Şifre: Denge!

Astroloji burçlar blog’umda doğum haritası yorumlarım analiz sahipleri tarafından izin verildiği müddetçe hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor. Siz de karakter, aşk/evlilik ve meslek hayatınız ile ilgili genel bir yıldız haritası analizi yaptırmak isterseniz iletişim sayfamdan mesaj atabilirsiniz.. Aşağıda A. hanım için yaptığım yorumlarımı okuyabilirsiniz..

astroloji burçlar

“Cevizin kabuğunu kırıp özüne inemeyen, cevizin hepsini kabul zanneder”.. sözü sizin haritanız için söylenebilecek güzel bir sözdür. Dış görüntünüz tamamen sizi yansıtmaz, normalde oldukça eğlenceli ve esprili birisiniz ancak sizi çok yakından tanımayanlar bunu düşünmezler. Şahsınızdan çekinenlerin ve hatta sizden korkanların sayısı hiç de az değildir. Otoriter ve sözünü dinletmeyi seven yapınız, biraz da ciddi duruşunuz ile birleşince ortaya böyle bir sonuç çıkarmaktadır. Dediğim gibi sizinle çok yakından iletişime geçemeyen kişiler sizin gerçek kişiliğinizi tam olarak algılayamazlar ve bu durum nedeniyle hayatınızda bazen kopukluklar yaşanabilir.
Sadece izin verdiğiniz kişiler özelinizi öğrenebilir ve sizinle dost olabilir. Her konuda olduğu gibi arkadaşlık ve dostlukta da çok ama çok seçicisiniz. Sosyalsiniz, arkadaş çevreniz de bir hayli kalabalık. Ancak dostlarınız sizin için çok özeldir ve onlar sayılıdır. Arkadaşlarınız çok olabilir ama her şeyinizi onlarla paylaşmaz ve onlara tam olarak güven duyamazsınız. Hayatta tam anlamıyla “güveniyorum” dediğiniz insan sayısı çok azdır. Yükselen burcunuz akrep ve yükselen evinde Akrep burcunda konumlanan Satürn, sizi birçok konuda olduğu gibi güvenmek konusunda da her zaman kuşkuculuğa iter. Ayrıca her duygunuzu ve düşüncenizi açığa vurmaz ve paylaşmazsınız, ancak herkesin her şeyini adeta bir dedektif gibi araştırarak bilmek ve öğrenmek istersiniz. Bazen sorularınız karşınızdaki kişiyi adeta dedektif soruları kadar baskı altında hissettirebilir.
Ama aynı zamanda konuşarak tedavi etme yeteneğiniz de gelişmiştir. Çok fazla vehimli olmadığınız ve bir şeyleri kafanıza takmadığınız günlerde duygusal zorluklar yaşayan kişilere psikologlar kadar başarılı bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Duygusal terapi ve rahatlatma yeteneğiniz gelişmiştir.
Genel manada kendisiyle barışık ve iç huzurunu kolayca bulabilen birisiniz. Hayatta birçok konuda doğal bir şansınız vardır ve bahtınız iyi denebilecek kadar düzgündür. 3.evde Kova’da konumlanan Jüpiter’in hem Ay hem de Güneş’e yaptığı olumlu açılar, eğitim hayatınızdaki, iletişim konuları ve yakın çevreniz ile ilişkilerinizdeki başarıyı gösteriyor. Ayrıca iyi bir eğitmen olabileceğinizi. Güneş-Merkür kavuşumu 11.evde Terazi burcunda, Ay-Chiron kavuşumu İkizler burcunda 7.evde 3.evinizdeki Jüpiter ile olumlu açı yapmış. Bu olumlu büyük üçgen ailenizin ve sosyal çevrenizin size hayatınızda büyük destek vereceğini anlatıyor. Ayrıca hayatınızın iletişim, medya, seyahatler, astroloji, internet, ticaret ve eğitim gibi konularda oldukça hareketli olacağını anlatmakta. Bu konularda büyük zevk alarak vakit geçirebilirsiniz
Venüs Mars kavuşumunuz Başak burcunda 10.evinizde konumlanmış ve oldukça zorlu açılar altında. Aşk ve evlilik hayatınız oldukça tutkulu ve fırtınalı olur. Çekingen ve durgun bir yapınız olduğu söylenebilir ancak çok özel bir cazibeniz vardır ve hiç kimsenin peşinde koşmadan aşıklarınızı ayağınıza getirebilirsiniz. Göstermezsiniz ancak çok tutkulusunuzdur. Manyetik cazibeniz ile etkilemek istediğiniz kim olursa olsun onu kolaylıkla etkilersiniz. Aşk hayatınızın da ciddi ilişkilerinizin de sayısı hiç azımsanmayacak kadar fazla olur. İlişkileriniz genellikle ani bir çekimle, aniden başlar ve çok uzun sürmez. Gelip geçici aşklarınız çoktur ve uzun vadeli ilişkilerden sıkılırsınız. Ciddi dediğiniz beraberlikler bile ruh halinizdeki değişkenlikler nedeniyle sekteye uğrar. Bu durumda “birazcık” şıpsevdi ve platonik âşık olmanızın da etkisi vardır.
Sanatsal bazı yetenekleriniz olduğu da aşikârdır. Mesela daha çok “egzantirik” olarak adlandırılabilecek sanatsal bir moda zevkiniz olabilir. Ya da ilginç fikirler ile yola çıkılan akıllı tasarımlar yapabilirsiniz. Aklınızı farklıya ve özgün olana yoğunlaştırmayı, değişik ve yeni şeyler denemeyi seversiniz. Kısacası herkesle aynı olmaktan nefret edersiniz. Çalışmak ve paylaşmak hayatınızın en çok önem verdiğiniz konularıdır. Çok fazla eli açıksınız demiyorum ancak insanlara yararlı işler yapmak, hizmet etmek ve gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardım elinizi uzatmak sizin zevk aldığınız şeylerdir. Bazen aşırıya kaçabilecek harcamalarınız olabilir ve bunlar konusunda sizi uyarmalıyım çünkü iflas veya benzeri talihsizlikler haritanızda görünmekte. Bu nedenle gelir-gider dengenizi sarsmamaya özen göstermeniz gerekli. Yalnız bir konuda güzel bir şansınız var, o da şu; başkalarının kaynaklarını kullanabilme yönünden şanslı olabileceksiniz, eş, sevgili serveti ya da miras, piyango vs. gibi.
Güneş burcunuz Terazi, Merkür burcunuz da Terazi ve doğum haritanızın 11.evinde kavuşum açısı yapıyorlar. Gruplarla ve arkadaş çevreniz ile birlikte yapacağınız faaliyetler sizi daha fazla hayata bağlayacaktır. Mesela yalnız çalışmak yerine beraber hazırlanacak bir projede çok daha verimli ve başarılı olursunuz. Ay’ınızın 7.evde olması da bu dediklerimi destekler, çünkü; Ay 7.evde iken de kişiye arkadaş ve aile grubuyla birlikte daha mutlu olma hissi verir. Evet çalışmayı seven biri olabilirsiniz ve azimli de olabilirsiniz. Ama grup çalışması ve fikir paylaşımı/beyin fırtınası yaparak ile hayatın birçok alanında daha aktif ve başarılı olacağınıza eminim. Spor yaparken bile!! Ancak; aldığınız ve kesin olarak budur dediğiniz sonuca ulaşmış düşünceleriniz üzerindeki telkinleri çok dikkate almaz ve baskıya tahammül edemezsiniz. Her şeyin bir sınırı vardır ve kimse sizin belirlediğiniz çizgiyi aşmamalıdır. Aksi halde fevri ve kavgacı biri olursunuz.
Dışarıdan spontane olarak biraz fazla mağrur ve dik başlı görünseniz de aslında oldukça hümanist ve insancıl birisinizdir başından beri söylediğim gibi. Ancak yükselen burcunuzun Akrep olması ve tam yükselen ASC çizgisi üzerine oturmuş bir Satürn tatlı yönlerinizi şıp diye göstermenizi engelliyor. Tabi yükselende sert açılar alan(T kare açısının bir parçası olan) Uranüs’ü de unutmamak lazım.. Böyle bir Uranüs kişiyi “birazcık” dengesiz ve ne istediğini bilemeyen bir yapıda gösterecektir. Duygu durumunuzdaki değişiklikler de cabası.. Yükselen burcunuzun özelliklerini sayarak basit bir analiz yapmak istemiyorum şimdi, size özel bir yorum yapmaya devam ediyorum.. Uranüs’ün Venüs-Mars kavuşumu ve Ay’ınız ile T kare yapması, bu gezegen yükselende olduğundan kişisel görünümünüzde sürekli memnun olmadığınız bir şeyler bulacağınızı ya da değişime ve yeniliğe düşkünlük göstereceğinizi anlatıyor olabilir. Bu değişimler bazen toplum tarafından dışlanacak kadar farklı ve norm dışı olabilir..
Çok zeki ve gerçekten büyük fikirlerle dolu idealleri olan birisiniz. İnsanları sever ve insanlıkta olan gelişmeleri yakinen takip edersiniz. Dünyada olup biten kötü olaylara yürekten üzülür ve hislenirsiniz. Bazen gerçekleşen rüyalar görmeniz ve bunları kafaya takıp üzülmeniz mümkün. Sezgi gücünüzün yüksek oluşu sizi duyarlı ve karşısındaki insanın duygularını kolay sezen biri haline getirmiştir. Bu nedenle empati yeteneğiniz ve EQ’nuz yüksektir. Parlak ve keskin zekanız sonucu on parmağında on marifet biri olarak birçok alanda çalışabilir ve sık iş değiştirmeye meyilli olabilirsiniz. İş hayatında istikrarı yakalarsanız sevilen ve değer verilen bir patron ya da yüksek mevkide çalışan bir eleman olabilirsiniz. Ancak sizin için istikrar sağlamak ne yazık ki biraz güçtür, sıkılgan ve çabuk bıkan biri olmanız ve tabii ki duygusal olarak değişken olmanız sizi ne yazık ki gözden çabuk düşürecek olumsuz taraflarınız.
Arkadaş ve sosyal çevrenizden biriyle, internetten ya da teknolojik alanlarda çalışan biriyle evlenmeniz söz konusu olabilecektir. Evlilik konusunda önünüze birçok fırsat çıkacaktır, evlenmeyi ister ve evlilik için uyumlu bir ilişki ararsınız. Ancak niyetiniz evlilik bile olsa ani başlayıp ani biten aşklarınızın sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çoktur. Evlilik ani olabilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.