venüs 27 hazirana kadar geriliyor

venüs 27 hazirana kadar geriliyorvenüs 27 hazirana kadar geriliyor Venüs, Mayıs ayında geri gideceği İkizler burcuna birkaç gün önce girdi. Aşkın, güzelliğin, çekimin ve bir araya gelmenin gezegeni olarak Venüs’ün hayatımıza büyük yansımaları var. Kendimizden ve ilişkilerimizden memnun olabilmek, keyifli hissetmek, güzelliğe açık olmak, kendimizi ve başkalarını hoş bulmak, güzel görünmek kısaca günlük yaşamda memnuniyetimizi ilgilendiren, bize hoşluk, şıklık ve konfor getiren her konuda onun işin içinde olduğunu görürüz. venüs retrosu 2012 başladı, gerileyeceği İkizler burcuna ilerlediği için biraz daha bilinçli bakarak şimdiden gölge yaratabileceği temaları anlayabiliriz.

venüs geriliyor

Öncelikle Venüs çok uzun bir süre, 8 Ağustos’a kadar İkizler burcunda kalacak. Bu nedenle etkilerinin de ilişkilerimize, genel olarak hayatımıza uzun vadeli ve önemli şekilde yansıyacağını söylemeliyiz. Venüs’ün geri harekette olacağı 15 Mayıs – 27 Haziran tarihleri arasında ise, sözünü ettiğimiz konularla daha fazla uğraşmak ve ilişkilerimizi gözden geçirmek durumunda olabiliriz. Kuşkusuz tüm bu durumlar, astrolojik haritamıza ve özellikle yükselen burcumuza göre farklı görünümler alacaktır. Önümüzdeki hafta yükselen burçlara göre olan değerlendirmeleri ayrıca anlatacağım. Şimdi ise konunun özünü daha iyi anlayabiliriz.

Evliliklere dikkat

İkizler burcundaki Venüs özgürlüğüne düşkün, harekete, iletişime, arkadaşlıklara önem veren ancak hafif ve daha sorumsuz, neşeli bir karakter simgeler. Venüs bu burçta kalıcı bağlardan kaçar, her an özgür kalmak ve mümkün olduğu kadar yeni deneyimlere açık durmak ister. İlişkilerde, aşkta hatta parada ve değer yargılarında olsun, daha renkli ancak daha fırsatçıdır. Bu dönemde ilişkilerimiz daha canlı, arkadaşlıklarımız daha çeşitli ve zihinsel açıdan canlandırıcı olabilir. Bu etki altında kurulan yeni beraberlikler kısıtlayıcı değil, entelektüel açıdan harekete geçirici olacaktır. Sosyal fırsatlar, arkadaş grupları, eğitsel imkanlar hayatımıza daha fazla eğlence, keyif ve mutluluk getirebilir. Moda’da, sosyal trendlerde, genel olarak tüm kültürel alanlarda genç ruhlu, hareketli, şakacı, renkli ve kadında daha maskulen, erkekte daha feminen duran kalıplar görebiliriz.

Ancak böyle bir dönemde, özellikle 15 Mayıs-27 Haziran arasında kararsızlıklar, yön değiştirmeler, ikilemler, ikilikler ilişkilerimizi, aşk hayatımızı ve arkadaşlıklarımızı çok daha yakından etkileyebilir. Bu süreçte yeni kurulan bir ilişkinin uzun vadeli olması zor olabilir. Bağlanmaktan çok eğlenceye yönelim ön plandadır. Venüs evlilikle çok yakından ilişkili olduğu için bu süreç evlilikler açısından çok mantıklı bir dönem olmayabilir. Çift durumlar, kararsızlıklar, duygusal alanda yüzeysellikler evliliği strese sokabilirler. Bu arada, güzelliğe yönelik kaygılarla yapılan estetik operasyonlar, moda ya da dekorasyon için evimize, hattanın binaların dış kesimlerine yapılacak olan mantolama işleri böyle bir dönemde tam istediğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir. Kısaca sosyal açıdan renkli, hafif, arkadaşlıklar açısından canlandırıcı bir döneme giriyoruz ancak bu süreçte aşırı bağlanma ya da sorumluluk aramamalıyız.

venüs 27 hazirana kadar geriliyor” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: İkizler Burcunda Güneş Tutulması 2012 |

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.