hayalperestlik ve gerçekçilikte gelip gitmek..

hayalperestlik ve gerçekçilikte gelip gitmek..başak burcunda stelyumu bulunan S. beyin haritasındaki en güzel nokta; tüm kişisel (içsel) gezegenlerinin sevdikleri burçlarda konumlanmış olması. burçlar gezegenlerde bu şekilde konumlandığında ve gezegenler çok da aşırı ters açılar almadığında bireyin hayatı gözle görülür şekilde birçok kişiye göre düzgün ve şanslı olur. bahsettiğim konumlanmalar; güneş başak, ay yengeç, mars aslan, venüs terazi, merkür terazi.
şans noktasının aslan burcunda ve kariyer, toplumsal beğeni evi olan 10.evde konumlanması da liderlik vasıflarının ve adeta bir yıldız gibi parlayabileceğinin göstergesidir. aslan burcunun birçok seçkin özelliğini seçtiği mesleklerde gösterebilir.ayrıca diplomatik ve ticari zekası gelişmiş kibar ve sosyal terazi burcundaki merkür-venüs kavuşumunun 1.evde olması da seçtiği mesleklerdeki başarıyı ve toplumsal sempatisini arttırır. terazideki merkür-venüs kavuşumunun hemen yükselen burcu (ASC) çizgisinin üzerinde olması bu olumlu etkiyi arttırır. HER NE KADAR RETRO SATÜRNDEN ZIT AÇI ALIYOR OLSA DA.
satürnün haritasındaki tek geri giden gezegen olması hayatında baba ve benzeri otoriter figürler ile bazı problemlerinin olduğunu ya da bu kişilerle ilgili içine attığı bazı konuların olabileceğini gösterir. ayrıca 1.evde terazi burcunda konumlanan merkür ve venüs kavuşumuna 7.evden ters açı yapan retro satürn, her zaman olmasa bile zaman zaman içine dönen, özgüven problemleri yaşayan ayrıca karamsarlaşan ve melankolikleşen bir yapıya da işarettir.
mars neptün karesi olması ve marsın 10. neptünün de 2.evde olması para kayıpları ve iflası işaret ediyor, kariyer hayatında atılabilecek yanlış adımlar ve düşünmeden yapılan harcamalar veya verilen borçlar iflasa götürebilir.
hayal gücünün ve yüksek zekasının birleşimiyle ortaya harika icatlar dahi çıkarabilecek olan S.beyin yapabileceği birçok meslek olmalı. Çünkü haritası sanattan, modaya, tıptan, ticarete birçok alanda onu destekliyor. yükselen terazi burcu özelliklerini terazideki merkür ve venüsün de etkisiyle daha da belirgin gösterebilecek biridir ancak başak burcunun tartışmacı, sürekli kritik eden ve ince eleyip sık dokuyan sivri tarafının da hatrı sayılır bir izi vurulmuştur karakterine doğumunda.
aslandaki marsın 10.evde daha da ortaya çıkan ve kedini göstermek isteyen karizması, sportmenliği ve yakıcı ışığı ona birçok kişinin hayran olmasına sebep olur. özelikle mesleki yaşamında etrafını etkilemeyi ve rol yaparak da olsa “kazanmayı” çok iyi becerir. başkalarını etkilediğini görmek ve beğenilmek fazlasıyla hoşuna gider, çünkü gururlu biridir ve gururunun okşanması onun için çok önemlidir.
sevecen ve babacan tavırları vardır, yardımsever olması da insani yönünün ne kadar geliştiğinin güzel bir delilidir. annesine ve çocuklarına çok düşkün biridir, ev hayatını ve evliliği kutsal bulsa da geç evlenmeyi düşünebilir. güven duymakta zorlanan ve terazi burcunun kararsızlıkları nedeniyle seçemeyen yapısı evlenmeyi geciktirmesine sebep olabilir. her ne kadar pozitif ve samimi biri olsa da, sinirli ve aniden değişen bazı haraketleri de olur. bu yüzden her zaman olmasa bile zaman zaman dengesiz bulunabilecek davranışları görülebilir.
bir kadında ince zekaya ve zarafete çok önem verir, kaba saba ve argo cümleler kuran hanımlardan aslandan kaçar gibi kaçar çünkü haz etmez. güzellik ve estetik yine bir kadında aradığı özelliklerdir ancak öncelikle inceliğe ve zekaya bakar. elbette baktığı daha çok şey vardır çünkü o bir başaktır ve üstelik başakta stelyumu olan bir başaktır 🙂 onun memnun ve mutlu etmek gerçekten zor olacaktır, çünkü bazen o kadar ufak şeyleri kafasına takar ki hayatını şöyle doya doya gülerek yaşayamaz.
sanatçı ruhu ve mizahi yönü birleşinde ortaya oldukça sempatik eserler çıkarabilir. ruhu ayrıca mistizm ve bilinmeyeni araştırma yönünde de merak içerisindedir ve bu merakını gidermek için astroloji vb çalışmalar yapabilir. yaparsa benden daha başarılı olacağına eminim 🙂 (uranüs, jüpiter, güneş ve pluto başak burcunda kavuşmuş ayrıca başak stelyumu 11.evde)
çocuksu ve keyfine düşkün yönlerinin yaratabileceği disiplinsizlikleri saymazsam, bu zamana kadar gelen değerli düzenininin bozulacağını sanmıyorum. sanmıyorum diyorum çünkü önümdeki veriler ile ancak tahmin yürütebiliyorum, astrolojik veriler geleceği gösterecek kadar yeterli veriler değildir. Ama en azından hayat sürecindeki dönüm noktalarını öngörebilecek profosyonel bir astrologdan özel transit analizi siparişi vermenizi öneriyorum. ama şunu net olarak söylemem gerekir ki; güneş haritamızdaki en önemli gezegendir ve S.beyin güneşi tam güçlü 3 gezegenden besleniyor. Bu nedenle sırtının yere gelmesi birazcık zor 😉

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.