astrolojik harita analizi

astrolojik harita analizisuveay ile astroloji burçlar blog’u olarak son yaptığım astrolojik harita analizi aşağıdadır. (doğum haritası analizi, yıldıznameler) eğer siz de yıldız haritanızı ve yıldız haritası analizinizi merak ediyorsanız horoskop yorumu için suveay@mevsimlergibi.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

astrolojik harita analizi

güneş terazi burcu ay aslan burcu ve yükselen de terazi burcu
ancak yükselen burcunuz hem terazi hemde akrep. çünkü 1.eve iki burç sığmış
yani bu demek oluyor ki hem terazi yükselen hemde akrep yükselenli birisiniz
ancak en etkin olan yükselen burç terazidir
çünkü yükselen burç çizginizi terazi burcu kesiyor
12.evde terazide güneş-satürn kavuşumu dikkat çekici
adalet ve hak arama konusunda çok hassasınız hak yemeyi sevmez, hakkınızı da yedirmek istemezsiniz
iyi bir insan hakları savunucusu olabilirsiniz veya iyi bir avukat
bu burçtaki bu kavuşum yalnızlık ve uzun süreli bekarlık sebebidir. uzun yıllar evlenmeye yanaşmaz veya kendinize layık olduğunu düşündüğünüz birini bulamazsınız
evlilik için biraz fazla mesafeli ve tutuk kalabilirsiniz. yumuşamalısınız. karşı tarafa cesaret vermezseniz sevdiğinizi ve ilgilendiğinizi gösteremezseniz sürekli yalnız kalırsınız
aslında iletişimi, iyi birisinizdir ancak; duygular konusunda çoğu zaman böylesinizdir
yükselen burçta (1.evde) pluto-merkür kavuşumu ve akrep burcunda konumlanan venüs gezegeni var
bu gezegenler konuşkan olduğu kadar gizemli, ilgi ve merak uyandıran, ayrıca özgün bir kişiliği gösteriyor
plutonun asc yani yükselen burç çizgisinin tam üzerinde oluşu sizin bakışlarınızla dahi etkileyebilen, manyetik bir çekiciliği olan biri olduğunuzu anlatıyor
aynı zamanda insanları etki altına alıp, birçok değişim ve yeniden yapılandırma içerisine sokabilecek etkin birisiniz
baskınlığınız kimi zaman cinsel kimi zaman da fikirsel alamda kendini hissettirir
ancak aslan burcundaki ay ve mars gezegenleriniz ile 1.evdeki pluto ve akrep venüsünüz zaman zaman otoriter ve despot bir hava estirmenize neden olacaktır. hatta çok bilmiş ve kibirli biri olarak bile görünebilirsiniz!
işte böyle zamanlarda çevreye tehlike sinyalleri verir ve çevrenizdekileri korkutabilirsiniz. kısaca itici bulunur ve yalnız kalırsınız. bu sizin hiç istemediğiniz birşeydir ayrıca zaten böyle biri değilsinizdir. çünkü siz insanlarla iç içe olmayı, iyi geçinmeyi ve iletişim kurmayı fazlasıyla seven birisiniz. yalnızlıktan korkarsınız yalnızlığı sevseniz bile hemde. ancak dışarıya karşı zaman zaman siz istemeseniz de böyle görünebilirsiniz. son derece duygusal ve duygularıyla hareket eden biri olduğunuz halde zaman zaman duygularınızı göstermekte zorlandığınız olabilir. (güneş 12.evde, pluto 1.evde, venüs akrepte)
agresyon ve fevri tavırlar ilişkilerinizi zedeleyebilir. bunun yanında zaman zaman çevreden izole olmayı, adeta bir inzivaya çekilmeyi ihtiyaç sayabiliriz sizin için. 12.evinizde 4 gezegen var. zaman zaman oldukça sosyal ve renkli biri olmanıza rağmen gereksiz melankoli nöbetlerine ve sevgisizlik düşüncelerine kapılabilirsiniz. aslında oldukça sevilen ve sayılan birisinizdir. ancak 12.evinizdeki gezegenlere gelen sert transit etkiler (günlük gökyüzü açıları) size böyle düşündürebilir.ancak böyle zamanları da avantaja dönüştürebilir ve oldukça yararlı faaliyetler gerçekleştirebilirsiniz. örneğin yaratıcıya yakınlaşmak adına dua edebilir, meditasyon yaparak ruhunuzu dinlendirebilir veya yazı / şiir / şarkı sözü vs. yazabilirsiniz. perde arkasından işleri yürütmek kadar göz önünde olarak liderlik etmek de yetenekleriniz arasındadır. çoğunlukla yalnız hisseder ve yalnız kalmaktan hoşlanır, insanlar ile çok fazla içli dışlı olmaktan hoşlanmazsınız. mesafeyi korur ve hatta bazen duygularınızı bastırırsınız. bu da soğuk ve katı görünmenize neden olabilir.
dünyadaki ve çevrenizdeki her türlü kötü olaydan çok fazla etkilenirsiniz ve onlar için birşeyler yapamadığınızda kendinizi aşırı derecede rahatsız ve sorumsuz hissedersiniz. kötü birşeyler olunca “hemen birşeyler yapmalıyım, yardım etmeliyim” dürtünüz yoğundur ve inanılmaz yardımseversinizdir. hastahane, hapishane veya çeşitli yardım derneklerinde vakit geçirmiş olabilirsiniz. sevmek ve sevilmek istersiniz. işin kötü yanı sevilseniz de bazen sevilmediğinizi düşünerek acı çekebilirsiniz. paranoya ve melankoli sizi oldukça yıpratabilir. bu duygusal duyarlılık ve derin, hemde çok derin düşünceler (daha da kötüsü kurgular) ileri düzeylere vardığında sizi hasta edebilir ve özellikle ruhsal ve akılsal anlamda sıkıntılı durumlara sürükleyebilir. ilişkileriniz sağlıklı formlardan çıkmaya başlar çünkü.
bakımlı olmayı, güzelleşmeyi ve her türlü güzel şeyi seven birisinizdir bunun yanında güzelliğinizle baş döndüren farklı bir çekiciliğe sahip birisinizdir
terazi burcundaki pluto-merkür kavuşumunun yanısıra yükselen yöneticiniz venüsün de 1.evde olması sayesinde, yapmak veya yaptırmak istediklerinizi diplomatik yollarla (tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır üslubuyla) gerçekleştirebilirsiniz.
yalnız kaldığınız zamanlarda çok yi işler çıkartabilir edebi ve sanatsal çalışmalar yapabilirsiniz
ünlü olmak ya da en azından insanların dikkatini çekmek ve beğenilmek ihtiyacınız ağır basar. kendinizi göstermeden de yükselebileceğinizi düşünür ve perde arkasından çalışarak, gizemli bir şekilde ünlü olmak istersiniz.
aslandaki mars, ay ve 1.evinizdeki etkiler nedeniyle en şık kıyafetleri, en kaliteli eşyaları almak istersiniz. övülmek ve kendinizi övmek, kendinizi anlatmak, ifade etmek en büyük ihtiyaçlarınız
bu nedenle kendinizi sanatsal, edebi veya fikirsel olarak ifade etmeye yönelmenizi tavsiye ederim. bunu yapmak için teknolojinin ve iletişim aletlerinin her türlü nimetinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. teknoloji ve özellikle internet aracılığıyla para kazanabilirsiniz.
bu şekilde son derece iyi bir kazancınız da olabilir. istikrarı sağladığınız sürece tabi.
10.evinizdeki ay ile 2.evinizdeki uranüsün kare açısı, hayatınızda bağımsız ve kendi ayakları üzerinde durmaktan yana olan biri olduğunuzun göstergesidir
10.evdeki aslan marsınız da bu dediklerimi destekliyor. lider ruhunuz sayesinde yönetim kadrosunda iyi bir statü veya herhangi bir spor dalında koçluk yapabilirsiniz. son derece iyi ve yaratıcı tavsiyelerinizle yaşam koçluğu da yapabilirsiniz. güneş-satürn kavuşumunuz da kariyer ve kendi ayaklarınızın üzerinde durma arzunuzu kuvvetlendiriyor. yönetmeyi seven, hakimiyet kurmaktan hoşlanan yapınız toplumda fazlaca dikkat çeker. para kazanmak ve kariyer yapmak sizin için çok önemlidir. ancak parayı elinizde tutmakta veya istikrar sağlamakta zorluk yaşayabilirsiniz. birikim yapmakta sizin için zor olabilir.
sporla profosyonel anlamda ilgilendiniz mi bilmiyorum
ama en azından yüksek enerjinizi yapıcı yönde kullanabilmek adına bireysel sporlar yapmanızı öneririm
çünkü ciddi bir fiziksel enerjiniz mevcut ve bu enerjininin yapıcı yönlere kanalize edilmesi gerekli
çalışarak da enerjinizi iyi bir yöne kanalize etmiş olursunuz. ki siz çalışmaktan kaçmayan hatta çalışmak için doğduğunu düşünen birisinizdir
iyi bir kariyer ve iyi bir meslek / statü her zaman öncelikli ihtiyaçlarınızdır
ayrıca arkadaş ve yakın çevrenizi de iyi yerlere gelmiş ve iyi bir mesleği olan kişilerden seçmeyi seversiniz
güzelliğe ve seksapele çok önem verir ve bu konuda kendinizi sürekli yenilemek, tazelemek istersiniz. stiliniz, saçınız, makyajınız ve hatta fiziğiniz siz sıkıldıkça değişir
kendinizi sürekli (mesela yıldan yıla veya mevsimden mevsime) yenilersiniz.
arkadaşlarınızın ve / veya eşinizin, sevgilinizin vs. çevrenizdekilerin de güzel ve övünebileceğiniz tarafları olan birileri olması gereklidir. eşiniz veya sevgiliniz olacak kişi seksi, sportif ve mutlaka enerjik biri olmalıdır. tutku ve aşk ilişkinizde olmazsa kendinizi tatmin olmuş hissetmezsiniz. bu anlamda tutku ve aşkın olduğu yerde fırtınaların da olduğunu hesaba katarsak aşk hayatınız ya hep ya hiç türünden ilişkilerle dolu olacaktır.
çünkü bu sizin derinliklerde yatan ihtiyaçlarınızdandır
aksi halde mutsuz olursunuz, tam anlamıyla tatmin olamazsınız.
3.evinizdeki neptün ve yaptığı olumlu açılar, çevrenize ve özellikle çevrenizdeki kadınlara (mesela kız kardeşlerinize veya bayan komşularınıza) karşı oldukça duyarlı ve sevgi dolu davrandığınızı,onlarla olan paylaşımlarınızda yüksek oranda duygusal davrandığınızı göstermekte. çevreye sevgisi olan birisiniz bu konudaki hassasiyetiniz yüksek.
iletişimsel olarak duyguların dilini kullanmakta çok ustasınızdır ve gerek insanlarla olan ilişkilerinizde gerekse yazıya döktüğünüz her türlü cümlede sonsuz derecede derin ve hassas olduğunuzu gösterirsiniz. uzun uzun konuşmak, uzun uzun yazmak ve uzun sohbetler etmek kesinlikle sizin işiniz. bu konuda iyi bir iletişimci olduğunuzu anlayabiliriz. insanları anlamakta ve sezgilerinizle daha konuşmadan davranışları ve bakışları anlamakta da ustasınızdır. ara buluculuk, fikir verme ve dert dinleme konusunda çok iyisinizdir.

for Neslihan (female)

born on 25 September 1981 local time 8:45 am
in Ankara, TUR U.T. 05:45
32e52, 39n56 sid. time 08:12:19
Planetary positions

planet sign degree motion
Sun Libra 2°04’06 end of house 11 direct
Moon Leo 27°25’46 in house 10 direct
Mercury Libra 28°08’29 in house 1 direct
Venus Scorpio 14°16’32 in house 1 direct
Mars Leo 14°29’19 in house 10 direct
Jupiter Libra 16°39’43 in house 12 direct
Saturn Libra 11°29’36 in house 12 direct
Uranus Scorpio 27°10’24 in house 2 direct
Neptune Sagittarius 22°12’59 in house 2 direct
Pluto Libra 23°23’08 end of house 12 direct
True Node Cancer 29°57’10 end of house 9 retrograde
Planets at the end of a house are interpreted in the next house.

House positions (Placidus)

Ascendant Libra 26°21’06
2nd House Scorpio 24°21’54
3rd House Sagittarius 26°19’50
Imum Coeli Aquarius 0°51’42
5th House Pisces 4°01’32
6th House Aries 2°42’02
Descendant Aries 26°21’06
8th House Taurus 24°21’54
9th House Gemini 26°19’50
Medium Coeli Leo 0°51’42
11th House Virgo 4°01’32
12th House Libra 2°42’02

Major aspects

Sun Sextile Uranus 4°54
Moon Sextile Mercury 0°43
Moon Square Uranus 0°15
Moon Trine Neptune 5°13
Moon Sextile Pluto 4°03
Moon Sextile Ascendant 1°05
Mercury Sextile Neptune 5°56
Mercury Conjunction Pluto 4°45
Mercury Conjunction Ascendant 1°47
Venus Square Mars 0°13
Mars Sextile Jupiter 2°10
Mars Sextile Saturn 3°00
Jupiter Conjunction Saturn 5°10
Jupiter Sextile Neptune 5°33
Neptune Sextile Pluto 1°10
Neptune Sextile Ascendant 4°08
Pluto Conjunction Ascendant 2°58
Numbers indicate orb (deviation from the exact aspect angle).

astrolojik harita analizi” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.