akrep ve ikizler burcunun fırtınalı birlikteliği

başlığa bakınca bir ilişkiden bahsettiğimi sananlar aldanıyor 🙂 çünkü; akrep ve ikizlerin alakasız ama aynı zamanda burçlar kuşağındaki en entrikacı iki burç olmasından, artı astrolojik burç haritasındaki zorlayıcı açılarının da fazla oluşundan dolayı fırtına tanımlamasını kullandım. bu iki entrikacı ve zeki burç bir kişide birleşmiş ve ben de o okuyucum için doğum haritasını yorumladım. işte Y. için yaptığım doğum haritası yorumlarım.

indirimli analiz kampanyamız bitmiştir. yoğun ilginize teşekkürler. tüm takipçilerimin bayramını şimdiden kutlarım. 8 ekim itibariyle analiz siparişi almamaktayım. 29 ekim sonrası analiz siparişi alımları başlayacaktır. bilginize.

akrep ve ikizler burcunun fırtınalı birlikteliği

akrep ve ikizler burcunun fırtınalı birlikteliği

burcunuz akrep yükseleniniz oğlak, ay burcunuz ikizler..
Haritanızı açtığımda -özellikle açılardan dolayı- biraz kafa karıştırıcı olduğunu düşündüm ve yarım saat sadece haritaya baktım. Çok fazla zorlu açınız var ve tüm gezegenler birbirinden bağımsız/alakasız gezegenlerde konumlanmış. Hayatınızın ve ruhsal dünyanızın karmaşasını sadece bu görüntü bile anlatabilirdi.
Tipik bir Akrepsiniz. bunu söylememin nedeni sadece akrep burcu olmanız değil. akrep burcunun yönetici gezeni pluto, güneşiniz ile kavuşumda. bu akrep özelliklerinin daha da belirginleşmesine neden olur. akrepin tüm olumlu ve olumsuz özelliklerini ikiye katlar. aslında olumlu yanları olmasına rağmen, genelde olumsuz kabul edilen bir kavuşumdur bu gezegenin güneş ile olan kavuşumları. özellikle kadınlarda.. çünkü kişiye katacağı hırs ve tutku; çoğunlukla hem sağlıksız hem de tehlikeli boyutlarda olabilir. histerik biri olunabilir veya hastalıklı derecede güvensiz biri.. sağlıksız bağımlılıklar ve her halükarda engellenemeyen yıkıcı kuşkulanma durumları da Akrepteki bu kavuşumun nedenlerinden biridir.
güneş pluto kavuşumunun hayatınıza olumlu etkileri: yüksek çekim gücünüz, fiziksel cazibeniz, doğal liderlik yetenekleri, aklınıza koyduğunuzu yapabilme gücü, tutkulu bir yaşam, güç arzusu. güneş pluto kavuşumunun hayatınıza olumsuz etkileri: olayları ya hep ya hiç olarak değerlendirebilme, uzlaşmaktan/hoşgörüden uzaklık, aşırı tartışma eğilimi, aşırı kuşkuculuk/paranoyalar, çevredekilere tehditkar sinyaller yayıp onlar tarafından itici görünebilme/sevilmeme, duygulardan uzaklaşma, evliyse eşini, çocuklarını ihmal edip çok fazla kariyer odaklı davranma vs.
Ay burcunuzun İkizler olması ve Terazi burcunda konumlanmış yönetici gezegeni Merkürden güzel açı alması, hayatınızı daha esnek, daha eğlenceli ve tipik bir akrepten daha fazla hoşgörülü yaşayabilmenize olanak tanıyacaktır. İkizler ve Akrepin bir kadında birleşmesi korkutucu da olabilmektedir 🙂 İkizler zekası (entrikalar) + Akrep gücü (hırs) birleşinde ortaya çok büyük oyunlar ve spekülasyonlar çıkabilir. 5.evinizdeki Jüpiter nedeniyle spekülasyonlara da yatkın olduğunuzdan bu dediklerimi istediklerinizi elde etmekte kullanan biri olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki; 5.evdeki bir Jüpiter aşırı spekülasyon ve ortalığı karıştırma merakı verir ve eğer işler ters gidip de olaylar birbirine karışırsa sizi yüz üstü bırakarak sorunların da yarattığınız karmaşalar kadar büyük olacağını gösterir, vermeye çalıştığınız zarar katlanarak size döner. bu ihtimali hiç unutmayalım.
yükselmek ve kariyer yapmak hayatınızdaki ilk hedeftir ve bu yolda önünüze çıkan herşeyi ezme eğiliminiz nedeniyle zaman zaman zalimleşebiliyorsunuz. çok zor koşullarda buralara gelmiş olabilirsiniz, muhtemelen hayatınız zorluklarla geçmiştir. ancak ne ekersen onu biçersin süzünü asla unutmamalısınız. evrene olumsuz duygular ve olumsuz mesajlar göndermek yerine, “bu dünya hepimize yeter” mesajı gönderirseniz dünyanın ayaklarınıza serileceğini bilmelisiniz. marsınızın balık olması; zaten çok ileri gitmeye kalktığınızda vicdani muhasebe yapacak, yüreği güzel biri olduğunuzu gösteriyor.
bir yükselen oğlak burcuna göre hayal gücünüz inanılmaz ve en güzel yanı, hayal ettiklerinizi somutlaştırabilme yeteneğiniz de var. neptün,uranüs ve satürn kavuşumunuz 12.evinizden, 1.evinize sarkıyor. hayal gücünü kullanarak yeni fikirler ve tasarımlar üretmek tam da sizin işiniz. oldukça orjinal bulunan fikirlerinizle diğerlerinden fakrınızı ortaya çok rahat koyar ve halk içinde sivrilirsiniz. hayattaki en büyük şansınız bu kişisel yeteneklerinizdir.
iş hayatında çok fazla yer değiştirme durumu söz konusu olabilir veya iş değiştirme. iş ortamınız ev ortamı gibi olmalıdır, kendinizi evinizde hissedeceğiniz aynı zamanda eğlenceli bir ortam olmalıdır. yoksa kendinizi çok da iyi hissedemezsiniz. çalışma arkadaşlarınızla aranız gelgitlidir ama genelde içlerinde aileden gibi gördüğünüz kişiler çoğunlukta olacaktır. çok fazla genç arkadaşınız olur. kendinizden küçüklerle de çok iyi anlaşırsınız. denediniz mi bilmem ama ailenizle beraber çalışabileceğiniz ya da kişisel çalışmalar yapabileceğiniz home office çalışma stili de size uygun olabilir.
9.evinizdeki gezegen yerleşimlerine şöyle bir baktım da merkür ve venüs burda. merkür ve venüsün bu evde konumlanması doğasında macera olan, gezmeden, keşfetmeden ve genel kültürünüzü arttırmadan duramayacak birisi olduğunuzu gösteriyor. aynı zamanda yurt dışı seyahatlerini ve yabancılarla olacak iletişimlerinizi anlatıyor. yalnız bu alanda yapacağınız (keyfi olsun, iş ile ilgili olsun) her türlü çalışma/tanışma istediğiniz sonuçları vermeyebilir. ya da sizi tatmin edecek yeterliliğe sahip olmayabilir. hatta ve hatta başınıza iş açabilir/zarara uğratabilir. ya da 9.evdeki gezegenlerinizin aldığı sert açıları biraz daha yumuşak yorumlamam gerekirse; bu alandaki hedeflerinize ualşırken çok fazla engellemelerle karşılaşacaksınız da diyebilirim. gezegen açılarının bir veya birden fazla anlamı olabilir ve bazen kişiye ait o doğru anlamı bulmak mümkün olmayabiliyor. bu nedenle söylediklerim moralinizi bozmasın, bu kötü açıların daha yumuşak manaları da olabilir. mesela; bahsi geçen zorluklarla karşılaştığınızda bu zorlukları; karakterinizi/sabrınızı geliştirebilme fırsatı olarak görürseniz alanınızda oldukça tanınan biri olabileceksiniz gibi. bu dediklerime eğer astroloji kavramlarından anlıyorsanız mini bir açıklama getirmek istiyorum: yükselen yöneticiniz satürn 12.evde yay burcunda, uranüs ve neptün ile kavuşmuş. burdan (yani 12.evden) 9.evdeki venüs ve 4.evdeki mars ile T-kare açı yapıyor.
kariyer konusuna gelince. aklınıza koyduğunuzu yapabilecek kapasitede zeki ve hırslısınız. psikolojik ve duygusal konularda oldukça iyi uzmanlaşabilirsiniz. size danışanlara özellikle evlilikle alakalı konularda büyük fikirlerinizle akıl verebilirsiniz. ancak kendiniz de muhtemelen hayatınızın belirli dönemlerinde psikolojik destek aldınız ya da alacaksınız. zor bir hayatın duygusal yaşamınızı zorlaması çok normal.
evlilik konusunda belki iyi bir danışman olabilirsiniz. ancak iş kendi evliliğinize gelince. işler biraz içler acısı olabilir. kısmeti bol biri olacağınız aşikar. özellikle bu yıl evlenebilirsiniz bile. ya da evleneceğiniz kişi karşınıza çıkabilir. ancak; kesinlikle doğru kişi olmasına ezmeyeceğiniz (sizden daha becerikli ve güçlü) biri olmasına önem vermelisiniz. şunu da eklemeliyim ki; çok zor beğenen ve ince eleyip sık dokuyan biri olabilirsiniz, ancak; hassas noktalarınızı çözen biri (mesela dini ya da siyasi görüşlerinizi destekler gibi yaklaşarak) öyle biri olmadığı halde sizi çok kolay yanıltabilir. bu yüzden aşk ilişkileri ve karşı cins konusunda her zaman uyanık olmanızda fayda vardır.
farkında olmadan evlilikten kaçan biri bile olabilirsiniz, çünkü yanlızlığı, çeşitliliği ve bağımsızlığı seversiniz. “birazcık” maymun iştahlısınız birde. bunun yanında güvenme sorunları yaşarsınız (belki acı deneyimler sonrası) ancak 7.evinizdeki yengeç burcu, sizin iyi bir yuva yapıcı bir dişi olabileceğinizi gösteriyor. çocuklar, evcil hayvanlar ve sizden daha küçük, genç arkadaşlar. işte ruhunuzu dinlendirebilecek, her zaman sizi genç tutabilecek minik detaylar. ancak; asi ruhunuz ve macera eğiliminiz nedeniyle mutsuzluklar yaşabilirsiniz.
ayın merkürle güzel açısı çok akıcı ve etkileyici konuşup yazabildiğinizi gösterir. bunun yanında merkürün terazide artı birde 9.evde olması, gelirlerinizin bir kısmının iletişim, ithalat-ihracat, ticaret-satış-pazarlama, yayıncılık, eğitim-öğretim veya hukuk alanından gelebileceğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.