C. doğum haritası yorumu (%50 indirim bugün bitiyor!)

bahar aylarından beri devam edev tüm analizlerimdeki %50 indirim bugün bitiyor! saat 00:00 itibariyle analizer eski fiyatlarına dönecektir. şuan doğum haritası analizi 35 lira, sinastri analizi 70 lira. iletişim: suveay@mevsimlergibi.com

C. doğum haritası yorumu

not: harita sahibinin bay mı yoksa bayan mı olduğunu yazmamışsınız, o yüzden ben sizin haritanız olarak dikkate aldım bu şekilde yorumluyorum.
güneş: ikizler burcu 10.evde, ay: ikizler burcu 10.evde, venüs: ikizler burcu 10.evde, jüpiter: ikizler burcu 10.evde, retro merkür: boğa burcu 9.evde, mars: yengeç burcu 11.evde, kuzey ay düğümü: kova burcu 6.evde, şans noktası: başak burcu 1.evde

astroloji burçlar harita

doğum haritanızda ikizler burcunda biriken gezegenler ve bu gezegenlerin harita tepesinde -MC yani başucunda- olması nedeniyle belirgin bir ikizler burcu karakterine sahipsiniz. yükselen burcunuz başak, başak burcunun da yöneticisi ikizler gibi merkür’dür. dolayısıyla merküryensiniz çünkü haritanızda başak ve ikizler burcu hakim. bu nedenle çok zeki, espriden anlayan ve zekasını pratik olarak kullanabilme yeteneğine sahipsiniz en başta. ancak yükselen yöneticiniz doğum haritasında geri giden olarak yorumlanan “natal retro merkür”, boğa burcunda konumlandığından daha yavaş bir öğrenme söz konusu olabilir. bu bir bakıma iyi de olabilir çünkü ikizler birşeyi öğrenirken çabuk sıkılır, yarıda bırakır ama merkür boğada olunca öğrenme uzun vadeye yayılabilir ve boğa ikizlere göre daha sabırlı olduğundan öğrenme sürecinde bıkkınlık söz konusu olmayabilir. konuşurken de yavaş yavaş, düşüne düşüne, tane tane konuşuyor olabilirsiniz. ses tonunuz yumuşaktır ve muhtemelen güzeldir. yükselen yöneticiniz merkür, 9.evde. bu hayatınızda eğitim ve öğretimin yerinin büyük olacağını ve yaşadığınız sürece eğitim öğrenim aşkınızın hiç tükenmeyeceğini gösterir. ayrıca yurt dışına veya uzak yerlere seyahatler konusunun da hayatınızın tam ortasında bulunabileceğini anlatır. bunun yanında medya, halkla ilişkiler, ithalat-ihracat, özellikle ticaret, astroloji, mistizm, dini konular ve yayıncılık ile de bağlantılarınız olabileği anlamı da taşımaktadır. bu saydıklarımın hepsi olacak diye bir şey yok bir veya birkaçı olabilir. ama çoğuna ilginiz diğer konulardan daha fazla olacaktır çünkü yükselen yöneticisinin bulunduğu ev hayatımız hakkında önemli ip uçları verir. olumsuz olarak da retro bir merkür 9.evde ve boğada olunca kişiye inatçılık ve fikirleri konusunda aşırı bir dediği dediklik, tutuculuk verebilir. kişi farklı fikirlere ön yargılı yaklaşabileceğinden kendi fikirleri dışındaki fikirleri doğru olsalar bile kabul etmeyebilir bu durumda. ayrıca kendi fikirleri konusunda tutucu olacağından zaman zaman zorlayıcı ve kaba davranabilir.
aslında bir ikizler karşısındaki kişilerde çok fazla güvene ihtiyaç duymaz, ancak siz bir yükselen başak, marsı yengeç ve merkürü boğada konumlanmış biri olarak (ayrıca güneşiniz ve venüsünüz ay ile kavuşumda) birine güven duymak konusunda daha fazla dikkatli ve ağırdan alan biri olursunuz, bir ikizler burcuna göre. daha fazla ince eler, sık dokursunuz yine bu nedenden dolayı. ancak bu hayatınıza alacağınız kişilerin sayısını azaltmayacaktır elbette.
ince bir mizah anlayışınız olduğundan şaka algınız gelişmiştir ve eğer yapılan zekice bir şakaysa kolay kolay kimseye yaptığı şakalardan dolayı kızmaz ve sinirlenmezsiniz. içinde zeka olan herşeyi seversiniz, eğlencelerinizde bile içinde zeka olan birşeyler olmalıdır (kelime oyunu, bulmaca, satranç vs gibi) aptal ve paspal kişilere tahammülsüzsünüz. hırslı ve girişimci kişilere hayran olursunuz çünkü siz çok fazla hırslı ve mücadeleci değilsiniz.
ihtiyaç kadar kazanmak, ihtiyaç kadar biriktirmek istersiniz. rekabet etmek size göre değildir. aceleniz yoktur ve eğer “gerçekten” kazanmak isterseniz başarıya çıkan merdivende ağır ağır ilerlemek istersiniz.
aklınıza takılan ve özellikle mesleğinizle, işinizle alakalı ne varsa öğrenmek ister ve öğrenirsiniz. çok çok iyi bir öğretmen ve baba olabilirsiniz. yemek konusunda kesinlikle yeteneklisiniz ve bu alanda çalışmalar yapmanızı öneririm. en azından hobi amaçlı yemek yapabilirsiniz. el sanatları ve el becerisi gerektiren konularda da insanları imrendiren yetenekleriniz söz konusu. inançlar konusunda da bir takım başarılarınız olacaktır ya da olmuştur. mesela dini eğitiminiz iyi olabilir ve siz de dini eğitim verebilirsiniz gibi. ya da mistik ve kültürel konular da olabilir bu dediğim.
bir ikizler burcuna göre biraz daha az ve öz konuşan ve hatta çekingenlik yaşayabilen birisiniz. zekanızı öne sürmeyi ve göstermeyi seversiniz evet, ancak kendinizi öne sürmek konusunda daha çekingen davranırsınız diyebilirim. hatta zaman zaman gizlenirsiniz çokta fazla göz önünde olmayı sevmezsiniz çünkü. ciddi ve biraz da soğuk bulunabilen bir mizacınız-dış görünüşünüz olsa da, sizi yakından tanıyanlar ne kadar sıcak, arkadaş canlısı, yardımsever, merhametli ve esprili olduğunuzu bilirler. agresif biri olsanız da, yufka yüreklisinizdir.
ailevi konularda sevgi alamama gibi bir sorununuz olabilir. yeterince sevilmiyor hissine sık kapılıyor olabilirsiniz. ailenizi çok seviyorsunuz ve onlara bağlısınız. aile bağlarınız kuvvetli. ancak zaman zaman (bencilliğiniz ve saldırganlığınız tuttuğunda) onları kırıyor olabilirsiniz. aslında ailenizsiz de yapamazsınız ama onlardan ve/veya yuvanızdaki olumsuzluklardan yana çok memnuniyetsizsiniz.
marsınız 11.evde ve yengeçte. çok arkadaşınız vardır ve bu kişilerle aranızdaki bağlar kuvvetlidir. sizi seven ve harekete geçiren arkadaşlarınız ile sosyal çevreniz vardır. bu kişilerle bir arada olmak hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz ender şeylerdendir. onları korur, kollarsınız. arkadaşlarınız söz konusu olunca bir aslan gibi kükrersiniz. ayrıca başınıza buyruk olmak ve kendi kararlarınızı kendiniz almak, ideallerinizi gerçekleştirmek için aklınıza koyduğunuz şeyler için mücadele etmek de sizin için önemli olan konulardır. ancak bu alanda dikkat etmeniz gereken en büyük faktör; bencillikten ve zulümden uzak kalmaktır. yoksa arkadaşlarınızı ve sosyal çevrenizi kaybedersiniz. bir diğer yorumum da; zaman zaman ailenizle bu çevre ve arkadaşlar ve/veya gerçekleştirmek istediğiniz idealleriniz yüzünden tartışıyor olabilirsiniz.
aşk hayatınız fırtınalıdır maalesef. hayatınıza giren sayısı oldukça fazla olacaktır, tabir yerindeyse biri gidip diğeri gelecektir. bu kişilerden bir kısmı ya da sadece biri, sizde ömrünüz boyunca unutmayacağınız yaralar açabilecektir. ve/veya hayatınızın dersini alacağınız aşklar yaşayacaksınızdır/yaşamışsınızdır. güzelliğe ve zekaya çok önem verdiğiniz için diğer unsurları güzellikten ve zekadan sonra ararsınız. güzellik, kocaman bir gülüş ve estetik en büyük zaafınızdır. çok romantik olmasanız da, sevgilinizi nasıl eğlendirebileceğiniz konusunda parlak fikirleriniz vardır. mesela onu güldürecek espriler ya da ona yemek pişirmek vs gibi. romantik olmasanız da hassas yanlarınız olduğu aşikardır ve duygularınız çok fazla derin olmasa da duygusalsınızdır. bu duygusallık bir ikizler burcu olmanıza rağmen, güneşinizin hem jüpiter hem de ay ile kavuşmasından ve ay’ınızın da jüpiter ve venüs ile kavuşumundan kaynaklanır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.