bebeğimin burcu ne olsun?

bebeğimin burcu ne olsun?

okuyucum N. hanımdan gelen bir soru:

merhabalar. 3,5 aylik hamileyim. doktorum oğlumun 4 aralıkta doğabileceğini fakat sezeryan olacağı için daha erken alabileceğini soyledi. burcu akrep mi yoksa yay mı olsun, tavsiyeniz benim için çok önemli, teşekkür ediyorum.

öncelikle burç için erken sezaryen yaptırılmasına karşıyım bunu söylemek isterim. ancak Nilgün hanımın demek istediği şey; birkaç gün içinde akrepten yay burcuna geçecek olan güneşin konumu ve birkaç günün sezaryen için tercih edilebilir olduğu. böyle bir lüksüm varken ve bebeğime zararı yokken bunu değerlendirmek istiyorum demiş.

akrep mi yay mı daha iyi bunun arasında tercihte bulunmam güç elbette. çünkü zodyakta burçlar tamamen kötü veya tamamen iyi değildir. hemde hiçbiri. çünkü aslolan doğum haritalarıdır. burçlar birer araçtır. puzzleın parçaları gibi düşünün. bizi tamamlayan. her alanda farklı burçları sergileriz. farklı gezegen özelliklerini, karakterlerini ifade ederiz. çünkü yükselenim balıksa, kariyer alanım yay burcu ile ifade eder kendini. veya yükselenim yengeçse, evlilik alanım oğlak burcundan bir parça barındırır. gibi. burçları tek başına değerlendirmek astrolojiseverlerin en büyük yanlışıdır.

güneşi akrep olan biri dışardan “aman akrep burcu bu kesin fitneci, fesat, kuyu kazan paranoyak biridir” diye anılır çoğu zaman. ya da yay burcu biri için çoğu “ya adama/kadına bak dünya umurunda değil ne kadar sorumsuz ne kadar pis ve dağınık” vs. şeklinde düşünebilir. bu cümleleri olumlu ve olumsuz olarak çoğaltabiliriz. ama ne kadar çoğaltırsak çoğaltalım, boş yere zaman kaybetmiş, yerimizde sayar durumda kalmış oluruz. az önce de dediğim gibi kişilerin ve elbetteki bebeklerimizin, çocuklarımızın da doğum haritaları esastır ve sadece burç ile karakterinin iyi veya kötü olup olmayacağını anlayamayız.

N. hanım benim size tavsiyem, kendinizi en iyi hissettiğiniz ve hazır olduğunuz doktorunuzun da size en çok önerdiği tarihte sezaryeninizi olmanız, oğlunuzu dünyaya getirmenizdir. sağlıklı ve hayırlı bir bebek olması temennisiyle sizi şimdiden tebrik ederim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.