Aslan Sevgilinle Burçlarınız Ne Kadar Uyumlu?

aslan burcunun anlaştığı burçlar, aslan burcu ve aşk, aslan burcu diğer burçlarla nasıl anlaşır? aslan burcu anlaştığı burçlar, aslan burcu aşk, aslan burcu erkeği, aslan burcu kadını, aslan burcunun çok anlaştığı burç, aslan burcunu nasıl etkilerim, aslan burcunu etkilemenin yolları, aslan burcunu etkilemek, aslan burcunun aşk evlilik hayatı ve anlaştığı burçlar yazısı.

DİKKAT: İnsanlar bilindiği gibi sadece güneş burçlarından ibaret değildir. Bu nedenle sadece güneş burçlarını karşılaştırarak yapılan ilişki uyumu yorumları; doğru, ancak oldukça yetersizdir. Sevgilinizle aranızdaki uyumu tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız sinastri haritası analizi (eşleşim haritası, ilişki analizi) yaptırmalısınız. Sinastri analizi yaptırmak için tıklayınız.

Halk arasında yaygın bir düşünce vardır. Su grubu burçlar diğer su grubu burçlarıyla, hava havayla, ateş ateşle, toprak toprakla anlaşır.. Anlaşır ve uyuşur evet ama ya aşk ve evlilik? İşte o konuda kazın ayağı öyle değildir. İki toprağın ilişkisi sıkıcı, iki ateşin ilişkisi yıpratıcı olabilir. “Denge” ve “tamamlayıcılık” ilişkide bütünlük ve süreklilik sağlar. Şimdi gelin, Aslan burçlarının uyumlu ve anlaşabileceği burçlar üzerinde genel bir sohbet edelim.

aslan burcunun aşk evlilik hayatı anlaştığı burçlaraslan burcu aşk evlilik aslan burcunun anlaştığı burçlar

ASLAN-KOÇ: Aslan da Koç’ta ateş elementi burçlarıdır dolayısıyla Aslan ve Koç burcundan oluşan bir çift kafa olarak oldukça iyi anlaşırlar. Koç Aslan’a göre daha maymun iştahlıdır ve fazlaca bağımsız olduğundan ani kararlar alabilir, Aslan ise daha stabildir bunun yanında kendisine sorulmadan, değerli fikirleri alınmadan partnerinin ani karar almasından pek hoşlanmaz. Çekişme çok fazla olur çünkü Aslan (özellikle erkekse) Koç partnerine diş geçiremeyeceği ve söz dinletemeyeceği için mutsuz olur. Aslan burcunun özellikle erkeği hükmetmek isteyen bir partnerle birlikte olmaz. Evlilik ve aşk ilişkisinde bu durum, aralarında oldukça sorun yaratabilir.

ASLAN-BOĞA: Aslan ve Boğa burçları sabit burçlardır ve ikisi de inatçıdır. Aralarındaki en ufak bir anlaşmazlıkta ikisi de geri adım atmayacağından günlerce hatta aylarca küs kalabilirler. Tutkulu ve ateşli bir aşk yaşama olasılıkları yüksektir ancak evlilikte başarılı bir çift olmaları çok zordur. Çünkü kafa yapıları çok katıdır ve esneklik sağlayamadıkları durumlarda birbirlerine küser ve birbirlerinden hızla soğurlar. Buna engel de olamazlar. Aşırı inatçı yapıları ve gururları toleranslarının düşüklüğüne işaret ediyor. Evlilikse tutku ve aşkın yanında hoşgörü ve tolerans gerektiren bir kurumdur.

ASLAN-İKİZLER: Aslan ve İkizler eğlenceli bir ikili olurlar, birbirlerini güldürecek birçok numaraları vardır ve birlikteyken yıllarca genç kalabilirler. Ancak en önemli nokta İkizler’in sadakat anlayışıdır. İkizlerin Aslan’ın yanında ayağını denk alması ve daha sadakatli ve ciddi olup ayaküstü flörtlerden dahi kaçınması yerinde bir davranış olacaktır, çünkü Aslan burcu partnerinin kendisinden başkasına gülümsemesine dahi kükreyerek karşılık verecek kadar kıskançtır.

ASLAN-YENGEÇ: Birbirinden sonra gelen her burç çiftinde olduğu gibi Yengeç ve Aslan burcunun da evlilik olasılıkları yüksektir. Yengeç Aslan burcunu, Aslan da Yengeç burcunu tamamlar. Bir bütün yaratacak Ay ve Güneş çifti özellikle Yengeç kadın (Ay-anne), Aslan erkekse (Güneş-baba) mükemmel bir ebeveyn olacaklarının işaretidir. Aslan Yengeç’i üzecek çapkınlıklardan ve hassas duygularını incitecek düşüncesizliklerden kaçınırsa karşısında hayal bile edemeyeceği miktarda sevgi, takdir ve hayranlık bulacaktır. Yengeç’in de Aslan’ın güzel yönlerini öne çıkartmayı (övmeyi) unutmaması aralarındaki saygıyı büyütecektir.

ASLAN-ASLAN: İki Aslan değil iyi bir çift, iki iyi arkadaş dahi olamaz. Birbirlerinin eksik ve ihtiyaçlarını tamamlayacakları yerde öncelikli olarak kendilerini düşünecekleri ve birbirlerinin üzerinde hakimiyet kurmaya çalışacakları için bu ilişki baştan şanslı gözükmüyor. Kavga ve rekabet dolu, tatsız ve anlayış barındırmayan bir ilişki.

ASLAN-BAŞAK: Aslan ve Başak burcu birbirini tamamlayacak özelliklerdedir, Başak Aslan’ın aşırılıklarını, Aslan da Başak burcunun eksikliklerinin giderebilir. Ancak Başak burcu Aslan’ı inanılmaz eleştirir. Çünkü Başak mütevazi ve insancıldır, kolay kolay insan ayırmaz. Ancak ateş elementi burçlarından olan Aslan burcu insanları dış görünüşleriyle değerlendirir ve insan ayırır. Hatta kendini olmadık kişilerden üstün görür. Bu bile aralarındaki farkı ve uyuşmazlığı anlatmaya yetiyor bence. Başak burcu Aslan’ı eleştirirken dozu abartmaz, Aslan da megolaman tavırlarını törpüler ve kendinden başkalarını da düşünebilirse güzel bir beraberlikleri olabilir.

ASLAN-TERAZİ: En uyumlu olabilecek çiftlerden biridir Aslan-Terazi burcu çiftleri. Bir çok konuda iyi anlaşır ve ortaklık kurabilirler. Terazi burcu Aslan’a göre daha ince yaradılışlı olduğundan Aslan burcunun Terazi sevgilisine karşı biraz daha hassas ve romantik tavırlar geliştirmesi yerinde bir davranış olacaktır. Terazi aşkın peşinden koşar eğer ilişkisinde aşk yoksa gözü dışarı kayar. Terazi kadını veya erkeği karşısındaki kişiye uyum sağlamak için hemen hemen ne derse yapar bu bakımdan Aslan erkeği veya kadını Terazi sevgilisine tam manasıyla hükmedebilir ve bu da aralarında sorun çıkmaması ve güzel bir beraberlik yaşanması açısından önemlidir. Ancak aralarında sorunlar olduğunda dahi Terazi burcu uyumlu olmak adına Aslan’a karşı sesini çıkartmakta zorlanacak ve bu yüzden gizli işler çevirebilecektir.

ASLAN-AKREP: Aslan ve Akrep aynen Aslan ve Boğa çiftinde olduğu gibi sabit bir kafa yapısına sahip olmaları ve inatları yüzünden hoşgörüsüz ve soğuk bir ilişki yaşayabilirler. İlişkilerinde aşk ve tutku mutlaka olur başlarda, ancak değişken burç çiftlerinin iki dakikada aşacağı en ufak bir sorunda dahi iki sabit burç çifti olarak bunu aşamaz ve birbirlerinden gittikçe uzaklaşır sonuçta da kanlı bıçaklı olurlar. İki tarafında egosuna düşkün olması ve kendisine asla laf söyletmemesi nedeniyle mücadeleyi ve tartışmayı kesmezler. Bir kavga çıktığında haksız taraf  “ben haksızım” demez, bu nedenle de kolayca uzlaşma sağlayamaz ve ideal bir çift olamazlar.

ASLAN-YAY: Aslan ve Yay burçları iki ateş elementi burcu olarak kafaca iyi anlaşır ve uyum sağlarlar. İyi birer dost olmaları kolaydır, birbirlerinin dilinden anlarlar. Yay burcu Aslan’a göre çok daha tasasız olduğundan Yay, Aslan burcunun yapacağı bir çok şeyi önemsemeyecektir. Aslan burcuna göre “önemsemesi gerekenleri” bile önemsemeyeceği için bu ilişkide de bu tasasızlık sorun olabilir. Aslan ciddiye alınmayı ve takdir görmeyi sever ancak Yay’ın gözünde Aslan, olması gereken biri gibi olduğundan çok fazla takdir ve beğeni alamayacaktır. Eğlenceli ve “normal” bir ilişkileri olabilir ancak Yay değişken nitelikte bir burç olduğundan heyecan ve macera bittiğinde yeni bir heyecan aramaya başlayabilir.

ASLAN-OĞLAK: Alakasız iki burçtur, ikisi de çok inatçıdır ve ortak noktaları hemen hemen hiç yok gibidir. Dolayısıyla aşk çok zor, evlilikte olasılık dışı.

ASLAN-KOVA: Zıt burçlardır, bazı zıt burçların anlaşması ve hatta aşık olmaları muhtemeldir. Bu iki burcun da sevgilileri aşk yaşayabilir ancak evlilikte büyük sorunlar onları bekliyor. Aslan’ın enerjisi ve Kova’nın hız tutkusu birleştiğinde ortaya heyecan verici bir ilişki çıkar. Uzun vadede olmasa da kısa süreli fırtınalı bir beraberlikleri olabilir.

ASLAN-BALIK: Alakasız burçlardır, Balık hemen hemen her burçla anlaşabilen enerjik ve eğlenceli bir burç olduğundan Aslan burcu ile de anlaşır ancak zamanla Aslan Balık burcu sevgilisinin onun için ne kadar yetersiz biri olduğunu düşünebilir. Aslan’ın aradığı hükmedebileceği ancak herkese kolayca boyun eğmeyen güçlü karakterli bir partnerdir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.