Merkür Gerilemesinin Etkilerini Hissedenler

Merkür 10 Aralık’ta (yani 6 gün önce) gerilemeye başladı, etkilerini ise iki hafta öncesinden yavaş yavaş hissettirmeye başlamıştı. Ancak gerilemeye başlamasıyla beraber elektronik aletler ve iletişim araçlarında (ayrıca insan iletişiminde) güneşi ve yükselen burcu şiddetli etkilenen biri olarak fazlasıyla nasiplendiğimi söylemeliyim.

Bir Merkür gerilemesi başlayacağında bunu aklımdan silerim, yani kendimi olumsuza şartlandırmamak ve evrene: “evet, olumsuzluklar şimdi gelecek/gelebilir” mesajını vermemek adına. Ancak yaşama bu dönem her ne kadar optimist bakmaya çalışırsam çalışayım Merkür gerilemesi yapacağını yaptı ve önce eşimin sonra benim bilgisayarımı bozdu (ciddi ciddi bozuldular) Eşim yeni bir PC almak zorunda kaldı. İşin ironik tarafı PC’i aldıktan sonra eve geldi ve PC’in bozuk olduğunu gördü. Tekrar aldığı yere gitti ve “bari bu sefer denemeden alma iyice kurcala düşün ve öyle al şuan merkür geriliyor” dediğim için orda deneyip aldı bilgisayarını. Ben cep telefonu aldım ve ulaşım aşamasında büyük problemler yaşadım.Sonra aldığım üründen memnun kalmadım satmaya karar verdim. Çalışma odamdaki PC’im arızalandı. Umarım bir formatla düzelir. Merkür bitişiyle bu arızanın düzeleceğini biliyorum ama ya o zamana kadar bilgisayardaki işlerim ne olacak? Ya bu hafta içinde aşırı sinirlenerek tartıştığım insanlar??? Tanrım!

Merkür gerilemesinin beni ve eşimi bu kadar fazla etkilemesinin nedeni şu. Güneş’im retro Merkür’den zıt, Satürn-Mars kavuşumum da gerileyen Merkür’den kare açı alıyor. Yani retro Merkür, 3 gezegenimle beraber “T kare” denilen zorlayıcı açı kalıbını oluşturuyor. Bu nedenle hem beni, hem de eşimi olumsuz anlamda etkiliyor.

Peki siz bu Merkür gerilemesinden payınıza düşeni aldınız mı? 🙂 Yorumlarınızı yorum formunda paylaşabilirsiniz.

Merkür Gerilemesinin Etkilerini Hissedenler” hakkında 2 yorum

  1. DiLaRa

    ben etkilenip etkilenmediğimi çok farkedemedim aslında 🙂 iyimidir bilmiyorum 3 aydır süren ilişkim bozuldu ama bozulması gerekiyormuş diye düşünüyorum. farkındalık anlamında bu t kare işime yaradı galiba . eşya kaybetmelerim fazlalaştı dengede kalmaya çalışarak sakin olmayı azda olsa başarıyorum 2 hafta kaldı güzelce atlatma niyetindeyim :)))) umarım herkeste az hasarla atlatır enerjiyi yüksek tutmak lazım zanlımca bilinç altı ciddi etkileniyor ve negatif çekim başlıyor kendimde deneyimlediğim bu tavsiyem sevgide ve dengede kalmaya çalışması herkesin … sevgiler

    Cevapla
  2. hercai98

    offf bu ters hareket beni aşırı derecede etkiledi hele aile yaşamımı düzenimi sinirlerimi halen daha zorluyor.terazi burcuyum yükselenim akrep ay burcum aslan. başka bi şehre qidicektim.yeni evi herşeyi ayarladım orda mutlu olacağıma inanıyordum şansım yaver qitmedi ailemde önüme taş koydu.qidemedim.bu defada ailemle ters düştüm.yaşadığım şehirde iş bulamadım halen daha bulamıyorum.ailemle konuşmuorum.depresyona qirdim.aşk hayatım burcun nedeniyle zaten karmakarışık iyice karmaşıklaşdı.qereksiz triplerim yani hayattan bunaldım.arada ölsemde kurtulsam dediklerim oluor.heryönde güçlükler çekiyorum.ne zaman kurtulcam bundan bilmiyorum valla.herşey ters gidiyor.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.