2012’de neler olacak?

Türkiyedeki en çok takip ettiğim astrolog R. Hakan Kırkoğlu’nun iki makalesini sizle paylaşmak istiyorum. hakan kırkoğlu milliyet astroloji sayfasında 2012 fırsat zamanları başlıkları altında bu iki makaleyi kaleme almış. 2012’de neler olacak? neler beklemeliyiz? önemli işlerimizi hangi aylara hatta hangi günler arasına programlarsak daha başarılı ve iyi olur, hangi günler veya hangi aylar hangi işler için aktif ve yararlı bir şekilde akıcı olarak kullanılabilir? gibi bazı astrolojik rehberlik yazıları mevcut.

2012 burç yorumları

2012’de neler olacak?

2012de neler olacakAy büyürken ilerleme daha kolay olur, olayların akış hızı güçlenir. Bu yazıda sizlere 2012 boyunca hangi dönemlerin hangi işler için daha aktif biçimde kullanılabileceğinden söz edeceğiz. Bu nedenle söz konusu dönemleri şimdiden ajandanıza not etmeniz faydalı olabilir. Her yeniay farklı temalar ve koşullar getirir. Aylık bazda bu detaylara da dikkat edebilirsiniz.

Önümüzdeki ilk yeniay-dolunay dönemi 24 Aralık – 9 Ocak arasında olacak. Bu dönemde yeni sorumluluklar almak, somut konularla uğraşmak, toprağa ilişkin kararlar vermek, ciddi uğraşlar içinde olmak, iş hayatımıza, ilişkilerimize çeki düzen verip gerçekçi davranacağımız hedefleri düşünebiliriz. 23 Ocak – 7 Şubat döneminde Ay büyüme aşamasındayken, geleceğe yönelik beklentilerimizde daha umutlu ve pozitif olabiliriz. Bu dönemde maddi konularda, parasal beklentilerimizde daha istekli hatta abartılı olabiliriz. Toprağa, gayrimenkule ait uğraşlar hız kazanabilir. Yeni atılımlar, cesaret gerektiren adımlar hayatımıza canlılık getirebilir. 22 Şubat – 8 Mart arasındaki dönem ise daha dağınık, karmaşık ve tam olarak yönümüzü kestiremediğimiz koşullar getirmekte. Bu dönemde, sanatsal çalışmalar, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı bir araya getirebileceğimiz imkanlar var ancak kuralların ve düzenin söz konusu olduğu durumlarda bocalayabiliriz. Esnek olmalıyız. 22 Mart – 6 Nisan arasındaki dönem ise yepyeni başlangıçlar yapma ve cesaretimizi gösterme imkanı sunacak. Bu dönemde yüksek bir heyecan, beklenmedik olaylar ve bizi özgürleştiren deneyimlere açığız. Eğer yepyeni, şimdiye kadar hiç denenmemiş şeyler yapıyorsak bu dönemi değerlendirebiliriz. Ancak gözü kapalı hareket etmenin getirdiği riskleri de hesaba katmak durumunda olacağız.

21 Nisan – 6 Mayıs döneminde dikkatimizi yeniden somut konulara, paraya ya da toprağa ait konulara, yatırımlara odaklayabiliriz. Bu dönemde bir öncekine göre daha yavaş ancak emin davranmak isteyeceğiz. İstikrar ve huzur elde edebilecek çalışmalar, hayatımıza daha fazla konfor ve güzellik getirebilecek yatırımlar, harcamalar yapılabilir. Keyifli uğraşlar, sanatsal uğraşlar açısından yapıcı kullanılabilecek bir dönemde olacağız. 21 Mayıs – 4 Haziran arası planlarımızın beklenmedik şekilde dağılabileceği, daha esnek ve uyanık olunması gereken bir dönem olacak. Bu dönemde başkalarından duyacağımız haberlere hemen güvenmemeli ve çok net olmayan durumlar karşısında uyanık durabilmeliyiz. Dağılmalar, yanılmalar ve aldatılmalar söz konusu olabilir. Ancak hayal gücüne dayalı işler için daha uygun bir dönemdeyiz. 19 Haziran – 3 Temmuz arasında yine benzer şekilde çok sağlam olmayan ve bizi esnek olmaya zorlayan durumlar içerisindeyiz. Bu dönemde acele ile karar vermemeli, değişen koşullara uyum göstermeye bakmalıyız. Yeni haberler ve söylentiler çekici gözükse de, bu dönemde yanılgılara açık bir durumdayız. İlişkiler ve evlilikler açısından da uzun vadede çok parlak sonuçlar olmayabilir. 19 Temmuz – 17 Ağustos döneminde duygusal hayatımızı ve ailemizi, evimizi ilgilendiren konularla daha fazla ilgilenmek ve ciddi düşünmek durumundayız. Bu dönemde aşırı duygusal davranmadan, sorumluluklar çerçevesinde hareket etmek daha doğru olacak. Özellikle ilişkiler, ortaklıklar ve aile içerisinde yaşanan konular bizi daha fazla meşgul edebilir. Önümüzdeki hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz.

2012’nin değişik fırsat dönemlerine bakmaya devam ediyoruz. Ay’ın ışığının büyüdüğü bu dönemlerde daha hızlı hareket edebilirsiniz. Her yeniayın getirdiği temaların daha farklı olduğunu söylemeliyiz. Belirli aylar belirli girişimleri desteklerken, bu farklı vurgulara dikkat edebilirsiniz.

17 – 31 Ağustos döneminde, Aslan burcundaki yeniay güven tazeleyeceğimiz bir döneme işaret ediyor. Bu dönemde kişisel gücümüzü ortaya koyarak, ikna edici yönde hareket edebiliriz. Süregelen ilişkileri onarmak ya da en azından yeni bir dengeye ulaşmak istiyorsak, bu dönemde daha itinalı davranmamız gerekecek. Benzer şekilde, yine bu dönemde hayatımıza neş’e ve keyif getiren konulara, aşka çok daha duyarlı bir durumdayız. İlişkilerimizde güç savaşı yaşanıyorsa, bu dönemde duygularımıza gem vurmak için çaba sarfedebiliriz. Ekonomik anlamda bu dönem fazladan harcamaların yükseldiği bir zaman dilimi olabilir. 16 – 30 Eylül yeniay-dolunay sürecinde dikkatlerimizi daha somut konulara ve iş süreçlerine odaklamak durumundayız. Bu dönemde çalışkanlığımızı ortaya koyabilmek için karşımıza gelen fırsatları değerlendirmeye bakalım. Detay gerektiren işlerde ya da iş ortamında yeni bir düzen yaratma konusundaki çabalarda başarılı olmak daha kolay olacak. Önceliklerimizi netleştirdiğimiz ölçüde daha verimli olabiliriz. Bu dönemde aynı zamanda duygusal açıdan konsantre olabileceğimiz, kararlılıkla ilerleyebileceğimiz durumlar olabilir. 15-29 Ekim aralığında Ay büyürken, ortaklaşa işlere, evliliğe ve iş hayatındaki anlaşmalara odaklanmamız sürpriz olmaz. Bu dönemde çıkarlarımızı daha iyi korumak mücadelesinde olabiliriz. İkili ilişkilerde ve ortaklıklarda diplomatik ve dikkatli davranarak daha iyi sonuçlar alabiliriz. Bu nedenle soğukkanlı davranmamız ve duygularımızı kontrol altına almamız gereken bir dönemde olacağız. Daha stratejik davranabiliriz. Aynı zamanda bu dönemde, yeni yatırımlar ve ortaklı işlerden gelebilecek kazançlara odaklanabiliriz.

14-28 Kasım tarihleri arasında, Akrep burcunda gerçekleşen güneş tutulması ile de birlikte, hayatımızda bitişler, sonlanmalar ve dönüşümler söz konusu. Duygusal açıdan bizi derinleştiren deneyimlere açık durumdayız. Olayları yüzeysel değil daha yoğun biçimde yaşayabiliriz. Hayatımıza giren yeni durumlara uyum sağlayacak cesareti ortaya koyacağız. Bu dönemde, aşırı duygusal tepkilerimizi kontrol edebilmeli ama aynı zamanda geçmişle olan bağlarımızı değiştirmeye de kararlı davranmalıyız. Her konuda kararlılık ortaya koymak için uygun bir dönemde olacağız. Yılın son yeniay 13 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek. 13-28 Aralık döneminde, ufuklarımızı genişletecek tecrübelere çok daha açık olacağız. Yabancılarla ilişkiler, yeni insanlarlar, yeni çevrelerle bir araya gelmek hayatımıza yeni bir anlam katabilir. Aynı zamanda bu dönemde yeni şeyler öğrenmek, bilgimizi arttırmak, kendimizi zeki ve hızlı biçimde ifade etmek, bir takım ticari anlaşmaları harekete geçirebilmek için uygun koşullar yakalayabiliriz. Uluslar arası konularda, akademik alanda, fikirlerimizi daha iyi ifade etme ve inandırıcı olabilme şansına sahip olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.