H. için kişisel doğum haritası yorumlarım

astroloji burçlar‘da, kişisel doğum haritası yorumlarıma devam..

burçlar

H. için kişisel doğum haritası yorumlarım

H., öncelikle yükseleniniz Terazi değil eğer saat 22:00 ve öncesinde doğduysanız Terazi yükselenlisiniz diyebilirim ancak 23:30 ve sonrası mutlaka ama mutlaka yükselen Akrep burcu ve yükselen Yay burcu oluyor. Her iki burcun da etkilerini alıyorsunuz yükselen burç özellikleri olarak. Bir yükselen Akrep’ten ziyade, 1.evinizde Yay’da bulunan ve içsel gezegenler olarak bilinen Ay, Merkür ve Mars gibi gezegenler ile tetiklenen Uranüs-Jüpiter kavuşumunuzun özelliklerini daha fazla gösterirsiniz. Fevri ve ani çıkışları olan, bir dediği diğerini tutmayan ve bazen de çok siniri bozuk görünen birisiniz. Olumlu yanlarıyla idealist, maceraperest, kesinlikle diğerlerinden farklı, özgün ve hayal gücü sınırsız biri olmanızı sağlayacaktır bu görünümler.
Hayalleriniz az önce de söylediğim gibi sınırsız olabilir ama ne yazık ki gerçekleştirmek konusunda (şansınızın yaver gittiği durumlar hariç) çokta başarılı sayılmazsınız. Burç yöneticiniz neptün, Güneşiniz ile kare denen sert açıyı gerçekleştirirken hayalleri gerçekleştirmekte biraz zorlanırsınız ve ayaklarınız çokta yere basmaz. Mesela elinize 5 lira geçse hemen zengin olma hayalleri kurarak iş kurmaya kalkarsınız, halbuki size 5 milyon lazımdır o işi kurabilmek için. Siz de elinize geçen paraya ek yapmak için borçlanır, kredi çeker ya da evinizi vs satarsınız ama enine boyuna araştırmadan elinizde para olmadan girdiğiniz iş batar.. gibi acı bir örnekle açıklamaya çalışayım durumu. Ateş ve su elementinin haritanızda ağır basması nedeniyle hem duygusal hem de düşünmeden girişimler yapmak sizin göbek adınız gibidir ve bu size pekte başarı getirmeyecektir. Toprak elementi haritanızda hiç yok. Bunun etkisi de gerçekleşmeyecek veya gerçekleştirilemeyecek hayaller kurmaktır, yarını ve sonrasını düşünememektir.
balık burcu etkisinde çok romantik ve estetik anlayışı gelişmiş birisiniz, ancak; inanılmaz derecede savaşçı, enerjik, sportif ve maceraperest Koç burcunun en belirgin özelliklerini de gösterirsiniz. Bunun nedeni 5.evinizde koç burcunda venüs kavuşum mars bulunmasıdır.
eğlenceye ve gülmeye bayılırsınız. macera ve aşk için yaratılmış gibi hissedersiniz. yılın 365 günü farklı kişilere aşık olabilecek kadar şıpsevdi ve maymun iştahlısınız. (özellikle transit uranüs, haritanızın 5.evine girdiğinden beri) aşk defteriniz bir hayli kabarıktır ve gerçekten hem fiziken hem ruhen aşık olarak evlenmediğiniz sürece eşinizi aldatma tehlikeniz vardır. aşkta hem özgür olmak istersiniz hem de kıskanılmak ve sahiplenilmek. bu nedenle çok problemli ve fırtınalı ilişkileriniz olmuştur. aşık olduğunuz kişiye histerikliğe varabilecek kadar bağlanma ve onu takıntıya dönüştürme tehlikesine karşı uyarmak isterim. bir ilişki yolunda gitmese de inat edip ilişkiyi sürdürme ya da birine nispet yapmak için entrikavari tavırlar geliştirebilecek birisiniz. kangrenleşmiş hiçbir ilişki bize mutluluk getirmeyecektir felsefesini edinirseniz yanınızda sadece sevdiklerinizin kalmasına müsaade etmiş olursunuz.. eğer sevgi ve eğlence içeren, aşk dolu bir evliliğiniz varsa, evinize ve eşinize sadakatli olursunuz, böyle bir durumda eviniz ve yuvanız için yapamayacağınız fedakarlık yok gibidir. evlenmeden önceki yaşadığınız yerde de (baba evi gibi) çok verici davranırsınız. ailenize ve evinize herşeyinizi feda edebilirsiniz. tabiri caizse varınız yoğunuz onlardır.
sosyallik içeren ve seyahat edebileceğiniz işler tam size göredir. yurtdışı çalışmaları, turizm, organizasyon, eğlence mekanları vs. her ne olursa olsun evinizi, yuvanızı çok özlersiniz. sizin ev ortamında çalışma ya da aile işi kurma gibi bir düşünceniz var mı bilmem ama işyeriniz eviniz içerisinde ya da yakınında olsa iyi olur, çünkü siz en çok yuvanızda ve ailenizle mutlu oluyorsunuz. kariyer hayatınız sırf bu yüzden ilerleyemeyebilir. tabi kariyer gibi bir tasanız varsa.
Belki buraya kadar biraz fazla olumsuz gelebilecek yorumlar yaptım, şimdi daha iç açıcı yorumlarımı eklemek istiyorum analizinize 🙂
öncelikle balık burcu ve neptünün yoğun etkisinde biri olduğunuzdan dolayı alçak gönüllü, eli açık ve paylaşımcı biri olduğunuzu düşünüyorum. cömertliğiniz ve merhametiniz sizin en güzel yönleriniz. bazen fazla eli açık olup kendinizi sıkıntıya sokabilirsiniz lütfen buna dikkat edin. özellikle maddi gelirlerinizi çar çur etmemenizi öneririm, çünkü 2.evinizde olumsuz açılar altında olan bir Neptün’ünüz var. kendine olan güveni gidip gelen birisiniz ama bunu hiç mi hiç göstermez aksine çok özgüvenli ve saldırmaya hazır gözükürsünüz. bu nedenle zayıflığınızı kimse göremez ve sizi devirmeye teşebbüste bile bulunamaz. belki bir balığa göre biraz fazla saldırgan ve bencilsiniz ama hak edenin kıymetini bilmeyi de unutmazsınız. herşeye rağmen, dost canlısı olmanız, her ortama girebilmeniz, “istediğinizde” son derece uyumlu olmanız ve canlılığınız günü kurtarmanızı sağlar.
hayattaki en büyük şansınız kendinizsinizdir, dört ayak üstüne düşmekte üstünüze yoktur. bedensel olarak hayatınızı kazanabilir ya da bireysel çalışmalarınız sayesinde tanınabilirsiniz. yine sizin aracılığınızla başlatılacak birçok yardımseverlik faaliyetinde yada toplumsal iyilik projelerinde başrol alabilirsiniz. enerjiniz, cesaretiniz ve başarma arzunuzun yoğunluğu iyiliksever yapınızla birleşince birçok kişiye umut olabileceğinizi düşünüyorum. 1.evinizde yay burcundaki şans noktanızla birleşen uranüs-jüpiter kavuşumunuz bana bunları düşündürdü.
sanatsal yanlarınız da vardır mesela dramatik yetenekler gibi. sahne yaşantınız oldu mu bilmiyorum ama rol yapmak konusunda çok başarılı olabileceğinizi düşünüyorum. sanatsal olarak kendinizi yazıya dökerek ya da resim, müzik gibi dallarla da ifade edebilecek yetenekleriniz olabilir. en azından bir hobi olarak buları düşünmelisiniz, belki de yeteneğinizi siz bile keşfetmediniz.
transit jüpiter bu yıl 9.evinize giriş yaptı. hayatınızda eğer süregelen yada açmak istediğiniz davalar varsa lehinize sonuçlanabilir. hukuksal alanda, yurt dışı seyahatlerinde, bol bol tatil yapmakta. uzak yerlere gezilerde ya da yabancı marka bir otomobil almakta şansınız yaver gidebilir. bu örneklerden biri veya birkaçı hayatınızda yaşanabilecek gelişmelerdir ama 9.evden geçen bir transit Jüpiter daha fazlasını anlatır ve bu konuda örnek vermeye devam edersem sabahlamam gerekir 🙂 9. ev jüpiter transitlerini okuyarak bir keyif molası verebilirsiniz kendinize.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.