1 temmuz güneş tutulmasının etkileri

1 temmuz güneş tutulmasının etkileri
yine bir R.Hakan Kırkoğlu makalesiyle karşınızdayım 🙂 astrolog hakan kırkoğlunun yazılarını (milliyet astroloji köşesinde hakan kırkoğlu burç yorumları da var biliyrsunuz) seviyorum bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz? güneş tutulması hakkındaki astrolojik verilere dayalı yorumları gerçekten aydınlatıcı geliyor bana. işte hakan kırkoğlunun astroloji tüyoları köşesinden 1 temmuz 2011 güneş tutulması astroloji yazıları..

1 temmuz güneş tutulmasının etkileri

YENGEÇ’TEKi TUTULMA HAYATINIZA NELER GETiRiYOR?

1 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması duygusal hassasiyetleri, kendimizi koruma, kollama reflekslerini ortaya çıkarıyor. Bugünlerde geçmişten kaynaklanan durumların etkisinde, kendimize yeni bir yön çizmeye çalışıyoruz. Yengeç aynı zamanda milli konuları, vatanı ve bağlılık duygularını da yakından anlatan bir burçtur ve ülkemizin yükselen burcunun Yengeç olması milli konularda oldukça kırılgan bir dönemden geçtiğimizi gösteriyor.
Bu tutulmanın etkilerini 23 Temmuz’a kadar fazlasıyla hissedebiliriz ancak tutulma öncesinde ve sonrasındaki birkaç gün, özellikle ailevi konular, duygusal açıdan bağlı olduğumuz ve derin bir hassasiyet gösterdiğimiz konularda önemli olaylar yaşayarak, bir dizi yeni karar verebiliriz. Böyle zamanlarda sadece duygularımıza kapılarak hareket edersek, yeteri kadar objektif düşünemezsek, sonuçta kendimizi daha fazla hırpalayabiliriz. Belirli konularda sıkı bir savunma duygusu ve tepkiselliği içerisinde olabiliriz.
Tutulmanın Satürn’le ilişki içinde olması bu dönemde engellerin, bizi özellikle beraberliklerimizde kırılgan hale getirebilecek sorunların gerçekçi bir şekilde ele alınmasını zorunlu kılmakta. Duygusal açıdan olgunluk gösteren durumlarla karşı karşıyayız. Üzerimizde sert bir baskı hissedebiliriz. Bu arada otorite figürleri, yöneticiler ya da babamızı ilgilendiren konularla karşılaşabiliriz.

Tutulma yükselen burcunuza göre neler getiriyor?

Koç: Bu tutulma ailevi konuları, yerleşiminizi ve geçmişten kalan konuları daha fazla öne çıkarmakta. Bu dönemde dikkatinizin bir bölümünü yakınlarınıza yöneltebilirsiniz. Babanıza ait konular özellikle dikkat çekebilir. Bazı bitişler ve sonlanmalar gerçekleşirken, mesleki hedeflerinizi de gözden geçirebileceksiniz.

Boğa: Yengeç burcundaki tutulma özellikle yakın çevrenizde olup bitenlere yönelik özel bir ilgi getirmekte. Bu kişiler kardeşler ya da akrabalar olabileceği gibi günlük hayatınızda sürekli beraber olduğunuz kişiler de olabilir. Ailevi konular daha fazla hareket, ziyaret ve konuşma getirmekte.

İkizler: Bu dönemde parasal durumunuzu yeniden gözden geçirmeniz ve tasarrufa önem vermeniz gerekebilir. Sahip olduğunuz destekleri ve birikimlerinizi daha dikkatli değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Maddi risk taşıyan konularda sorumlu davranmak en iyisi olacak.

Yengeç: Burcunuzda gerçekleşen tutulma kişisel konularınızı, sağlığınızı ve atacağınız adımları yakından etkilemekte. Yeni farkındalıklar ve başlangıçlar içerisindesiniz. Kendinize ve yeteneklerinize güven duymalı ama aynı zamanda ilişkilerinizde daha gerçekçi olmaya çalışmalısınız.

Aslan: Bu dönemde pek de elinizde olmayan koşullar, özellikle sizi duygusal yönden bağlayan bazı kısıtlamalar içerisinde kalabilirsiniz. Olayları biraz akışına bırakmaya çalışmalı ve kabullenme gösterebilirsiniz. Bu arada gizli kalan şeylerin de ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Başak: Yengeç burcundaki tutulma geleceğe yönelik beklenti ve umutlarınızı gündeme getirmekte. Kendinizi güvene almak ve huzur içinde kalabilmek yönünde yeni adımlar atabilirsiniz. Tutulma arkadaş çevrenizi ve onlarla ilişkilerinizi de hassaslaştırmakta.

Terazi: Bu tutulma gerek iş gerekse aile hayatınızı yakından etkilemekte ve yepyeni koşullar getirmekte. Ailevi işler, evlilik gibi konular ön plana çıkmakta ve sizi yeni kararlara zorlamakta. İş hayatında sizi savunmaya yönelten, daha kırılgan kılan durumlar söz konusu olabilir.

Akrep: Yengeç burcundaki tutulma sayesinde kendinizi daha özgün ve yaratıcı biçimde ortaya koyma imkanına sahipsiniz. Ufuklarınızı genişleten imkanlar sağlayabileceğiniz gibi, yabancılarla ya da yolculuklarla ilgili uğraşlarla da meşgul olabilirsiniz. İnanç ve görüşlerinizi, hayata bakış açınızı yenilemektesiniz.

Yay: Bu dönemde sizi duygusal açıdan yıpratabilecek bazı ufak krizler ve yenilenmeler söz konusu. Ailevi konularda daha dikkatli ve daha az tepkisel olmaya bakın. Bu arada parasal alanda eşinizin ya da ortağınızın konuları ve getirdiği yeni koşullar dikkat çekebilir.

Oğlak: Karşıt burcunuzda gerçekleşen tutulma özellikle evlilik hayatını ve iş ilişkilerinizi yakından etkilemekte. Başkalarının görüşlerinden yararlanmaya bakın ve aşırı üsteleyici olmamaya bakın. Yeni ortaklıklar kurulabileceği gibi, eski beraberlikler de stres altında olabilir. Objektif kalmalısınız.

Kova: Bu dönemde zaman alan uğraşlar ve işlerinizi nasıl sıralayacağınız çok önemli. Mesleki konularda aşırı bir hassasiyet gösterebilirsiniz, bu nedenle çalışma ortamınızdaki ilişkilere dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda aşırı iş ve sorumluluk yüzünden sağlığınızı ihmal etmemeye bakın.

Balık: Yengeç burcundaki tutulma duygusal hayatınıza, aşk ve çocuklarla ilgili konulara yenilenme getirmekte. Bu konulara daha hassas yaklaşabilir ve koruyucu bir tutum izleyebilirsiniz. Kendinizi yaratıcı ve daha fazla risk alarak öne çıkabileceğiniz durumlar olabilir. güneş tutulmasının burçlara etkisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.