2010'un Son Merkür Gerilemesi 10 Aralık 2010 (oğlak burcunda merkür retrosu)

2010’un Son Merkür Gerilemesi 10 Aralık 2010 (oğlak burcunda merkür retrosu)

10 Aralık 2010 Cuma günü şuan Oğlak burcunda bulunan Merkür gerilemeye başlıyor ve 30 Aralık 2010 tarihinde Yay burcunda duruyor. 15 gün öncesinden etkilerini hissettiren Merkür retrosu aktif hale geçince bilindiği gibi tam etkisini göstermeye ve retro bittikten 15 gün sonrasına kadar da etkilerini yavaş yavaş kaybetmeye başlar.

Merkür Gerilerken Neler Olur??

Merkür geri gittiği zamanlarda haberleşme, iletişim ve yolculuklarla ilgili aksamalarla daha sık rastlaşırız. Bilgisayarımız aniden problem çıkarabilir ya da yolculuk sırasında aniden ortaya çıkan sorunlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca; Merkür gerilerken sevgilimizle, eşimizle ve/veya dostlarımızla ayrılıklar yaşayabiliriz, ancak; genellikle Merkür düzeldikten sonra barış ortamı sağlanır. Üstelik eskisinden daha iyi bile olabilir bu ortam..

Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir. Merkür geri giderken önemli kontratlar yapsak ve sonuca vardığımızı düşünsek bile, Merkür durduğunda ve ileri gitmeye başladığında bu kararlardan vazgeçmek çok sık rastlanan bir durumdur.

Merkür retrosunun en sevilen kısmına geleyim. Kaybettiğimizi sandığımız eşyalarımıza da yine Merkür gerilerken ilginç bir şekilde rastlayabiliyoruz. Artı olarak eklemeliyim, eğer eski sevgilinizi ya da sevgililerinizi 🙂 bu dönemde fazla hatırlıyor ve anıyorsanız, bu da Merkür retrosunun bir yansımasıdır. Eski tanıdıklarla karşılaşmanız, sizin dayanamayıp aramanız ya da onların dayanamayıp araması da olasıdır bu retro döneminde. Sevgilisi olmayan ve geçmişten haber bekleyenler için güzel ve umut dolu bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Her an eskilerden biri size “ce ee” yapabilir 😉

Özellikle Güneş, Ay ve Yükselen Burcu ÖNCÜ bir burçta olanlar (yani Güneş, Ay ve/veya Yükselen Burcu: KOÇ, YENGEÇ, TERAZİ VE OĞLAK burcu olanlar) yani tüm ÖNCÜ burçlar bu retrodan daha çok etkilenecekler. Hemen eklemeliyim ki, her merkür gerilemesinde yoğun etki alan Merkür’ün yönettiği burçlar BAŞAK ve İKİZLER burcu yine bu retrodan da fazlasıyla nasiplenecek olan burçlar arasında.

Diğer burç mensupları da elbette retro Merkür’den nasibini alacak. Merkür’ün gökyüzünde bulunduğu burç ve derecenin horoskopunda hangi evde (yaşamsal alanda) konumlandığına göre farklı şekillerde etkilenecek. Ancak gözle görülür etkiyi en çok yukarıda saydığım burçlar alacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.