astrolojik harita analizi

okuyucularımdan H. hanım için ücretli astrolojik harita analizi. H. hanımın haritasından kısaca bahsedecek olursam; gezegenlerinin çoğu terazi burcunda yani horoskopunda terazide stelyum oluşmuş. yükselen burcu yay ve neptün yükselen burca eşlik etmiş. bu detaylı astrolojik doğum haritası analizinin ücreti 140 tl.sıdır. detaylı astrolojik yıldız haritası analizi yaptırmak isteyenler iletişim sayfamdan bana ulaşabilir. astrolojik harita analizi

astrolojik harita analizi

gezegenler terazi burcundaH.hn. güneşiniz terazi ay burcunuz terazi yükselen burcunuz da zodyakın en iyimser, şanslı ve neşeli burçlarından biri olan yay burcudur. Haritanızda terazi burcunda stelyum oluşmuş. Yani gezegenlerinizin çoğunun terazide birikimi söz konusu. Dolayısıyla yan yana dizilmiş gezegenlerin birçoğu birbiriyle kavuşum açısı yaparak, kimliğinize ve duygularınıza kendi renklerini de katmış. Örneğin; güneşiniz terazi burcu evet ama Merkür (ikizler, başak) ve pluto (akrep) özellikleri, yetenekleri de kimliğinizde bulunmaktadır. Dolayısıyla sıradan bir terazi burcu değilsiniz. Merkür ve pluto gezegenlerinin renkleri, yani özellikleri doğum haritasının en önemli gezegeni güneşe entegre olmuş siz doğduğunuzda. Bu nedenle kimliğiniz sadece bir terazi burcu gibi değil, başak/ikizler ve akrep burçlarının da özelliklerini taşımaktadır. Ancak Pluto bu kavuşumda daha baskındır çünkü Pluto’nuz da güneşiniz gibi terazi burcunda konumlanmış ve başaktaki retro yani gerileyen merkürünüz gibi kalitesiz bir açı oluşturmamıştır. Plutonun ve güneşin terazide olup kavuşum yapması, başaktaki retrograde merkürün terazideki güneşiniz ile kavuşum yapmasından daha etkili olacak ve pluto etkisi kimliğinizde daha baskın hissedilecektir. Dolayısıyla akrep burcu etkileri sizde baskın olacaktır.
Belki çok fazla teknik bilgi veriyorum ancak horoskopunuza baktığımda astroloji ile yakından ilgili ve araştırmacı olacağınızı düşündüğümden aydınlanmayı seveceğinizi ve daha fazla detaylı bilginin sizi daha çok mutlu edeceğini düşündüm. Bu yüzden umarım aklınızı karıştırmam ama harita yorumunuzu oldukça detaylı aktaracağım size. Çünkü sizin bilgiye doymayan ve detayları fazlasıyla seven, daha çok ve daha derine inmeyi seven, yüzeysellikten hoşlanmayan yapınız, bu şekilde daha iyi tatmin olacak diye düşünüyorum.
H.hn. ilk başta da dediğim gibi terazide stelyumunuz var ve yükselen burcunuzun da yay olması, ayrıca 1. Evinizde yani yükselen burç sosyal maske ve spontan davranışlar evinde Neptün gezegeninin de bulunması sizin sanatçı veya tasarımcı biri olacağınızı getirdi aklıma. yıldıznameler
Öncelikle oldukça yönetimci ve idare etmeyi seven bir yapınız olduğunu söylemem gerekir. İyi hatta mükemmel bir yönetici olabilir, ya da seçtiğiniz dalda rahatlıkla yükselebilirsiniz. Gezegenler bu konuda sizi destekliyor. Çünkü stelyum yani gezegen birikimi 10. Evinizde terazi burcunda gerçekleşmiş ve bu da sizi sanat, moda veya estetiksel alanlarda yönetim ve patronluk statüsünde olabileceğinizi gösteriyor. Kendi işinizin sahibi olabilirsiniz örneğin. Ve patronluk yaparken asla boşta durmazsınız. Çok yönlü ve bir anda birkaç işi yapmayı seven birisi olmanız asla yerinde durmayan ve sevdiği, hobi edindiği işleri de kendi işi yanında yürütebilen biri olmanızı sağlayacaktır. İnanılmaz güzel işlerle birçok kişiyi peşinizden sürükler ve kendinize hayran bırakabilirsiniz.
Özellikle tekrarlıyorum sanat, estetik, moda ve dekorasyon gibi ince bir zevk ve özgünlük isteyen işler tam size göredir. Bunun yanında ortaya çıkan işleri pazarlamak ve ticaretini yapmakta da oldukça başarılı olacağınızı kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü terazi burcu sanat ve estetiğin yanında, diplomasi ve ticareti de temsil eden gezegendir. Ve sizin bu burçtaki gezegen birikiminiz, bu alanlardaki başarı şansınızı arttırır. Üstelik 10.evde bir birikim olduğundan başarı şansınız iki kat daha yükselir.
Venüsünüzün açılarına baktığımda güneşinizdeki gibi kavuşum açıları görmekteyim. Venüsünüz terazi burcunda (venüsünüzde stelyumdaki gezegenlerden biri) ay, mars ve uranüsünüz ile kavuşum yapmış. Bu konum istek ve arzularınızın ne kadar yoğun ve tutkulu olduğunu gösteriyor. Bitmek tükenmek bilmeyen bir hırs, azim ve girişimcilik hem ruhunuza hemde duygularınıza işlemiş durumda. Adeta tatmin olamayacak düzeyde fazla başarı elde etme güdünüz mevcut. Bu nedenle her daim çalışacak ve kazanacak birisiniz. Bunu yaparken kimseye ihtiyaç duymaz ve ne olursa olsun düşseniz bile kalkar ve yolunuza devam edersiniz.
Bağımsız, özgürlükçü ve özgünsünüz. Bireyselsiniz, bağımsızsınız evet, ancak bazen bazı kişiler ve/veya korkularınız nedeniyle birilerine bağımlıymışsınız hissine kapıldığınız da olabilir. Birileri sizin özgür yanlarınızı kısıtlamak veya engellemek ister bazen. Bu kişiler hayatınızdaki otorite konumundaki kişiler olabilir. (baba, eş, patron vs. gibi)
Kimseye benzemediğinizi düşünür ve yaptığınız işlerde de, kıyafetlerinizde de, dekorasyonunuzda da kısacası hayatınızın tüm alanlarında hiç kimseninkine benzemeyecek etkiler olsun istersiniz. Güzelliğinizle, estetik tavırlarınızla, zevkinizle, tarzınızla ve sosyalliğinizle dikkat çeken birisi olduğunuzu da eklemeliyim. Kendi işini kendi görebilen, güçlü duyguları olan ve aynı zamanda yüce gönüllü birisiniz. Kalbiniz çok büyük bu nedenle sevginizi cömertçe sunarsınız ve bir insanda sizin en çok aradığınız özellik samimi, tatlı dilli ve içten olmasıdır. Sevgiyi vermeyi de almayı da çok seversiniz ve kaba saba, argo konuşan ve/veya kırıcı insanlarla bir arada olmaktan pekte hoşlanmazsınız. Ancak öyle insanlarla da uyum sağlayabilecek yapınız vardır çünkü istediğiniz an uyumlu ve esnek olabilen birisiniz.
Yurt dışı, akademik eğitimler, kurslar ve yabancı dil konularında meraklarınız vardır ve bu alanlarda da ilginiz olduğundan doğal olarak hayatınız içerisinde bu konulardan da tadacaksınız demektir. Yurt dışına yerleşebilir, birçok kez yurt dışına gidip gelebilir, yabancı biriyle evlenebilir veya yabancı kültürlerden insanlarla ilişkiler, arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Çalışmalarınızın birçoğunda yurt dışı ve yabancı kültürlerin etkisinde kaldığınız görülecektir.
Oldukça hümanist ve adaletli biri olduğunuz için çevreniz çok geniş olacaktır ve idealleriniz sayesinde belki de birçok insana yardımlarınız dokunacaktır. İlginç ve sıra dışı kişilerle arkadaşlık kurmayı sevdiğiniz için arkadaş çevrenizde her kesimden çılgın insanlar olacaktır. Çoğu arkadaşlıklarınız genellikle ani başlar. Arkadaşlığa ciddi anlamda değer verirsiniz. Hatta aşk yaşayacağınız insanları dahi arkadaşlarınız arasından veya onlar vasıtasıyla seçersiniz. Ortak amaçlarınızın, ideallerinizin ve zevklerinizin olduğu, beraber çalışabileceğiniz kişilerle birlikte olmaktan hoşlanırsınız. Aşkta da bu böyledir, arkadaşlıkta da.
Tek yönlü ve küçük düşünmeyen, ayrıca istediğiniz an tüm insanlığı kuşatacak kadar objektif biri olabileceğiniz için kuşaktan kuşağa geçecek ve yıllarca konuşulacak eserler ve işler çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum. Dolayısıyla güzel yazan ve çokta güzel konuşan biri olduğunuzu söyleyebilirim. Ki bunu zaten siz de biliyorsunuz. Sonuç olarak yazarlık ve editörlük de yapabileceğiniz ve parlayarak başarabileceğiniz işlerden sadece biri. İnternet sitelerinde veya bir gazetede editörlük fark etmez. Siz, çok iyi yorumları ve tespitleri olan, coşkusuyla birçok kişiyi etkileyebilen birisiniz. İyi bir örgütleyici ve lider ruhlu bir girişimcisiniz. Bence bunları hala değerlendirmediyseniz, bir an önce bu yeteneğinizi de değerlendirmelisiniz.
Kilo konusunda biraz şanssız olabilirsiniz. Çok kilo almaya meyilli birisiniz ve bu yüzden özellikle kalça, basen ve baldır bölgenizi çalıştıracak sporlar yapmanızı öneririm. Doğa sporları ve içinde sanat olan sporlar sizin için ideal sporlardır. Hayatınızda mutlaka en az bir sporu düzenli olarak yapmalısınız. Suyu çok sevmeniz yüzmenin de sizin için ideal bir spor olabileceğini düşündürdü bana. Temmuz ayına kadar diyet/rejim veya fit bir vücut adına spor faaliyetleri başlatmak için uygun bir zaman.
Güney ay düğümünüzün konumu (5.ev), sert açı aldığı gezegenler (Uranüs ve Venüs) ile yerleştiği burç (boğa), maddi kazanım başarınızı ve tek başınıza somut başarılar elde etmenizin sizin için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Hayatta başarılı olmak sizin için o kadar önemli ki, sağlam adımlar atmak hayat amacınızdır ve bu amaçtan, hedeflerinizden bir an olsun kendinizi alamazsınız. Bu da ruhsal anlamda zayıf düşmenize ve maddiyata, statüye, dünyevi ihtiraslara olan düşkünlük nedeniyle ruhsallığınızı geliştirememe, duygusuzlaşma tehlikesine işaret eder. Bu anlamda ruhsallığınızı ve ruhsal bütünleşmenizi sağlayabilecek, duygularınızı derinleştirebilecek insanlar ve gruplarla birlikte olmanız hayatınızın gerçek amacını gerçekleştirebilmenize yardımcı olacaktır. Bir takım dernek ve yardımlaşma çalışmaları veya idealist insanlarla dolu grup çalışmaları hayat amacınızı destekleyici etkinlikler olacaktır.
Ayrıca güney ay düğümünüzün şironunuz ile kavuşumda olması çok eskilerden gelen maddi imkânsızlık korkularınızı ve ne kadar kazanırsanız kazanın kendinizi hep yeteri kadar zengin görememe gibi bir durumunuz olduğunu gösteriyor. Belki çocukluğunuzda aileniz yeteri kadar varlıklı olmasına rağmen size istediğiniz şartları sağlamadı veya varlıklı olmak demek onlar için hep daha fazlası ve erişilemeyecek hayallerden ibaretti. Bu nedenle de siz elde ettiklerinizi hiçbir zaman yeterli görmüyor ve bu nedenle hep daha fazlasını istiyorsunuz. Şiron ve güney ay düğümü boğada kavuşunca astrologların aklına hep bu tarz dramatik çocukluk hikayeleri gelir.
Sonuç itibariyle doğuştan gelen boğa yeteneklerine sahipsiniz yani kendi ayaklarınız üzerinde durabilme, kendi paranızı kazanarak toplumda saygınlık kazanabilme, sanatsal alanların birinde veya birçoğuna ilgi duyma, estetiğe ve güzelliğe merak vs. ancak sizin artık zaten olan ile değil, olmayan ile alakadar olmanız kendinizi bütünlemeniz ve eksikliklerinizi tamamlamanız açısından daha sağlıklıdır. Sürekli hep aynı konular etrafında dönmek sizi geliştirmez ve ilerletmez. Bu nedenle özellikle çok sabit fikirli ve dediğim dedik olmaya başladığınız, statü ve maddiyat için kendinizi paraladığınız zamanlarda bir köşeye çekilip sakince düşünün ve bu dediklerimi hatırlayın: “ruhsal olarak gelişmeliyim”, “ruhumu derinleştirecek işler yapmalıyım” “ruhumu dinginleştirmeliyim” “paylaşımcı olmalıyım” “mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi?”.
Güney ay düğümünüz boğa, kuzey ay düğümünüz akrep olunca haliyle maddi ve dünyevi isteklerden daha ruhani ve ruhsal olana doğru bir değişim, dönüşüm yaşanması hayatınızın asıl devresinin başlaması demektir. Hayatınızı ve gerçek yaşantınızı belki de şuanda sahip olduğunuz, elde ettiğiniz birçok şeyden vazgeçerek yaşayabilecek olabilirsiniz. Çünkü k.ay düğümü akrep, ruhsallığa uzanan, ruhani bir düğümdür ve bu düğümün hayat amacını tam anlamıyla yaşamak, dünyevi bazı maddi konuları terk etmeyi gerektirebilir.
Aşk hayatınızda şanslısınız çünkü karşı cins tarafından beğenilen birisiniz ve yaşayacağınız ilişkiler genellikle tutku ve heyecan içeren ilişkiler olur. Ani başlama ihtimali yüksek ilişkilerinizi yaşarken özgür olmak ve gelenekleri hiçe saymak eğilimi gösterebilirsiniz. Romantik, tutkulu ve maceraperest tarzınız aşk için yaşayan biri olduğunuzu gösteriyor. Bu nedenle içinde aşk ve heyecan olmayan ilişkiler size çokta cazip gelmeyecektir.
Beraber olduğunuz insanlar genellikle çok zeki ve kendisiyle barışık, neşeli kişiler olacaktır. İlişkilerinizde tutkulu, ihtiraslı, ayrıca çok fazla kıskanç ve sahiplenici davranıyorsunuz ve karşınızdaki kişinin de böyle olmasını arzu ediyorsunuz. Sizi reddedebilecek birisi olur mu bilmiyorum ama sizi reddeden kişiye karşı saplantı geliştirip o kişiyi kovalamaya başlıyorsunuz. Saplantı ve iddialar uğruna yaşanacak ilişkiler size zarar verecektir, (özellikle cinsellikte içeriyorsa) bundan kaçınmalısınız. Size zararı dokunabilir. Ayrıca çok çabuk âşık olan ve platonik aşklara da meyilli biri olduğunuz için adınız ayran gönüllüye çıkabilir. İlişkilerde yüzeysel davranırsanız, derinleşmekten ve bir sonraki aşamaya geçmekten kaçarsanız aşk defteriniz gitgide kabarmaya devam edecektir. Aşk ilişkilerinde zaman zaman sergilediğiniz yüzeysel tavırlarınız, despotluklarınız, sivri eleştirileriniz ve aşırı bağımsızlık ihtiyacınız, asıl aradığınız derin aşktan ve derin sevgiden mahrum kalmanıza sebep olabilecek en büyük etkendir.
Bu yıl ve önümüzdeki yıl aşk ile çocuk konusunda istediğiniz şartlar oluşabilir. Tasarım yapan ve/veya sanatla uğraşan biriyseniz ilham periniz sizi hiç yalnız bırakmayacaktır. Tasarımcı ruhunuz canlanıyor, özgünlüğünüz artıyor (Transit Jüpiter 5.evinizde olacak) Ayrıca bir kitap yazmak, yayıncılıkla alakalı işler yapmak için de şanslı dönemde olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Özgüveniniz girişimciliğinizi yükseltecektir.
H.hn. çok zeki ve lider ruhlu bir bireysiniz. Peşinizden fikirleriniz, eserleriniz, çalışmalarınız ve bizzat kendiniz sayesinde birçok kişiyi sürükleyebilecek kadar etkili yetenekleriniz mevcut. Çalışmayı ve iletişimi çok seviyorsunuz. İletişim, medya ve yazarlık konusunda, sanatsal alanlarda, tasarımlar üretmekte, astrolojide ve daha birçok alanda belirgin yetenekler sergilersiniz. Ayrıca zevk duyarak çalışırsınız bu alanlarda.
Bu yıl transit Uranüs koç burcunda bu nedenle güneşiniz ile mart ayından beri sert açı oluşturuyordu. Bu durum bazı ani gelişen ters olaylara, başlayan işlerin bir türlü bitememesine, kavgalara, içsel huzursuzluğa, istifalara, isyanlara ve/ veya ani kazalara sebebiyet vermiş olabilir. Ancak bu tatsız dönemden 30 haziran sonrası kurtulacaksınız. Bu dönemin olumlu etkileri ise farkındalığınızın artması ve bireysel yönlerinizi keşfetmeye karşı duyduğunuz merakın çoğalmasıdır.
Transit Satürn ve transit pluto bu yıl sizi birazcık gerilime sürükleyebilir, transit Satürn 10.evinizde birçok gezegeninizle kavuşacak onları ezecek, disipline edecek ve belki biraz daha olgunlaşmanıza neden olacak olaylar yaşayatacak.
Pluto 1.evde çekiciliğinizi ve vamp havanızı arttırırken cinsellikte her zamankinden fazla aktif olmanızı sağlayacak. Aynı zamanda eskisinden daha gizemli ve çarpıcı biri olduğunuzu hissettirecek size ve sizi kolaylıkla fark edenlere. Hırslı ve daha azimli biri olacaksınız plutonun yükselen burcunuzdaki transiti nedeniyle. Plutonun etkileri sadece fiziksel çekicilik ve seksapel manasında bitmiyor. Pluto size aynı zamanda daha sessiz ve derinden giderekte başarılı olabileceğinizi, yönetebileceğinizi öğretecek. Ve başladığınız işler hızla bitecek. Bu dönemde (Satürn ve plutonun yaptığı sert açılar zamanında özellikle) insanlara karşı biraz daha toleranslı ve esnek davranmaya dikkat etmeniz yerinde olacaktır çünkü bu etki size çekilmez, emir yağdıran, acımasız ve soğuk bir hava katabilir.
Transit uranüsün 4.evinizde ilerlemesi evinize yeni teknolojik aletler alabileceğinizi, evinizi yenileyebileceğinizi, aile köklerinizi ve/veya bilinçaltınızı/kendinizi (şuan yıldızname analizi yaptırmak istemeniz gibi) araştıracağınızı gösteriyor. Ayrıca bu yıldan itibaren birkaç yıl içinde belki de birden fazla yer değiştirme durumu yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.