sinastride kilit soru: “evlilik için doğru kişi mi?”

Sinastri yorumu isteyen ve sinastri analizi siparişi veren takipçilerim bu analizleri genellikle ileriye dönük atacakları adımlarda doğru kararlar verebilmek için yaptırdıklarını söylüyorlar bana ilgi dolu maillerini yollarken. Birbirinden eğitimli ve genellikle yetenekli okuyucularım mevcut, zaten astrolojiye ilgi duymak ve astroloji alanında araştırmalar yapmak bile ne kadar bilge kişiler olduğunu anlamama yetiyor. evlilik için doğru kişi mi sorusunu yönelten bir başka okuyucum için yaptığım astrolojik burç uyumu ve evlilik uyumu analizi.. sizler de sinastri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz burayı, sinastri analizi siparişi vermek için de burayı tıklayabilirsiniz..

sinastride kilit soru: “evlilik için doğru kişi mi?”

Sinastri Haritaları

G. h. siz oldukça özgüvenli ve ciddi birisiniz. Hayatınızda doğrular vardır ve bunları kolay kolay kimse değiştiremez. Bu bakımdan çok inatçı biri olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Azimli ve başarılı olma hırsı sizi başarıya taşıyacak güzel yanlarınızdır. Ailenizden de destek alırsınız ancak hayatta en fazla başarıyı bireysel olarak yakalarsınız. Kendi yağınızla kavrulur ve bu konuda bayağı da mesafe katedersiniz. Girişimlerinizde bazen çekimser kaldığınız için başarılarda gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Hayata bakış açınız mantığı bazen abarttığınız için fazla esnek değildir ve genel anlamda içsel huzurunuz tam değildir. Kendi içinizde bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarınız vardır ve tam anlamıyla kendinizle barışık değilsinizdir özgüvenli biri olmanıza rağmen. Evet kesinlikle özü sözü birsiniz ancak bu bahsettiklerim içinizde kopan fırtınalara yönelik yorumlar. Bu anlamda ruhsal sıkıntılarınız olduğunu söyleyebilirim. Sık sık kendinizi rahatlatacak ve gevşetecek sağlıklı yollara başvurmanızı öneririm.

Hayatınız genel anlamda zorlu geçer, mücadelecisiniz ve pes etmezsiniz bu da öldürmeyen acı güçlendirir hesabı siz pes etmediğiniz sürece gücünüze güç katar. Hayatınızdaki otorite figüleri (örneğin baba, sevgili, patron vs.) ile problemler yaşarsınız ve bu kısır bir döngü gibi hep sizi takip eder. Çünkü bu enerjiler sizin içinizdedir ve kendinizi olumlu yönde değiştirmediğiniz sürece de böyle devam edecektir. Elbette hayatta bizim değiştiremeyeceğimiz şeyler de vardır bu nedenle siz yapabileceğinizi yapın gerisini iyi düşünün, iyi olsun.

Hak ve özgürlükler adına sosyal alanlarda ateşli tartışmalar ve konuşmalar tam sizin işiniz olabilir. İnsanlar, toplum ve tüm evren adına yapmak istediğiniz şeyler çok olabilir ve bu alanda girişimleriniz de vardır mutlaka. Bu tür çalışmalarınızda çok fazla bir biçimde şiddet görme ve hatta yaralanma riskleri taşıdığınızı belirtmek istiyorum. Hastahane, hapishane veya ruhsal sorun tedavi merkezi gibi insan “iyi”leştiren ve “islah” eden yerlere düşecek olma ihtimalinize karşı bu uyarıyı yapmak istedim. Aslında evinizde ve yuva tadı veren yerlerde vakit geçirmek size çok huzur verir, ancak macera içeren işlerden de vazgeçemezsiniz. Bedenen olmasa bile fikir ve düşünce yönünden davanıza katkıda bulunmak istersiniz. Bazen geri planda kalarak da bu tür işleri yürütebilirsiniz (internetten ya da dergi, gazete gibi yayınlanlardan vs.)

Mesleki anlamda sayısal zekanız yüksek olduğundan bilimsel konulara, astrolojiye ve içinde keşif geçen, yaratıclık gerektiren birçok işe kendinizi verebilirsiniz. Politika konusunda okumadıysanız bile siyasi bilimlere de ilgili olabilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda sık sık değişim yaşayabilirsiniz, çünkü başarılı olma potansiyeliniz yüksek olsa da, yenilikten vazgeçemeyen bir yapıdasınız ve sürekli kariyer hayatınızı değiştirir bir alanda sabitlenemezsiniz.

Kelimeleri öylesine ustaca kullanırsınız ki, isteseniz istediğiniz kişilerin tümünü önünüzde dik çöktürebilirsiniz. Mantıklı ve derin fikirleriniz yanında, ahenkli ve hoş sohbet yanınız çevrenizi genişletebilmenize olanak tanır. Ağzınızdan ne zaman isterseniz bal damlar ancak çok kolay olmasa bile gerçekten çok çok fazla hiddetlenebilen biri olmanızdan dolayı gemileri sık sık yakar ve gemiyi yeniden inşaa etmek durumunda kalırsınız.. Şiddete meyilli ve hatta şiddetsever, insanları kışkırtan ve olay çıkartmayı seven bir yapıda olmanıza rağmen sakin ve sessiz bir profil çizdiğiniz çok olur. Genel anlamda manyetizmanız ve çekiciliğiniz yüksektir ve çevre yapmakta zorlanmazsınız. Ama çoğu zaman bir tarafınız hep yalnız takılmak ister. Bu anlamda yalnızlığı da seversiniz ve bu da daha bağımsız biri olmanıza neden olur. Kısıtlanmak sizi yorar.
Kaşif ve maceracı yönünüz çok gelişmiştir, çoğu kişinin aklına gelmeyecek şeyler üretebilirsiniz. İlginç ve farklı fikirleriniz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Prensipleri katı ve olayları çok yönlü ele alabilen birisiniz. Kendi fikirlerinize aşık olmanız, sizin gibi dediğim dedik kişilerle sık sık kavga etmenize neden olur. Güveninizi kazanmak zor, kaybetmek çok kolaydır. Gözünüzden düşenleri de bir daha asla aynı yerine koymazsınız.

Partneriniz Nasıl Biri?

Partneriniz karşı koyamayacağınız kadar manyetik cazibesi yüksek ve karizmatik biri. Cinsel anlamda güçlü ve yenilikçi olması da sizi etkilemiş diğer önemli nedenlerden olabilir. Çok tutkuludur. Çok duygusuz gibi durabilir zaman zaman ancak kadın ruhundan anlaması ve cinsel cazibesi çevresinde kalabalık bir kadın grubu bulunmasını sağlar. Arkadaşlarının çoğu kadın olabilir bu yüzden. Kendine çok güvenir ve özgüvenini her fırsatta sergilemekten hoşlanır. Işığını yansıtmayı sever ve parlamaktan çok hoşlanır. Romantik duyguları sözlere dökebilir ya da fikirleri. Siyaset ya da aşk fark etmez.. Her ne konuda yazarsa yazsın sözleri derin ve etkileyici olur. Sevgisini gösterirken tutukluk yapabilir ve romantik günler yaşansa da duygusuz bir profil çizdiği çok olur. Aşkın cinsel yanına takılı kalıp, romantik yönününü es geçmek gibi huyları vardır. (merkür-venüs akrepte ve retro) Ancak derinlerde yatan çok duygusal ihityaçları vardır ve bu duygusal ihtiyaçları doyurulmazsa ilişkileri çabuk biter. (ay balık, neptün, pluto ve venüs ile olumlu açıda)

Çok büyük egosu vardır ve övülmekten hoşlanır. Fikirleri konusunda eleştirilmeye katlanamaz, her dediği olsun ister ve otoriterdir, ancak; farklı fikirleri de dinler ve fark etmeseniz de aklına yatarsa bu fikirleri uygular. Önemli olan onunla didişmeden ve iddialaşmadan fikir paylaşımı ve istişare yapmaktır. İnat edilirse o daha fazla inat eder çünkü. Çok inatçı bir yapıdadır.

Sanatçı ruhlu olduğundan sanata kabiliyeti mevcuttur, bu kabiliyetler tiyatro, resim ya da müzik alanında olabilir. Para biriktirmeye fazla meraklı olabilir ancak kendine ve bakımına para harcamayı sever. Merhametli ve yufka yürekli biridir, dıştan sert ve katı görünse bile.

Kadınlara düşkün olsa da, onlara güveni azdır. Güven problemi vardır ve aslında bu kendine olan güvensizlikleridir. Evet çok özgüvenli görünür ancak içsel olarak çabuk yaralanan ve kırılan, kendine güvensiz bir yanı da vardır. Duyguları çok çabuk incinir ve incindiğinde yaralı vahşi bir hayvan gibi saldırganlaşabilir. Hanım yakınlarının çilesi büyük olur, çünkü; paranoyaları vardr ve şüpheciliği nedeniyle yakınında bulunan hanımları adeta bir dedektif gibi izler birçok yönden. En ufak bir şüphede -doğru olmasa bile- insanları üzmekten hiç çekinmez, dşündüğü herşey doğruymuş gbi davranabilir ve bu da çok kalp kırar. Niyet okuma gibi hataları da vardır, bu da sorun çıkaran bir diğer huyudur. İnsanların akıllarını çoğu zaman okuyabilir evet çünkü sezgileri ve özgörü yeteneği çok güçlüdür. Ancak bu her zaman mümkün değildir, bu yüzden insanları yapmadıkları ya da düşünmedikleri şeyler yüzünden kırdığı hatta “tartakladığı” zamanlar olmuştur. Evet şiddete meyillidir ve siz de tehlike altındasınız. Kavga esnasında kadınlara karşı bile kaba kuvvete başvurabilecek biridir. Çabuk sinirlenmesi, agresif bir yapıda olması ve sinirlenince kükremesi de cabası.

Ev yaşamını ve aile ortamını sever. Ailesine çok düşkündür. Özgürlüğe aşıktır ve kıskanılmayı sevse bile kısıtlanmak istemez. Evet sevdiği kadının onu sahiplenmesinden ve kıskanmasından çok hoşlanır. Ve aksi olursa sevilmediğini düşünür. Yeni aşklara yelken açmak için zaten bahane arayan biridir ve eğer sevilmediğini düşünürse gizli gizli de olsa başka aşklar aramaya koyulabilir.
Sinastri Analiziniz

NE SENİNLE NE DE SENSİZ!

Sinastriniz tam olarak ne seninle ne de sensiz cümlesinin açılımı gibi. Çok yoğun duygular ve derin etkileşimler mevcut olan ilişkinizde, yıkıcı ve güçlü tartışmalar ile birlikte girilen çıkmaz yollar sizi yıpratabilir.. Ayrıl-barış şeklinde bir kısır döngüye girilirse kangrenleşebilecek ve her iki tarafa da yara verecek bir ilişkidir.

Her ikinizin doğum haritaları da sert açılar altında. Birbirinizi kıran, yaralayan ve üzen huylarınız çok. Ancak birbirinizi çok iyi anlıyorsunuz ve genellikle aranızda çok derin ve duygusal düzeyde yaşanan yoğun bir etkileşim söz konusu. İlişkide iletişim kurmayı zorlaştıran birçok etken var. Bu sorunlar genellikle çok fazla patronluk taslama eğilimi gösteren taraf yüzünden gerçekleşiyor. Eğer ilişkide iletişim güçlü olsun sorunsuz olsun derseniz, her iki tarafında birbirini saygıyla dinlemesi ve haklı olan tarafın da arzu halini sakince anlatması şarttır. Bir fikri empoze etmek istediğinizde bunu uysallıkla ve tatlı bir yolla yapmayı deneyin mesela. Aksi halde kedi köpek ilişkisine dönme riski çok yüksek bir sinastri haritası var önümde. Entelektüel bakış açılarınız arasında da önemli farklılıklar var. Romantik paylaşımlar açısından da. Bunlar maalesef sıkıntılı konular, aranızdaki duygusal ve cinsel çekime rağmen hemde. Aslında bu problemler biraz da ilişkinin temelinde; gerçek aşk ve önemseme gibi duygulardan çok eğlence arayışı ve bedensel hazların yatıyor olmasından kaynaklanabilir. Dolayısıyla sosyal, kültürel ve parasal konularda da anlaşmazlıklara hazır olmalısınız.

Uyumlu bir beraberlik yaşamak istiyorsanız, birbirinizin özgürlüğüne ve hür iradesine karşı saygılı olmalısınız. Aranızda tatlı bir rekabet söz konusu ve bazen bu rekabet ciddi boyutlara ulaşabilir.

Haritada beliren karşı koyulmaz cinsel çekim görünümleriniz, olağandışı koşullarda karşılaşma gibi romantik bir “ilk görüşte aşk” hikayesini aklıma getiriyor.

Ay’ınız partnerinizin 5.evinde, partnerin beşinci evinde bulunan Ay, duygusal ve son derece romantik bir çekimin varlığını gösterir. Böyle bir ilişkide, ev ve aile ile ilgili meselelerin rolü büyüktür. iletişim, aile meseleleri ve günlük işlerin devam ettirilmesi gibi konularda zorlayıcı açılar altında bir Ay. Bu nedenle eğer evlilik ve bezeri beraber yaşama ve/veya çocuk sahibi olma durumlarınız oluşursa zorlu günler sizi bekliyor. Yemek yapma, kişisel temizlik, titizlik, ev düzeni, kişisel meselelerin ele alınışı gibi konularda anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ancak romantizmin varlığını da es geçemem. Aranızda çok derin bağlar var çok çatışmalı bir ilişki olsa da.. Evlilikte gündelik koşuşturmalar arasında romantizmi yaşatabilmenin güçlüğü de düşünülürse biraz zor bir karar karşımıza çıkıyor.

Yemek yapma sanatı bu ilişkinin önemli bir parçasıdır. Evde vakit geçirmeyi seversiniz. Birlikte olmaktan hoşlanıyorsunuz. Ayrıca birbirinizi mesleki ve para kazanma konularında destekliyorsunuz. Birlikte çalışmaya yatkınsınız ve bu şekilde daha etkin ve verimli olabilirsiniz. Kariyerlerinizin öneminin farkındasınız. Maddi statü ilişkide çok önemlidir. Birbirinize iyi birer yoldaş ya da dava arkadaşı olabilirsiniz. ona kariyeri için daha çok çaba sarfetmesi konusunda destek oluyor, yaratıcı fikirler veriyor olabilirsiniz. Ayrıca üzerindeki yükü azaltıyor, korkularını ve engelleri yenmesinde ona yardım ediyor olabilirsiniz.

Tutkular teşvik edilir. istekler ve egolar çatışır ve ilişkide iktidar kavgaları mevcuttur. Bu tür bir ilişkide başarının anahtarı psikolojik olgunluğa sahip olmaktır. Çünkü buradaki üstünlük savaşını yok etmek mümkün değildir. Her iki tarafın da birbirilerinin özgür iradelerine saygılı olmayı öğrenmesi şarttır. Romantizmden söz etmek ego ve güç tutkusu her zaman gündemde olacağından çok zordur. Ancak; aranızdaki romantizmin ve yoğun duygusal çekimin varlığı da yadsınamaz.

Lükse ya da birlikte akşam yemeğine çıkmak gibi diğer duygusal zevklere ortak bir düşkünlüğünüz vardır. Maddi açıdan akıllıca sayılamayacak işlere birlikte girişebilir, ya da birbirinizi savurganca para harcamaya teşvik edebilirsiniz. Partneriniz hayatınıza girdikten sonra maddi geliriniz yükselmiş olabilir ya da çok yeni para kazanma yolları keşfetmişsinizdir mesela..

Olağan dışı şartlar altında tanışmış olmanız mümkündür. Bu ilişki her zaman canlı ve ilginç olacaktır. Birbirinizin ruh hali ve hisleri konusunda güçlü sezgilere sahipsiniz. Uzun vadede “sabırlı ve hoşgörülü olduğunuz müddetçe” birbirinize öğreteceğiniz çok şey olabilir.

Çok yoğun cinsel ve duygusal etkilenmeler ilişkide kıskançlık, sahiplenme ve diplomasi eksikliği gibi problemler yaratabilir.

Her iki taraf da kullanıldığı hissine kapılmaya hazırdır. Arada güvensizlikler çoktur. Sık sık dargınlıklar ve tartışmalar yaşanır. Her şeye rağmen, çok heyecan verici ve cinsel açıdan canlılık içeren bir ilişkidir. Eğer evlenirseniz, aşkınız farklı olaylar neticesinde yenilerek devam edecek ve duygusal bağınız giderek yoğunlaşacaktır. Ancak çatışmalara dikkat yoksa kan gövdeyi götürebilir!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.