İkizler Burcunda Güneş Tutulması 2012

İkizler Burcunda Güneş Tutulması 2012 2012 güneş tutulmaları başladı. Hakan Kırkoğlu’nun milliyet astrolojide yazdığı yazılardan Hakan Kırkoğlu güneş tutulması yazısı..

Ülkemizden izlenemeyecek ancak 21 Mayıs’ta saat 01:53’te halkalı Güneş Tutulması İkizler burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek. Tutulmalar hayatımıza aniden gelişen olaylar ve geri dönüşü olmayan değişiklikler getirirler. Çoğu zaman bu olayların ritmimizi bozduğunu, hayatımızı alt üst ettiğini söyleriz. 21 Mayıs’ta gerçekleşen tutulma da, güney düğümü çevresinde gerçekleştiği için daha huzursuz, bir ölçüde yıpratıcı gözüküyor. Özellikle geçmişten kaynaklanan konular, tam olarak elimizde olmayan nedenler yüzünden kendimizi gergin hissedebiliriz. Tutulmanın etkisi mayısın ilk günleri başladı.

İkizler Burcunda Güneş Tutulması 2012

Mayıs’ın ilk haftasından bu yana aşağıda sözünü ettiğim konularda değişimlere tanık oluyor olabilirsiniz. Bu tutulma İkizler burcunda gerçekleştiği için, doğal olarak İkizler burcunun gölge özelliklerini de beraberinde getirmekte. İkilemler, kararsız düşünceler, aniden gelen haberler, güvenilmezlik ve kaypaklık bu dönemde bizi pek çok yönde etkisi altına almakta. İkizler aynı zamanda medya, gazeteler, yazarlar, iletişim, yolculuklar ve eğitimle de ilgili olduğu için gündemimize düşen pek çok haber, konuşma ve dedikodu hangi yöne bakıp, karar vereceğimiz konusunda çelişkilere yol açabilir. Benzer şekilde, eğer yükselen burcunuzu biliyorsanız, İkizler’in haritanızda hangi eve düştüğüne de bakabilirsiniz. Bu evle ilgili konularda kararsızlık, güvenilmezlik getiren, ani değişime neden olan olaylar yaşayabilirsiniz. Bunu bulmak için, yükselen burcunuzdan İkizler burcuna kadar olan burçları sayınız. Örneğin yükselen burcunuz Koç ise, İkizler 3. evinizde, ya da yükselen burcunuz Oğlak ise 6. evde olacaktır. Bugünlerde İkizler burcunun sembolünü içine alan pek çok konuda değişiklikler yaşayabiliriz. Kardeşlerle ilgili konular, eğitim hayatına ait gelişmeler, alacağınız haberler, anlaşmalar, sözleşmeler, ticari durumlar, konuşmalar ve iletişim, hareket içeren durumlar, yakın çevrenizde olup bitenler, söylentiler, medyaya ait gelişmeler, eğitim hayatına ait durumlar beklenmedik koşullara tanık olabilir. Bu arada, aynı dönemde Venüs İkizler burcunda geri harekette olduğu için, ilişkilerimiz, arkadaşlıklar genel olarak ortaklaşa konular içerisinde varolan durumu bozabilecek olaylarla yüzleşebiliriz. Benzer şekilde, Venüs sanat ve kadınla ilişkili olması nedeniyle, sanat dünyası içinde de huzursuzluk kaynağı olabilecek durumlar gelişebilir.

Güneş Tutulmasının Türkiye’ye Etkileri

Güneş tutulması ülkemizin de gizli kalan şeyleri, elde olmayan nedenleri anlatan 12. evinde gerçekleşiyor. Bu nedenle, istihbarat konuları, gizli faaliyetler, dedikodular, söylentiler, medyayı içine alan durumlar daha çok gündemde olabilir. Terörist faaliyetlere, halkı bölen durumlara karşı uyanık olmak gereği var. Yanlış haberler, ikilik ve bölünme yaratan koşullara karşı kararsız kalmamak önemli. İstanbul’a göre çıkarılan haritada Balık burcunun yükseliyor olması son derece belirsiz, değişken ve kararsızlık yaratan bir atmosfere işaret ediyor. Böyle bir dönemde, esneklik göstermek ve aceleci kararlardan kaçınmak en iyisi.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.