son yaptığım doğum haritası yorumu

doğum haritası yorumu astrolojişu sıralar yoğunluğumdan dolayı çok fazla analiz talebi kabul edemiyorum ancak M. arkadaşımıza olan mahcubiyetimden ötürü doğum haritası yorumuna öncelik tanıdım ve belirttiğim süre zarfında analizini e-mail ile kendisine ulaştırdım. bireysel astroloji haritanızın yorumunu yapmamı isterseniz detaylar için tıklayınız.

kendisine yaptığım genel doğum haritası analizi + kısa transit analizi

son yaptığım doğum haritası yorumu

Sevgili M., Başak burcusunuz, duygusal tatmin ve içgüdüsel/duygusal ihtiyaçlarınızı gösteren Ay’ınız da Güneş burcunuz gibi Başak burcunda konumlanmış. Yine Başak burcunda Güneş ve Ay’ınıza yakın duran Mars’ınız Güneş-Ay ve Mars Başak burcunda stelyum oluşturmuş durumda. 10. ve 11.evleriniz arasında oluşan bu stelyum; Başak burcunun tüm özelliklerini daha fazla göstermenizi ve enerjinizi idealleriniz/hedefleriniz konusunda tek bir noktaya daha kolay odaklayabilmenizi sağlayacaktır.
Haritanızda toprak elementi ve öncü nitelik hakim. Gezegenler haritada güney doğu yönünde birikim yapıyor. Ayakları sağlam yere basan, somutluktan yana ve hayalcilikten uzak davranarak halkın sempatisini toplayabilecek, belirlediği hedeflere ulaşmak için azim gösterebilecek bir karaktersiniz. Sessiz sakin de olsanız, alçak gönüllü ve mütevazi de olsanız, zaman zaman inzivaya çekilecek kadar içinize de dönseniz çok fazla arka planda kalabilecek biri değilsiniz. Bunun yanında doğum haritanızdaki burçların çoğunun dişil burçlarda (su ve toprak burçlarında) olması nedeniyle bazen duygularınıza yenik düşebilir, mantığınızı bir kenara itebilirsiniz.
İçi dışı birsiniz ve düşündüğünüz ile davranışlarınız arasında paralellik vardır. Doğruluktan ve dürüstlükten hoşlanır ve yalandan haz etmezsiniz. Bazen çok neşeliyken bazen de fazla karamsar davranabilen bir yapınız olabilir. Terazi burcundaki Merkürünüz ün ağır giden gezegenleriniz ile yaptığı kare açılar buna neden olacaktır. Hatta bazen son derece çalışkan ve alanında yetenekli olabilecek kadar azme sahip biri olmanıza rağmen, başaramayacağınıza dair kendinizi inandırabilecek kadar karamsar davranabilirsiniz. Buna izin vermeyin ve özellikle yardımlaşma ve sosyal alanlardaki becerilerinizi küçümsemeyin.
Yakın çevrenizdeki kişilerin, okul arkadaşlarınızın ve kardeşlerinizin sizin üzerinizde bir yoğunlukları vardır ve bu kişilere karşı çok fedakar davranır ancak yinee sizi sevmediklerini düşünürsünüz. Bu tür melankolik düşüncelerden uzak kalmanız, eğitim hayatınızı ve hayat kalitenizi daha yüksek bir çizgiye taşıyabilir.
Estetik ve moda zevkiniz son derece gelişkindir ve neyin daha güzel, kimin daha iyi olduğunu ve daha da güzeli yüksek sezgileriniz de devreye girince neyin yalan neyin doğru olduğunu şıp diye anlarsınız. çoğu kişinin göremediği hataları kolayca görürsünüz. Kusurlar ve hatalar gözünüzden kolay kolay kaçamaz.
Çalışkan ve düzeni seven yapınız sayesinde yaşadığınız yer bir ahır bile olsa orayı güzelleştirir, temizler ve düzene sokarsınız. Pis, bakımsız ve sağlıksız ortamlarda yaşamak şöyle dursun öyle yerlerde bulunmak bile size göre değildir. Mükemmeliyetçi ve bazen de müşkülpesent yapınız nedeniyle tarzınız ve seçimleriniz oldukça elittir. Seçimlerinizi birebir yaşayamazsanız dahi en azından gönlünüzde yatan aslan böyledir.
Bağımsızlığı seversiniz ve arkadaşlarınız da genellikle sizin gibi kişiler olur. Arkadaşlıklara çok düşkünsünüzdür ve hayatınızda arkadaşlarınızın inanılmaz etkisi vardır. Arkadaşlarınız konusunda bazen çok düşüncesiz davranabilir ve kırıcı olabilirsiniz. Çabuk arkadaş kazanır ve bunların bir kısmını çabuk kaybedebilirsiniz. Nedeni de arkadaşlarınıza karşı biraz fazla sabırsız, kusur bulucu ve zaman zaman da kırıcı olmanızdır. Ancak herşeye rağmen arkadaşlıklarınız ve/veya gruplarla yapacağınız çalışmalar hayatınızın en çok eğleneceğiniz, duygusal olarak tatmin olacağınız zamanları olacaktır. Çok fazla arkadaş kazanabilme beceriniz vardır ve arkadaş ortamlarında / sosyalleştiğiniz her yerde sempatikliğiniz / manyetik çekiciliğiniz oldukça yüksektir. Sosyal paylaşım sitelerine ve sosyal arkadaşlık ortamlarına bazen fazla zaman harcayabilirsiniz buna dikkat edin.
Yükselen burcunuz Akrep ve yükselen burç yöneticiniz Pluto da yükselen burcunuzun bulunduğu ev olan 1.evde konumlanmış. Başak stelyumunuz ve yükselen burcunuz ve tabiki 1.evinizdeki Pluto nedeniyle dışardan sizi tanımayanlar şahsınızı soğuk, ciddi, katı ve fazla mesafeli bulabilirler. Halbuki kalbinizi açacak ve sırrınızı paylaşabilecek kadar güvendiğiniz kişiler sizin ne kadar sempatik, sevecen ve şefkatli biri olduğunuzu bilirler. Kalbinizi açtığınız kişilerle herşeyinizi paylaşır ve onlara sevginizi pratik şekilde somut olarak göstermeyi seversiniz. Sevdiğiniz kişilere sevdiğinizi söylemekle kalmaz, onların ihtiyacı olan şeyleri de yapmaya çalışırsınız. Ancak sıcaklığınızı gösterebileceğiniz ve uğruna karşılık beklemeden yardım edebileceğiniz kişiler öncelikle güveninizi ve saygınızı kazanmış olmalıdır. İnsanların karakteri onları sevmeniz ve arkadaş edinmeniz için önemli bir nedendir. Karaktersiz bulduğunuz yanar döner ve seviyesiz kişilere fazla güvenemezsiniz. Ancak 2011 ve 2012 yılı size bu tabunuzu yıktırmış olabilir. Bir iki yıldır aşk hayatınızda hiç olmadığınız kadar havai davranıyor ve yıktığınız duvarlar nedeniyle kendinize inanamıyor olabilirsiniz. Yine bir iki yıldır yetenekleriniz ve sanatsal faaliyetleriniz açısından bilgilendirici ve renkli geçmiş olabilir. Hala bu etki sürmekte, kendinizi yetiştirebileceğiniz ve yaratıcılığınızı arttırabileceğiniz hiçbir fırsatı kaçırmayın. Birkaç yıldır Uranüsyen tavırlar sergilemenizin nedeni Uranüs’ün haritanıza yaptığı transit etkilerinden kaynaklanıyor. Bunların yanında bu yıldan itibaren hayatınızda üzerinize almanız gereken sorumluluklar artacak ve birçok konuda ciddi adımlar atmaya başlayacaksınız. Kendinizi geliştirebileceğiniz ve ders almanızı sağlayacak çok fazla sınavdan geçeceksiniz bu yıldan itibaren. Yaşadıklarınızdan mantıklı dersler çıkarın ve doğru kararlar alın. Transit Satürn 1.evinizde seyretmekteyken sizi destekleyecek. Bu yıl kilo vermemek için dengeli beslenmelisiniz. Özellikle kalsiyumlu gıdaları bol almaya çalışın. Diş bakımınızı da kesinlikle çok gecikmeden yaptırın. Satürn problem yaratabilir. Satürn, 14 yıllık sürecin başlangıcı olan bu yıldan itibaren sizi olgunlaştıracak ve çevrenizden bazı kişileri ayıklamanızı sağlayacaktır. Ciddi sınavlardan geçerek olgunlaşıyorsunuz.
Özel hayatınızda gizliliğe önem verirsiniz ancak diğerlerinin özel hayatlarını deşmeden rahat duramazsınız. Herkesin özelini öğrenmek ister ve ustaca da öğrenirsiniz. Kendinizle alakalı çok fazla birşey paylaşmak istemeyip başkalarının herşeyini merak etmeniz zaman zaman başkalarının nefretini kazanmanıza sebep olabilir. Ancak konuşma ve iletişim kabiliyetiniz o kadar gelişkindir ki, kimsenin şüphesini çekmeden öğrenmek istediklerinizi cazibeli ve kibar konuşmanız sayesinde ve tabiki birde uyanık zihniniz sayesinde tüm detaylarıyla soğuk kanlılıkla belli etmeden öğreniverirsiniz. Böyle bir durumda çok az kişi ifadesinin alındığını yani sizin çaktırmadan dedektiflik yaptığınızı anlayabilir.
Düşünce yapınız ve konuşma stiliniz estetik, zerafet ve nezaketi destekler. Bu sayede istediğiniz zaman insanları etki altına alabilen, fikirleri kendi fikirleriniz yönünde değiştirebilen, ayrıca cazibeyle cezbeden yönünüz ortaya çıkar.
Aşk konusunda her ne kadar kendini çabuk bırakan ve çabuk güvenen biri olmasanız da biraz hayalci ve platonik davranma eğilimindesiniz. Bunun yanında birde bazen fazla katı davranırsınız (özellikle %100 güven oluşmadıysa) Sorunsuz ve sakin huzurlu bir ilişki idealinizdir ve kaba saba maço erkekler size göre değildir. Patronluk taslayan ve size emirler yağdıran hele de dürüst olmayan kimse size uygun değildir. Gözlem yapıp, çokça düşünüp eğer aklınıza yatarsa evet dersiniz. Ancak bazen bunun tam tersi sizden hiçte beklenmeyecek şekilde ani ve çılgın tavırlar da sergileyebilecek birisiniz.
Sevdiğinizi sevdiğiniz kişiye belli edemeyebilirsiniz. Halbuki birine aşık olunca sevginiz gerçekten çok büyük olur. Ancak ilişki öncesinde ve ilişki içerisinde bu sevgiyi tam manasıyla ifade etmeniz güç olabilir. Yine de aşkta romantizm tam sizin işinizdir diyebilirim. Birini sevince son derece hassas ve romantik olursunuz. Fakat dediğim gibi güven konusunda problemleriniz vardır. Karşınızdaki kişilerin size kendilerini güvendirmek için çok fazla çaba harcaması gerekir. Yardıma muhtaç ve sevgiye ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz mütevazi ve işbilir kişilere çekilme eğiliminiz daha yüksektir. Gizli ve yasak aşklar ise hayatınızın hatası olabilir. Sevgi hak edene verilince karşılık bulabilir, size değer verilmesini istiyorsanız bunu unutmamalısınız. Aldatılmaya ve ne yazık ki aldatmaya da eğilimli birisiniz. Bu nedenle tam anlamıyla karşılıklı güven ve sevgi olmadan bir ilişkiye başlamamanızı hayal kırıklıklarından korunmanız açısından size öneririm.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.