Mistik Dörtgenli Astrolojik Kişisel Harita Yorumu

Mistik Dörtgen İkizler burcusunuz, yükselen yengeç ve ay burcunuz da Terazi. Yükseleninizin yengeç olduğunu ve oldukça da benzediğinizi düşünmeniz sadece yükselen yengeç olduğunuzdan değil, mars ve merkür kavuşumunuzun yengeç burcunda ve fedakarlıklar, bağımlılıklar, vericiliği temsil eden ev olan 12.evde konumlanmış olmasından da kaynaklanıyor. tüm bu etkiler yengeç burcunun özelliklerini arttırır ve yengeç burcu özelliklerini daha fazla göstermenize neden olur.
Bir ikizler burcusunuz, ancak; tipik ikizler burcu gibi çok fazla gürültülü ortamlarda bulunmayı sevmez, işlerinizi genellikle arka plandan halletmeyi seversiniz. burcunuz yani güneş ikizlerde ancak; 11.evin sonlarında, 12.evin başlarında konumlanmış ve chiron ile kavuşumda. bu konumlanma sizin çok fazla ön planda olmayı sevmeyen, övgüden ve takdir almaktan hoşlanan ancak; çok fazla egosunu ortaya koymayan bir yapıda olmanıza neden olur. Ay burcunuz Terazi iletişiminizi başarılı kılar tıpkı burcunuz İkizler gibi, ancak; Güneş’iniz gibi Ay’ınız da ev yerleşimi ve açıları dolayısıyla iletişim başarılarınızı kısıtlar, daha içselleşmenize neden olur. Daha seçici ve daha fazla irdeleyen, eleştirel bir yapı verir. Bu da, herkesle kolay kolay anlaşamamanıza ve önyargısız yaklaşamamanıza neden olur. Ancak; herşeye rağmen siz, iletişim ve liderlik yönünden yetenekleri olan birisiniz, bu nedenle olumsuz taraflarınızı olgunlukla gizlemeyi iyi becerirsiniz. haritanızın bütününe bakınca EQ seviyesi yüksek biri olduğunuzu zannediyorum, bu da hayatta (kariyer ve toplumsal hayatta) başarı verecektir size.
Ay 4.evde ve Pluto ile kavuşum yapıyor. Bunun yanıda Ayın pluto ile yaptığı bu kavuşum duygusal anlamda zorlu ilişkilere de işaret etmektedir. Duygularınızı göstermekte zorlanma, fazlasıyla tartışmacı olma ve ilişkilerde gergin tavırlar sergileme mümkündür. bir ikizler burcuna göre; çoğu zaman daha sessiz, daha içe dönük, daha kompleksli, daha dinleyici, daha empatik ve daha duygusal olmanızı da sağlayıcı niteliktedir. sadece bu etkiler değil, bunların yanında venüsünüzün boğa olması da daha sessiz biri olmanıza neden olur.
kafa karışıklıklarınız ve fikir değişimleriniz de normal bir ikizlere göre daha fazladır. aykırı bir ruhunuz vardır ve tercihleriniz bazen onaylanmayabilir. bazen durup dururken becerememe duygusu hissedip karamsarlık yaşarsınız.
arada inzivaya çekilir ve sakin yerlere giderek ruhunuzu arındırıp, enerjinizi beslersiniz, ki; bu gerçekten sizin için hayati derecede ihtiyaçtır.-
çocukken özellikle anne ve baba tarafından özgüveninizi geliştirecek destekleyici etkiler az olmuş olabilir. dua, yoga, meditasyon, mistizm ve/veya ibadet size çok ama çok iyi gelir, kendinizi yenilenmiş hisseder ve ait olduğunuz şeyleri hatırlarsınız. özellikle kendinizi boşlukta hissettiğinizde ve ruhunuz daraldığında bu seçenekleri kolayca uygulayabilirsiniz..
iyi niyetiniz ve fedakarlıklarınız kullanılarak tabiri caizse “dost kazığı” sık yersiniz. siz pratikliğinizi ve yüksek zekanızı insancıl çözümler, sosyal dayanışma ve yardımlaşma için kullanmayı çok iyi becerirsiniz. ayrıca sanatsal kabiliyetleriniz ve sezgileriniz de yüksektir. ancak başladığınız işi bitirene kadar fikriniz değişebilir, motivasyon sağlamakta ve istikrarlı olmakta güçlük çekersiniz.
genel bir yorum sonrası sizin sorularınızın cevaplarına geçmeye çalışacağım.
öncelikle aşk konusunda biraz sıkıntılı gibisiniz, aslında bu haritanıza bakınca da çok net anlaşılmakta. güneş-chiron kavuşumunuz uranüs ve satürn tarafından zorlu açılar altında baskılanıyor. aşk evi denen 5.evinizin sonu ve 6.evinizin başındaki satürn, sıkıcı ve/veya baskıcı partnerlere, iş arkadaşlarına işaret etmekte. ayrıca yaşı sizden büyük (ya da yaşına göre olgun sizden daha küçük) kişilere daha çabuk çekileceğinizin bir göstergesi. bunun yanında daha güzeli; aşk evinizde yay burcunda şans noktası bulunması, yabancı ya da uzak diyarlardaki biriyle/birileriyle aşk yaşayabileceğinizi de gösteriyor. evlilik geç gelebilir ve şaşırtıcı derecede heyecan ve çılgınca mutluluklar yaşansa da ara ara sancılı geçebilir. herkes göstermese de, her evlilikte olduğu gibi 🙂
aşkta çekingensiniz ve ilk adımı genellikle karşıdan beklersiniz. güven duymakta zorlanırsınız ve çoğunlukla gereksiz kuşkularınız vardır. geçmişiniz geleceğinizi de fazlasıyla etkilediğinden, eskiyi unutmakta zorlanır ve geçmişte size yapılan suistimalleri hatırlayarak yeni ilişkilere şans tanımakta zorlanırsınız. aynısının onlardan da geleceğini düşünürsünüz.
ev ortamında inanılmaz huzur bulursunuz ve çalıştığınız mekanları da evinize benzetmeye çalışırsınız, en azından huzur duyabileceğiniz ev ortamı gibi olmasını arzu edersiniz ve buna göre düzenlersiniz. birlikte olduğunuz kişiler eğer uzun vadeli bir birliktelik istiyor ise sizin gibi ev yaşamını sevmelidir aksi halde anlaşamazsınız. evde birlikte vakit geçirebileceğiniz, hafta sonlarında beraber plan yapabileceğiniz biri olmalıdır yoksa iç huzurunuz ve hayalleriniz yıkılır. böyle birine güven duymanız da zorlaşır. her ne kadar bağımsızlığına düşkün ve özgürlüklere saygılı birisi olsanız da, sahiplenici ve “bu benim” diyen yönünüz, özellikle aşk hayatında kendisini fazlaca gösterir. kıskançlığınız, aşırı kontrolcü dürtünüzle birleşince partnerinizi elinizde tutmanız da zorlaşacaktır.
iş arkadaşlarınız, üstleriniz ve sizden aşağı konumlarda çalışanlar ile yardım etmeye çalıştığınız kişiler tarafından rencide ve suistimal edilmeye açık birisiniz, asla ama asla size değer vermeyen ve/veya size yalan söyleyen kişilerle ilişkinize eskisi gibi devam etmeyin. bir hatadan sonra aynısını tekrar etmeyin. ikinci bir şans tanısanız da çok ama çok dikkatli olun. iyi niyetli, merhametli ve insani yönleri gelişmiş birisiniz bunlar güzel tabii ancak; gerçekten kandırılmaya açıksınız (12.evdeki yengeç mars-merkür kavuşumu, neptünden zıt açı alıyor) bu nedenle kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemenizi ve uyanık olmanızı önereceğim. aksi takdirde psikolojinize ve ruh sağlığınıza büyük darbeler alırsınız. her ne kadar kendini yenileyip, tekrar motive olabilecek kadar güçlü biri olsanız da bu riske girmemelisiniz.
üzüntü ve sıkıntılarınızı içe atarsınız, pasif saldırgansınız bu nedenle öfkenizi de içinizde biriktirirsiniz. ve ne yazık ki bağımlılıklara ve kötü alışkanlıklara yatkın birisiniz. geçmişi ve size yapılanları unutumazsınız bu nedenle kin tutmaya eğilimlisiniz. affetmeyi denerseniz daha huzurlu biri olabilirsiniz. kendi paranızı kendiniz kazanacak ve ayaklarınızın üzerinde durabilecek, bu nedenle de birçok kişi tarafından kıskanılacak hatta özellikle bu nedenle düşman toplayacaksınız.
haritanızdaki mistik dörtgen sabrederseniz kazanırsınız demektir. şuan maddi manevi biriktirmeye bakmalı, kültür ve enerji depolamalısınız. çünkü gerçek başarı ilerleyen yıllarda gelecektir. (mistik dörtgeniniz güneş, ay-pluto kavuşumu, jüpiter ve uranüs-satürn kavuşumuz arasında oluşmuş ve 4. ev ucundaki gezegenler mars-merkür kavuşumundan olumlu açı alıyor) küllerinden yeniden doğan, başına ne gelirse gelsin hep yeniden ayağa kalkan birisiniz. bazı kişiler sizi çantada keklik zannetse de aslında siz gerçek gücünüzü içinizde taşırsınız ve bu güç sizi birçok engel sonrasında kimseye muhtaç olmadan toparlanmanıza yardımcı olur. hayatta birçok kez yenilebilir ya da başarısız olabilirsiniz, ancak yaşadıklarınızdan ders almayı çok iyi bilir ve hayatınızın ilerleyen dönemlerinde edindiğiniz bu tecrübeler neticesinde daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.