E. İndirimli Doğum Haritası Yorumu

suveay ile astroloji ve burçlar bahar indiriminde

bu ay biten analiz indirimini yoğun ilgi ve talep doğrultusunda ekim ayına kadar uzattım. %50 analiz indirimimiz ekim ayı başına kadar geçerlidir. siz de indirimli Doğum Haritası Yorumu ya da sinastri analizi -eşleşim haritası yorumu- yaptırmak için tıklayın.

not: sitemde yayınlanan harita yorumları ve sinastri analizleri sadece ama sadece izin veren okuyucularımın analizleridir ve herhangi bir vazgeçme durumunda analizler siteden kaldırılabilir. izni olmayan ve bunu analiz siparişi verdiği anda söyleyen okuyucularımın analizlerini kesinlikle sitemde paylaşmamaktayım. bilginize..

E. İndirimli Doğum Haritası Yorumu

E. İndirimli Horoskop Yorumu

Hareketli, iletişimi güçlü, özgün, farklı (hatta biraz egzantrik) ve enerjik olsanız da; genel anlamda özgüvenden kaynaklanan sakin bir yapınız var. Gezegenlerin önemli bir kısmı uyumlu burçlarda konumlandığı için kişide özgüven ve ruh dinginliği artar (Güneş en sevdiği burç Aslanda; güçlü ve kendini iyi ifade edebilen bir kişilik, Ay sevdiği Yengeçte çok kuvvetli bir şekilde duyguları hissetme ve yaşama, Satürn Terazide yücelmiş; kendinden eminlik, akıcı iletişim ve güçlü adalet/merhamet duygusu, Jüpiter Terazide çok iyi durumda; sempatik bir mizaç, romantizme olan yüksek  ilgi ve romantiklik)

Gezegenlerin tepede konumlanması baskın ve kendini göstermeyi seven, mücadeleci yapıyı arttırır. Biraz daha dominant olunur. Jüpiterin Terazide olması demişken; evet iletişimde güçlü bir stil, geniş arkadaş çevresi, romantik satırlar karalayabilme becerisi, sanata olan ilgi vs. hepsi çok cici. ancak venüs (terazi) sadece bunlar değil. venüs para da demek ve jüpiter sadece iyi şeyleri ifade etmez. alışverişte, borç vermede, evlilik için gözü çok yukarıya dikmekte (mesela paralı ya da yüksek statü sahibi birilerini aramak gibi) abartıya kaçmamanız konusunda sizi uyarmak isterim (jüpiter terazi) aşk defterindeki kabarıklık ve platonik aşklar, bu gezegenin yaratacağı şıpsevdi romantiklik etkisinden de kaynaklanabilir. Satürnle kavuşum etkisi yaratarak sorunlar katabilir bu dediklerime. Ancak yine kavuşum yaptığı Satürnün etkisiyle, dizginleri gerektiğinde kolay elinize alabildiğinizi de gösterir. Tuhaf ama romantizm anlayışınız bu kadar gelişmiş olmasına rağmen aşktaki tutumunuz pek de romantik değildir. Aşkta daha çok saygı, işe yararlık (statü, eğitim, iş, para=mantık) ve göz zevki önemlidir sizin için. Siz böyle davranıyorsunuz ama karşıdaki böyle olmalı demiyorum.

yükselen burcunuz hem terazi hem akrep. iki burcun etkilerini de yükselende gösterirsiniz. (burç yorumlarınızı okurken ikisini de okuyun.) yükselen burcunuzda konumlanan akrep uranüs kişisel ifadenizde ve mizacınızda diğer insanlardan farklı ve özgün olmaya çalışacağınızı gösteriyor. ayrıca oldukça zeki, araştırmacı, bilgili ve kültürlü birisiniz. yeni şeyler denemek ve farklı olanı seçmek tam da size göre. bir yükselen teraziye göre daha sırcı ve ketum biri olduğunuz düşünülür ki; öylesiniz de. sadece çok yakınlarınız ve gerçekten sevdiğiniz, gerçekten güven duyduğunuz kişilere içinizi açarsınız. 2. yükselen yöneticisi plutonun tam anlamıyla ASC üzerinde olması bu dediğimi netleştiriyor. Yükselen terazi ASC üzerindeki pluto konumuyla birleşince bakışlar delicidir ve fizik çok çekicidir. Plutonun aldığı sert açılar ruh dünyanızın gerginliğine ve sinir sistemi üzerindeki sıkıntılara işarettir. siniriniz ve öfkeniz dillere destandır. çok çabuk parlamaktan yükselen akrep etkisiyle kurtulmuş olabilirsiniz ancak 1.evdeki bağımsız ve kimseyi takmayan uranüs sinirlenince kontrolü kaybetmenize yol açabilir. Kendinizi sakinleştirecek ve ruhunuzu dinlendirecek ne varsa nefs terbiyesi adına bunları sık yapın.

Karşınızdaki kişinin işi çok zor 🙂 Çünkü siz tam bir mükemmeliyetçisiniz. (12.evinizdeki terazi satürn-jüpiter kavuşumu ile Yükselenin tam üstüne oturmuş Pluto ve 12.evdeki tüm bu gezegenlere 9.evde Yengeçte bulunan tüm kişisel gezegenlerinizin “kare açı” yaparak bu ağır giden gezegenleri olumsuz yönde tetiklemeleri: aradığını çoğunlukla bulamama, hayallerde kaybolma, gizli yalnızlık sevgisi, huzursuz, takıntılı, histerik ve stresli ruhsal yapı) venüs başak ve güneş aslan kombinasyonu= mükemmeliyetçi yapı) Müşkülpesent bir yapınız var ve başlarken kolay başlasanız dahi, iş ciddiye binince kolay beğenmiyorsunuz. Hem gizlediğiniz hassas duygularınızı, hem de masraflarınızı tatmin edebilen, entelektüel bilgi birikimine sahip, pratik zekalı, ayrıca; sizin bakış açınıza göre “yanınıza yakışacak” biri olmalıdır ve her daim bakımlı olmayı, parfüm kokmayı unutmamalıdır.

Yükselen burç yöneticiniz düşük konumda olduğu Başak burcunda 11.evde. Birilerinin peşinden gitmeyen, peşinden gitmek istediklerini peşinde sürükleyensiniz. Yüksek moda, güzellik ve sanat kabiliyeti. Güzelden anlarım lafı size göre mesela. Kesinlikle simetriye önem verirsiniz ve eğer çok moda değilse asimetrik şeyleri pek sevmezsiniz. Çevreniz derli toplu, düzenli ve mümkünse temiz tabiki konforlu ve lüks olmalıdır. Böyle olduğunda keyfiniz ikiye katlanır. Ruh sağlığınız için özellikle sosyal çevrenizin ve arkadaşlarınızın göz zevkinize uygun olması gerekir. Çevrenizin geniş olması konusunda çok çabalarsınız ancak bunu belli de etmezsiniz. Bazen onca ilgi ve geniş çevre size yetersiz gelebilir. Kendinizi içe kapanmış bir şekilde bulabilirsiniz, böyle zamanlarda adeta inzivaya çekilir gibi dinlenip ruhunuzu yenilemeniz size iyi gelecektir.

Olgunlaşmış iletişim yeteneğinize Merkürün Yengeçte olması bir kaşık bal daha katıyor. Merkür ayrıca Ay ile kavuşuyor. Diliniz çok tatlı, esprilisiniz ve insanları anlama yeteneğiniz (empatiniz) yüksek seviyede. EQ seviyeniz de yüksek. Toplu bir kitleye değil ama bireysel, teker teker konuşmada daha başarılısınız. Derinlere inmek sizin için zor değil. Psikolojik olarak teşhiş koyabiliyorsunuz insanlara bir psikolog olmasanız dahi sıradan bir insan olarak dahi çevrenizde size muhtaç olduğunu düşündüğünüz ve size sırrını açan, sizinle bir şey konuşan ve paylaşan herkese kucak açar, onları dinler ve yumuşak bir üslupla telkinlerde bulunursunuz. Besleyici ve anaç bir yaklaşım sayesinde Güzin abla gibi dertlere deva olmayı başaran bir zihinsel kabiliyetiniz var. Ancak herkes sırrını anlatmayı ve öğüt almayı sevmez unutmayın. Çok fazla soru sorarak insanları bunaltmamaya çalışın.

Düşünce ve zihin gezegeninizin bu kadar duygusal bir burçta olması nedeniyle zaman zaman bir karar alırken subjektif davranabiliyor ve duygularınızın mantığınızın önüne rahatça geçebilmesi sebebiyle çoğunlukla yanlış karta oynayabiliyorsunuz.

Tarih, geçmiş ve mitolojik hikayeler ilgi alanınıza girebilir. Yaşadığınız iyi veya kötü hiçbirşeyi unutamamanız size ağır bir yük bindiriyor olabilir. Sıkıntılardan kurtulmak adına geçmişinizi sadeleştirmeyi ve kötü anıları sadece ibret almak, tekrarlamamak için hatırlamayı denemelisiniz. Merkürün Yengeçte olması ve üstelik Ay ile kavuşması nedeniyle “fil hafızasına” sahipsiniz. Kötü anılar aklınıza geldikçe kendinizi boş yere yıpratabilirsiniz çünkü.

Ağır giden üstelik ruh dünyasını + ruhsal sıkıntıları yansıtan 12.evdeki gezegenlerin 9.evdeki Mars  ve Ay-Merkür kavuşumu ile yaptığı stresli kare açılar, sizin hayatınızdaki sorunların en başı çeken kahramanları. Mesela; Pluto Ay-Merkür karesi duygusal yaşamda çok fazla kıskanç ve sahiplenici olacağınızın habercisi. Aynı zamanda özel ilişkilerinizde çok fazla kontrol altına alma güdüsü ve hatta paranoyak derecede şüphecilik yaşarsınız. İkili ilişkilerinizdeki insanların özel hayatlarını çok fazla merak etmeniz ve didiklemeniz de size çok fazla sıkıntı verebilir. Kıskançlığınız, kontrolcülüğünüz, aşırı merakınız sağlıklı değildir ve ilişkilerinizi + mutluluğunuzu baltalayabilecek en önemli nedendir. Bu tarzda davrandığınızı geribildirim aldığınızda (karşınızdaki kişi yaka silktiğinde yada kavga ettiğinizde anlayın ki bu konuda olumsuz bir geribildirim aldınız) özgüvenli ve zeki yapınızla bu durumun üstesinden gelebileceğinizi sakın unutmayınız. İkili ilişkileri anlatan Terazi burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumunun Mars ile karesi ise; hayatınızdaki otorite figürü olabilecek tüm erkeklerle aranızda sıkıntı yaşanabileceğinin göstergesidir. Çok fazla öfke birikimi (Mars Yengeçte Satürn-Jüpiter kavuşumuna kare) yapmamalı, unutmayan/affetmeyen yapınızla kendinizi intikam duygularına teslim etmemelisiniz. Ayrıca bu açı soğuk kanlılıktan kaynaklı bir boşvermişlik ve duyarsızlık katabilir karakterinize. Eğer aşk ve sevgi istiyorsanız sizin de bunları kaşı tarafa yaşatmanız ve göstermeniz gerekir ki; karşı taraf sevildiğini anlasın ve size daha fazla yakınlık kurup daha fazla sevgi sunabilsin. Eğer kötü enerjinizi akıtmazsanız zalimliğe gidebilecek kadar bencil, soğuk ve hatta duygusuz tavırlar gösterebilirsiniz zaman zaman. Enerjinizi akıtmak için “dikkatli olmak koşuluyla” (Mars ile Satürn-Jüpiter karesi sakarlık ve kazalara açıklık) spor yapmanızı öneririm. Hatta eğer önünüze çıkan problemlerle baş etmeyi ve onlara “kafa tutmayı” becerebilirseniz yarışmayı, rekabeti, başarmayı seven ve hep daha fazlasını isteyen yapınız sayesinde bu alanda madalya bile alabilirsiniz.

Güneşiniz biraz daha inceleyince Ay-merkür kavuşumuyla yan yana görülüyor 10 derecelik bir açıyla. Kişisel gezegenlerinizin bu kadar Yengeç etkisi alması ve tepede olması, kariyer hayatınızda yengeçsel etkiler ve alanlar görülebileceğini gösteriyor. İş hayatınıza fazla duygusal yaklaşmanız sizin için kariyer yapmakta zorlanmaya yol açabilir. Bu nedenle kendi işinizi yapmakta ya da gönüllü işler yapmakta sanki daha başarılı olabilirsiniz gibi geliyor bana. En azından home office tarzı işler de size uygun olabilir. Mesela internet ve sosyal medya faaliyetlerine meyillisiniz. Aşçılıkta yenilikçisiniz ve yemek yemede de baya iyi olabilirsiniz 🙂 Aslında perde arkası değil perde önü size ve yeteneklerinize daha uygun ama en azından hobi amaçlı bunları deneyebilirsiniz.

Yüksek öğrenime çok önem verirsiniz ve bu nedenle ömrünüz boyunca kendinizi hep geliştirmek istersiniz. Yurt dışında tanınmak amacında olabilir ve yurt dışında zorlu bir yolla da olsa kariyer yapabilirsiniz. Bu arada yengeç ve ay vurgusu nedeniyle, kilo almaya oldukça meyilli birisiniz.

Ay-merkür kavuşumu ile pluto karesinin zorluklarına bir ek yapmak istiyorum hemen aklıma gelmişken. Bu zorlu ve stresli açı kadınlara ve duygusal bağ kurduğunuz herkese karşı nedensiz güvensizlik  duymanıza yol açar. karşınızdaki kişiler iyi niyetli olsa da siz öyle şeyler kurarsınız ki; o kişileri adeta birer canavar gibi görmeye başlarsınız. bunu ne kendinize, ne de onlara yapmayın. hayatı zorlaştıran ve duygusal ilişkilere kendinizi kapatmanıza yol açan ayrıca ruhsal dinginliği çokça bozan çok fitneci, şeytani bir açıdır. daha iyi ve olumlu düşünmeye çalışın, herşeyin ilk önce ve sadece kötü ve olumsuz yanlarını görmeyin. Mars-Satürn açınız da kötümserliği ve kötü düşünmeyi, özellikle karşı cinsle ilişkilerde sorunları arttırır, bu açıya tuz biber eker.

Venüsün Başakta olması nedeniyle yukarda bilgiler vermiştim ancak yine ek yapmak istiyorum. Venüs düşük olduğu Başak burcunda sevgisini pratik bir şekilde göstermeyi tercih eder biraz duygusuz ve soğuk görünebilir duygusal ilişkilerinde ayrıca kendini de ilerleyen bir ilişkide tutuk görecektir çünkü Başak burcu duygusal ilişkilerde, aşkta tutuktur daha doğrusu çok romantiklik yapamaz ve yapana da karşılık veremez. Karşısındaki insana değer vermiyor gibi göründüğü de çok olur çünkü Başak burcu Venüsteyken, kendine ve egosuna sevgiliden daha fazla düşkündür. Ancak sizin Venüsünüz bu kadar vahim durumda değil neyseki, çünkü yengeçteki mars ile karşılıklı ağırlama yapıyor, sekstil açı sayesinde. ayrıca bu açı daha sıcak ve yapıcı sosyal ilişkiler sağlıyor. tabi tam anlamıyla başak venüs etkisinden kurtulmuş olmuyorsunuz bu karşılıklı ağırlama olmasına rağmen.

Ev ve yerleşim konularındaki netleşmeyen durumunuz Neptün transitinin 9.ve 10.evdeki kişisel gezegenlerinize yaptığı olumsuz açılarla açıklanabilir. Neptün 4.evdeyken ev ve yerleşim, aile ve yuva konularında hem masalsı bir rüya yaşatır hem de zor açılar altında karmaşa yaratır. şuan Natal Güneşinizle burun buruna zıt açı altında bulunması nedeniyle de, vereceğiniz önemli kararlarda birazcık daha beklemeniz hayrınıza olabilir. Kararlarda yanılgıya veya kandırılmaya yol açabilir bu açı. Yengeçte gerileyen gerileyen Merkürü de hesaba katarsak zaten şu sıralar hiç birşeye imza atmamaya, hiçbir girişimde bulunmamaya ve hiçkimseye söz vermemeye gayret edin derim. Neptünün uzun zamandır 4.evinizde olması ayrıca aileden biraz daha kopmanıza neden olmuş olabilir. Veya ailenizdeki biri sizden-evden kopmuştur. Neptün 4.evinizde seyrederken belkide çok uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir dileği gerçekleştirme fırsatı bulabildiniz. Ya da bu konuda önemli bir adım attınız. Mesela yurt dışına çıkmak, yeni bir eve geçmek gibi. Veya bu söylediklerimi hayal etmeye başladınız ve bu alanda yenilik peşine düştünüz.

Kasımdaki Güneş tutulması hayatınıza yenilikler ve güzel süprizler getirebilir, hazırlıklı olun. Hayatınız değişiyor. Bu yıl evleneceğiniz insanla tanışabilir ya da evlilik kararı alabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilerden aradığınız kişiyi iyi seçin, çünkü sayıları oldukça fazla olacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.