eklemek istiyorum. İnançlar, mistik konular, felsefe veya din alanları ilgini çeker ve bu alanlarda bazı çalışmalar yaparsın.
Kadınlar yerine erkeklerle daha fazla arkadaşlık edersin, etmesen de erkeklerle daha iyi anlaştığını düşünürsün. Çünkü haritanda birçok gezegenin ve önemli noktan eril (erkeksi) burçlarda konumlanmış ve ateş elementi burçlar yoğun. Hareketli, aktif ve hiçbir zaman yerinde duramayan birisin. Mızmız ve aşırı duygusal kimselerle anlaşamazsın. Sende hassassın evet, ancak sen aşırı duygusal değilsin. Bu nedenle çok duygusal ve naif insanlarla pekte anlaşamazsın. Onlar seni anlamaz, sen de onları. Haritandaki toprak elementi eksikliği ile ondan sonra gelen su elementi eksikliği bazı konularda oldukça havai, sıkılgan, değişken, başladığı işi tamamlamakta zorlanan/sıkılan ve düşünmeden davranabilen biri olabileceğini gösteriyor. En çok uyum sağlayacağın burçlar: Aslan, Yay ve Terazi burçlarıdır (ayrıca bu burçlarda yükselene, Ay’a sahip olanlardır.) Duygusal iniş çıkışların yüksektir ve bazen senden beklenmeyen ani davranışlarda bulunuyor olabilirsin. Biraz baskı altında büyümüş birisin muhtemelen. Bu nedenle geçmişinin izleri yakanı kolay kolay bırakmaz gibi gözüküyor. Yaşamında büyük sıkıntılar çekmiş ve çekiyor olabilirsin.
Oldukça çabuk arkadaş edinirsin, yeniliklere meraklısın ve sürekli yeni kişilerle tanışmayı seversin. Ancak arkadaşlıkların pek uzun sürmeyebilir. Arkadaşların arasındaki kavgacı ve tartışmacı kişiler tadını kaçırabilir. Ancak yenilerini bulmakta zorlanmazsın. Yapılanları da asla unutmazsın. Yakın çevrenden, akrabalarından ve/veya komşularından (hatta kardeşlerinden!) sana düşmanlık-kıskançlık besleyenler olabilir. Bu nedenle insanlarla iletişiminde fitneye, fesatlığa ve kıskançlığa yol açacak davranış ve konuşmalardan uzak kalmaya bakmalısın. Mutluluklarını ve sevinçlerini hatta aldığın eşyaları dahi sadece iyi niyetli ve kıskanmayacağını bildiğin kişilerle paylaşmalısın. Bunun aksi ancak sana düşman kazandıracaktır.

Yay Burcu (yükselen akrep, ay burcu aslan) C.S İçin Horoskop Analizi Yorumum” hakkında 3 yorum

 1. cansu çavuşoğlu

  08.12.1991 sabaha karsı 3-6 arasi buyuk ihtimal yay yukselen akrep ay oglak gorunuyor olsada balik oldugunu soyleyenler var

  Cevapla
 2. Nida

  Benim de yükselenim akrep ve burcum yay anlatılan kişi bana çok benziyor ancak ay burcumu bilmiyorum bu şekilde bir yoruma nasıl ulaşabilirim?

  Cevapla
 3. Geri izleme: Yay Burcu (yükselen akrep, ay burcu aslan) C.S İçin Horoskop Analizi Yorumum | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.