burçlar

burçlarhangi burç daha çok aldatır, en kötü burç hangisi, en iyi burç, en lanet burç(!) , en başarılı burç, en kibirli burç, en züppe burç, en şık giyinen burç, en zengin burç, burçların en güzeli hangisidir, hangi burç daha çapkın oluyor, hangi burç daha zeki hatta hangi burç daha iyi öpüşüyor gibi sorularla siteme giren okuyucularım oluyor. işin ironik yanı astrolojiyi bildiğini iddia eden insanlar dahi insanları sadece burçlarıyla ele alma yanlışına düşebiliyor. astroloji burçlar‘ı takip edenler bu çarpık zihniyete karşı duruşumu ve sert tepkimi iyi bilir, çünkü; bu konudaki yanlış düşüncelere sık sık değinmekteyim.

zodyakta burçlar tamamen kötü veya tamamen iyi değildir. hemde hiçbiri. hiçbiri en güzel veya en melek burç olamaz. veya en kötü veya en kibirli burç da olamaz. çünkü aslolan doğum haritalarıdır. burçlar birer araçtır. puzzleın parçaları gibi düşünün. bizi tamamlayan. her alanda farklı burçları sergileriz. farklı gezegen özelliklerini, karakterlerini ifade ederiz. çünkü yükselenim balıksa, kariyer alanım yay burcu ile ifade eder kendini. veya yükselenim yengeçse, evlilik alanım oğlak burcundan bir parça barındırır. gibi. burçları tek başına değerlendirmek astrolojiseverlerin en büyük yanlışıdır.

güneşi akrep olan biri dışardan “aman akrep burcu bu kesin fitneci, fesat, kuyu kazan paranoyak biridir” diye anılır çoğu zaman. ya da yay burcu biri için çoğu “ya adama/kadına bak dünya umurunda değil ne kadar sorumsuz ne kadar pis ve dağınık” vs. şeklinde düşünebilir. bu cümleleri olumlu ve olumsuz olarak çoğaltabiliriz. ama ne kadar çoğaltırsak çoğaltalım, boş yere zaman kaybetmiş, yerimizde sayar durumda kalmış oluruz. az önce de dediğim gibi kişilerin ve elbetteki bebeklerimizin, çocuklarımızın da doğum haritaları esastır ve sadece burç ile karakterinin iyi veya kötü olup olmayacağını anlayamayız.

birini tanımanın en iyi yolu öncelikle “objektif bir bakış açısıyla” ön yargılardan ve kulaktan dolma bilgilerden arınarak gözlem yapmak, dinlemeyi bilmek ve astrolojik horoskop analizi yaptırmaktır. burçları ve bir bütün olarak “insanı” daha iyi anlamak için bu yaklaşım günümüzde oldukça akılcı bir çözümdür.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.