2014’ün en şanslı burcu..

aslında şuan size 2014’ün en şanslı burçlarını da yazabilirim ama “şanssız” kategorisine giren diğer burçların yaşama enerjilerini düşürmek ya da onları hayattan soğutup bu yıllarının kötü geçmesini engellemek adına bunu yapmayacağım 🙂 sadece genel olarak söyleyebilirim ki, yükseleni, burcu ya da ay’ı ateş ve hava burçlarında konumlanmış kişiler bu yıl daha şanslı..

şimdi sizlere bu yılın şanslılarından gördüğüm bir okuyucum için yaptığım son doğrum haritası analizi yorumlarım..

astroloji burçlar kova burcu özellikleri

Ateş ve hava burçlarının yoğunluğu olan haritanızda; aktif, dışa dönük, sosyal, enerjik olduğu kadar doyumsuz ve birazcık da karamsar bir genel tablo çıkıyor. Doyumsuzluk; mal, mülk sahibi olma arzusu, zevk ve sefa için aşırı para harcama meyli, alışverişe düşkünlük vs. anlamlarında olduğu gibi, kendinize ait olduğunu düşündüğünüz herşeye aşırı derecede sahiplenme ve aşkta hep daha fazlasını isteme anlamında da kendini gösterir. Hayatınızda her zaman; ister işte, ister arkadaşlıkta, isterse aile yaşamınızda en önde olanın ve en çok sevilenin siz olmasını istersiniz, bu nedenle hoşgörüden ve tevazudan yana kendi kendine sıkıntı yaratabilecek biri olduğunuz söylenebilir. çünkü 1. siz olmazsanız kendinizi terk edilmiş, kullanılmış ya da sevilmiyor vs. kötü şekilde hissedebilirsiniz ve eğer böyle davranırsanız çevrenizdeki insanları zamanla kendinizden uzaklaştırırsınız.
Aslında sempatik, esprili ve eğlenceli birisiniz, çevrenize anında birilerini toplamak sizin için hiçte zor olmaz. doğal bir çekiciliğiniz ve cazibeniz vardır. girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmekte hiçte zorlanmazsınız. kendinizi ifade etme gücünüz yüksektir ve kelimelerin gücüne hakimsinizdir. ancak; fazla sahiplenici, tutkulu ve hırslı davrandığınızda bencilleşebiliyorsunuz ve bu da size seksapel ve cazibe katsa da uzun vadede antipatik bir hava estiriyor. siz gerçekten zeki ve entelektüel birisiniz bu dediklerimi eminim ki çok iyi anlayacak ve objektif bir biçimde ruhunuzun derinliklerine indiğinizde madalyonun diğer yüzüyle daha kolay yüzleşebileceksiniz. ama muhtemelen bunları siz de biliyorsunuz zaten, çünkü kendini çok detaylıca rahatlıkla analiz edebilecek ve potansiyellerini tartabilecek birisiniz.
Genel anlamda başladığı işi bitiren biri olabilirsiniz. Ama uzun süreli projeler pek size göre değil. Evlilik gibi. Elbette bütün evlilikler mükemmel olur diye bir kaide yok, zaten böyle düşünmek polyannacılık olur, çünkü; her evlilikte sorunlar olur. evlenirseniz, eğer bağımsızlık duygunuzu bastırmayacak ve kişisel gelişiminizi destekleyecek biri olursa zorlu bir evlilik bile olsa evliliğinizde çok güzel günler ve unutulmaz anlar yaşayabileceksiniz.
Eşinizin özgüvenli, sportif, sosyal yaşamı seven ve kültürlü biri olmasını istersiniz. Size ayak uydurmak isteyen biri eğer evlenecekseniz karizmatik ve etkileyici biri olmalıdır, bu tür şeylere önem veren biri olduğunuz için evliliğinizin uzun sürmesi için kesinlikle buna önem vermelisiniz. Ve siz, evliliğinizin sorunsuz yürümesi adına benliğinizden zaman zaman taviz vermeyi öğrenmeniz gerekebilecektir. Ya da en azından bencilleşmeden ve bilgilerinizle/eğitiminizle aşırı “ben bilirimcilik” taslamadan. eşiniz olacak kişinin hayatınız üzerinde çok büyük değişimler yapacağı ve sizi birçok konuda kısıtlayabileceğini de çok rahat söyleyebilirim. hayatınızdaki en büyük üzüntüleri de, en büyük sevinçleri de genellikle aşk hayatınız size getirir. ancak lüksü seven yapınız nedeniyle kazandığınızdan fazla harcama gibi eğilimleriniz var ise, borç batağına ya da bağımlılıklara düşmeniz ne yazık ki hayatın size getirebileceği olumsuzluklar arasında.
Genel anlamda oldukça hareketli ve dinanizmi seven yapınız, sizi sosyal çevrelere yönlendirecektir. Pek sabit kalmayı ve stabil yaşamayı sevmezsiniz. Devamlı öğrenen ve açık bir zihniniz vardır ve zekanız gerçekten çok yüksektir. Parlak bir zekanız ayrıca bildiklerinizi ciddi anlamda paylaşma arzunuz yüksektir. Öğretmenlik size gerçekten cuk oturmuş bu anlamda, çünkü çok iyi bir eğitimci olabilirsiniz.
Koç burcundaki Marsınız ile kavuşan Venüsünüz de Koç burcunda. Koç burcundaki bu iki önemli içsel yani kişisel dediğimiz kişinin dış görüntüsü, tavrı ve kararlarında doğrudan etkili olan gezegen size hareketi, sporu ve kahkahaları çok sevdirir. Aşk hayatınız belki dediğiniz gibi başarısız olabilir ve uzun süre bağlı kalmakta zorlanan biri olabilirsiniz. siz “aşka aşıksınız” ve yeni başlangıçlar her zaman size daha cazip gelir. biraz kendinize dönmeli ve öncelikle bu konuyu sorgulamalısınız. Aşkta bencillik, şıpsevdilik ve maymun iştahlılık yapma riskiniz çok ama çok yüksektir. Sevilmek istiyorsanız, sevmeyi bilmelisiniz ve en ufak bir uzlaşmazlıkta gemileri yakan taraf olmamalısınız. Eğer uzun süreli bir ilişki peşindeyseniz bu dediklerime kulak vermelisiniz.
Koç burcunda konumlanan Venüs ve Mars kavuşumunuzun 12.evinizdeki Neptün ile kare açısı da aşktaki hayal kırıklıklarınızı ve ne yazık ki hem aldatmaya hem de aldatılmaya yatkın biri olduğunuzu göstermekte. İlla ki birini aldatacaksınız ya da illa ki aldatılacaksınız sonucu çıkmamalı yalnız bu cümlemden. Sadece aldatılma kavramını nasıl anlayacağımıza bağlı, mesela cinsel olarak değil de belki suistimal ile belki de yalanlar.. Ya da bunların hiçbiridir de, aşktaki beklentilerinizin ve idealize etmelerinizin çok yüksek olacağını da gösterebilir.. Beklediğiniz bir beyaz atlı prens ise, “o hiçbir zaman gelmeyebilir” gerçeğiyle kendinizi büyütmeli ve pamuk gibi yumuşak bulutlarınızdan inerek pembe gözlüklerinizi çıkartıp, gerçekçilik topraklarına ayak basmalısınız. Bu fazla beklentiler nedeniyle de parterlerinizi önce”olduğundan fazla” görüp, bir ilişkiye başladığınızda da gerçek kendilerini gördüğünüzde hayal kırıklığına uğrayıp sorunlar yaşamakta olabilirsiniz. İlişkilerinizin problemlerini net olarak bilmediğim için haritanızdaki verilere dayanarak bu sonuçları çıkartabiliyorum şimdilik.
Ay burcunun Yay olması enerjinizi, sosyalleşme arzunuzu yükseltirken SATÜRN gezegeni ile kavuşumu duygusal olarak yaşadığınız sıkıntıları biraz olsun açıklıyor. Çünkü Satürn duygularınızı olduğu gibi göstermenizi zorlaştırır ve ruh dünyanızı sıkar. Ay Yay burcunda duygu ve sezgileri dile getirirken biraz patavatsz olmaya bile neden olur, çok dışa dönüktür ve çok sevecendir aslında ama satürn ile kavuşunca kısıtlanır, enerjisi daha çok içe döner. biraz soğuklaştırır sizi, yakın ilişkilerinizde özellikle.
ay-satürn kavuşumu bazen de “sevgiyi hissedememe” sorununu ortaya çıkarır. yani mesela birisi sizin için ölse bitse bile siz onun sizi sevmediğini düşünecek bahaneler yaratırsınız zihninizde. Çabuk yılarsınız bu nedenle, çabuk karamsarlaşırsınız. Bazen de iş hayatınızda etkili olur ben bunu yapamam, başaramam gibi özgüvensizliklere yol açar. Olumlu yanı da vardır o da azminizi ve başarı çizelgenizi yükseltir. yay burcunun aşırılıklarını törpüler birde. çalışmayı seven ve hayatı boyunca bir öğrenci gibi sınavdan sınava, kurstan kursa koşan biri olmanız kaçınılmaz olur. kendinizi geliştirmeyi seversiniz. daha doğrusu stabil kalmak, olduğunuz yerde durmak pek size göre değildir.
Aslında hastalığınızı Yay burcunda konumlanan ay (manik) ile akrep burcunda konumlanan satürn’ün (depresif) yaptığı kavuşum çok güzel özetlemekte. ancak özeti açacak olursam; bu stresli kavuşum sağlık evinizin (6.evde yengeç ve aslan burcu konumlanıyor) yöneticileri olan ay ve güneşi yakından etkiliyor. (10.evinizdeki ay-satürn kavuşumu, sağlığı ilgilendiren evlerden olan 1.evinizdeki güneş-merkür kavuşumu ve ruhsal sağlığı da ilgilendiren ev olan 4.evde konumlanan chiron ile T kare açısı yapıyor) kuvvetle muhtemel ki; bu nedenlerden dolayı hayatınızın sağlık alanında bu sıkıntıları yaşıyorsunuz.
diyet yapmanız hayatınızın geri kalanında daha kaliteli bir yaşam adına önemlidir, çünkü obeziteye kadar gidebilecek şişmanlama eğiliminiz mevcuttur. fiziken şuan muhtemelen atletik ve sportmen olabilirsiniz, ancak spora ve diyete önem vermeniz lazım. daha ileride sizin için bir risk olan şişmanlığa geçit vermemeniz açısından bu uyarılarım gerçekten çok önemlidir.
elektrik elektronik alanındaki çalışmanız için öncelikle bol şans dileyerek başlıyorum 🙂 Elektrik elektronik alanı sizin için kesinlikle doğru seçi öncelikle bunu dillendirmek isterim. kova burcundaki yükselen üzerinde konumlanan ve ASC çizgisinin tam üzerinde oturan kova jüpiter size bu alanda kesinlikle yetenek ve şans verecektir. zaten yine bu evdeki (1.ev) güneş ve merkür kavuşumu da kova burcunda konumlanmış ve kova burcunun yöneticisi olan uranüsten olumlu açı almış. arkadaş çevreniz ve sosyal bağlantılarınız da sizin yanınızda olacaktır ayrıca. kariyerinizdeki başarılar ile ilgili bazı gecikmeler ve zorlanmalar yaşayabilecek olsanız da, eğer engelleri yılmadan “sabır ve azim ile” atlatırsanız kolayca başarılı olan kişilerden çok daha yükseklere çıkabilecek bir haritanız var.
progress haritanıza baktığımda geçtiğimiz yılın 2.yarısında venüsünüzün gerilediği gördüm. bu durum aşk hayatında problemlere yol açıyor olabilir. ancak geçtiğimiz günlerde evlilik ve ikili ilişkiler evinizde oluşan yeni ayın etkilerini yakında mutlaka görmeye başlayacaksınız 🙂 10 ağustosta yükselen burcu evinizde dolunay meydana geliyor, bir takım şeylerin tamamlanma veya ortaya çıkma vakti. bu dolunayın kova burcunda olması başarınızın çabuk gelebileceğini düşündürdü bana 😉 çünkü kova burcu elektrik, elektronik, bilgisayar ve internet gibi konuları da temsil eden burçtur. Açıkçası bu yıl bence sizin yılınız bile olabilir, çünkü mesleğinizle alakalı transit uranüs haritanızdaki önemli noktalara olumlu göz kırpan koç burcunda, transit jüpiter de evlilik evinizin burcu olan aslan burcunda. bu yıl karşınıza çıkacak damat adaylarının çokluğuna inanamayacaksınız 🙂

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.