hakan kırkoğlu güneş tutulmasının burçlara etkisi

hakan kırkoğlu güneş tutulmasının burçlara etkisi

hakan kırkoğlu 1-2 haziran 2011 tarihinde gerçekleşen güneş tutulmasının burçlara etkisi, 15 haziran 2011’de yay burcundaki ay tutulmasının burçlara olan etkisi ve 2011 güneş /ay tutulmaları hakkında oldukça detaylı ve açıklayıcı bilgiler sunduğu bir video hazırlamış. haziran temmuz 2011 aylık burçlara, aylık burç yorumlarına da değinmiş. ayrıca 2011 güneş tutulmalarıyla alakalı bir de astroloji burçlar yazısı yazmış. ben çok beğendim, sizlerle de paylaşmak istedim.

1 temmuz 2011 parçalı güneş tutulmasının burçlara olan etkileri?

hakan kırkoğlu 1 temmuz 2011 güneş tutumasının burçlara etkisi yazısı içinse burayı tıklamanız yeterlidir.

Oldukça kırılgan enerjilerin ortaya çıktığı bir tutulma mevsiminden geçiyoruz. Güney ay düğümü çevresindeki tutulma İkizler burcunun gölge yönlerini daha fazla açığa çıkarıyor. Bu arada Merkür 2’sinde, Venüs 9’unda, Mars ise 21’inde İkizler burcuna ilerleyecek.

İkizler burcunda Tutulma ve Haziran ayının getirdikleri from R.Hakan Kirkoglu on Vimeo.

Tutulma mevsiminden geçiyoruz, bu dönemde Güney Ay düğümü yönünde, önce İkizler burcunda, ardından Yengeç burcunda Güneş tutulmaları meydana geliyor. Tutulmalar ani kırılmalar ve fay hatları gibidir. Beklenmedik gelişmeler zaten bir süredir devam eden koşulları iyice hızlandırır, tetikler. Ancak Güney Ay düğümü tarafında olan tutulmalar burçların zorlayıcı özelliklerini çok daha fazla ortaya çıkarırlar. Bu tip tutulmalarda kopma, ayrılma, bozulma ve çözülme dikkat çeker. Kuşkusuz durum böyle olunca, içinden geçtiğimiz dönemde İkizler burcunun gölgeleri olabilecek konulara ayrıca dikkat etmeliyiz:

Dedikodular, asılsız iddialar, iki yüzlülük, güven vermeyen durumlar, yalanlar, medyayı içeren yıpratıcı olaylar çok daha belirgin biçimde gündeme geliyor olabilir. İkilik ve bölünme yaratan durumlarında farkında olmalı, kendimizi bu yorucu enerjilerin mümkün olduğunca uzağında tutabilmeliyiz. Aldığımız haberlerin ya da duyduğumuz dedikoduların etkisinde kalmak yerine, olaylara daha uzaktan, yukarıdan bakmaya çalışalım. Kuşkusuz bu dönemde gündeme gelen politik alandaki gelişmeler, skandallar, ifşalar, gizliliklerin ortaya dökülmesi içerisinden geçtiğimiz süreci özellikle iyi anlatıyor. Kendi astrolojik haritanızda İkizler burcunun hangi eve düştüğünü de kontrol edin derim. Bunu bulmak için, yükselen burcunuzu 1 sayarak İkizler burcuna kadar sayın. Örneğin yükselen burcunuz Boğa ise 2. Ev, Terazi ise bu durumda tutulma 9. Evinizde gerçekleşiyor olacaktır. Tutulmanın genel etkilerini söz konusu evin konuları içerisinde daha fazla deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca tutulmanın gerçekleştiği 11 derece İkizler burcuna ya da karşısındaki 11 derece Yay burcuna yakın düşen (en fazla 3 derece) gezegenleriniz varsa, söz konusu gezegenin anlattığı konularda bu dönemde sizin için daha fazla uğraşı kaynağı olabilir.

2 Haziran’da saat 02:02’de (1 saat yaz saati ile) gerçekleşen İkizler burcundaki yeniayın ve tutulmanın haritasına baktığımızda Kova burcunun yükseldiğini görmekteyiz. Gerek ışıkların (Güneş ve Ay) gerekse yükselen burcun Hava elementinde yer alması içerisinde yer aldığımız konuların hareket, iletişim, sosyallik ve bolca düşünce alışverişi getirdiği anlaşılıyor. Aynı zamanda bu tutulma (11 derece İkizler) İkizler burcunun Terazi dekanında ve yine Terazi Onikidebirlik (dodekatemorion) kısmında gerçekleştiği için anlaşmalar, denge, diplomasi, ortaklaşa konuları da dikkat çekici biçimde gündeme getirmekte. Benzer şekilde, tutulma derecesinin Terazi burcundaki (bu haritada 9. Evde) Satürn ile olan partil açısı (11 derece) medyaya, üniversitelere, hukuki konulara, uluslararası durumlara ait konuların ister istemez gündeme gelebileceğini göstermekte. 9. Evdeki Satürn bu dönem için medyaya ait, gazeteler ve gazetecilerle ilgili, ya da hukuki, akademik, uluslararası olayların gündemi, dolayısıyla siyasi gündeme yakından belirleyeceğini de anlatmakta. Nitekim Ankara’ya göre olan haritanın tepe noktasının 0 derece Yay’da olması benzer 9. Ev konularını yine bir kez daha vurgulamakta. Bunun yanı sıra Yay burcunun yöneticisi Jüpiter’in 29 derece Koç’ta yer alması, bitişleri ve sonlanmaları, liderlerle ilgili stres yaratan koşulları açıklamakta.

Tutulma haritasında 5. Evde yer alan ışıklar kuşkusuz seçim sürecine de işaret etmekte. Zira 5. Ev halkın oyunu, yani kişisel ifadesini anlatır. Astrolojik açıdan 1. Ev halkı, 5. Ev ise onun doğal bir ifade biçimi olan (5. Ev doğal ifade) oylamayı açıklar. Bu gözle bakıldığında, bu dönemde oylamaya ait durumlar ikilem, bölünme, kötüye kullanma ve yıpranma getirebilir. Benzer şekilde 5. Ev gençlere, çocuklara ve öğrencilere (İkizler) ait konuları, sınavları (örneğin ÖSYM) ayrıca turizm gibi konularla, spekülatif yatırımları (örneğin IMKB) içeren alanları da kararsız ve daha dengesiz kılmakta. Bu evin bir diğer konusu da sahne, eğlence, eğlence hayatı ve sanatçılardır. Bu alanlarda olumsuz bazı gelişmelerle karşılaşabiliriz.

Yine bu haritada tutulma yöneticisi Merkür Boğa burcunda, İstanbul’a göre olan haritada dip noktası ile birleşmekte. Haritanın 4. Evinde Boğa burcunda yer alan Merkür, Venüs ve Mars bu dönemde iç işlerini ilgilendiren gelişmelerin, toprağa, ülke güvenliğine ait durumların ön planda kalmaya devam edeceğini ifade etmekte. Nitekim Terazi burcundaki Satürn ülkemiz haritasının 4. Evinde yer almakta. Tüm bu göstergeler içerisinden geçtiğimiz ikilik ve güvensizlik, bölünme yaratan koşulların toprağa ve iç işlerine, güvenliğe ait konuları yakından ilgilendireceğini ifade etmekte.
İstanbul’a göre olan haritada tepe noktası ve 10. Evin yöneticisi olan Mars’ın Boğa burcunda 4. Evde yer alması yıkıcı ve terörist faaliyetlere, toprağa ilişkin konuların yıpranmasına işaret ediyor olabilir.
Yeniay ve tutulmanın gerçekleştiği derecede (Ankara’ya göre) oluşan orta noktalar şöyle:

Mars/Uranüs: Aşırı heyecan ve tepkisel tavırlar, başkaldıran, yıkıcı, patlayıcı enerjiler
Satürn/Asc: Çevreyi kontrol isteği, kısıtlamalar getirmek
Merkür/ay düğümü: Ortak bir düşünce etrafında toplanmak, işbirliği, artan iletişim, toplantılar
Mars/Pluton: Yıkıcı şiddet, acımasızlık, gaddarlık, bir konuya tüm gücüyle odaklanmak, aşırı istekli, obsesif olmak

Orta noktaların Mars/Uranüs’le başlayıp, Mars/Pluton ile tamamlanması bu dönemde kontrol edilmesi zor istek ve arzuların patlayıcı ve yakıcı olabileceğini ifade etmekte.

Özetlemek gerekirse, bu yeniay/tutulma haritasında Merkür’ün dikkat çekici durumu (tutulma haritasının yöneticisi olması ve haritanın dip noktasında yer alması) aynı zamanda 5. Ve 8. Evleri yönetirken, 4. Evde yer alıyor, 5. Eve göre 12. Evde) olması gençleri, öğrencileri ilgilendiren konuların içişlerinde, güvenlikle ,ilgili konularda çok dikkat çekebileceğini anlatıyor. Merkür’ün Boğa’nın son derecelerinde yer alması onu Mars’la ilişkilendirmekte. Bu nedenle gençleri içine alabilecek olumsuzluklar söz konusu olabilir. Merkür gençler dışında, medyaya, iletişime, haberleşme ve yolculuklara ait konulara da dikkat çeker.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.