sevgilimle burçlarda aşk uyumumumuz nasıl?

sinastri haritasıAKLI SORULARLA DOLU BİR SEVGİLİ EN ÇOK “sevgilimle burç uyumum ne” ya da “onunla evlenecek miyiz” SORULARINI SORAR. okuyucuyum da bu soruları soranlardan. işte örnek bir sinastri analizi daha..

SİZ NASIL BİRİSİNİZ?
Net bir vizyona sahipsiniz ve ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Kontrolü elinizde bulundurmak sizi mutlu eder ve somut, pratik şeyleri idare etmekten çok hoşlanırsınız. Aşırı duygusal olmamakla birlikte tarafsız, sağduyulu, ciddi ve güvenilirsiniz, disiplinlisiniz. Size göre hayat ciddi bir iştir. Daima ileriyi görebilen mükemmel bir tedarikçisiniz. Sosyal, topluma odaklı, pratik bir insansınız.
Sade ve süssüz ortamlarda mutlu olursunuz ve eski usullere geri dönmekten keyif alırsınız. Din, mutlak gerçeklik, felsefe ve fikirler dünyası ilginizi çeker. Sadeliğe olan düşkünlüğünüz politika açısından da iyidir. Bir topluluk içerisinde gerçekleri ortaya çıkarır ve dürüstlük anlayışı yaratır. Özgürlüğünüze düşkünsünüz, bağımsızsınız ve zaman zaman az da olsa her şeyden uzaklaşırsınız. İlişkiler sizin için bağlayıcı olmaz, dolayısıyla pek de evcimen olduğunuz söylenemez. Ancak sorumluluklarınızın da farkındasınızdır.
Yükselen burcu Yay olan insanlar idealist, gelecek vaat eden, heyecanlı, coşkulu, dindar veya agnostik, uzak ülkelere, kültürlere veya fikirlere ilgili, fiziksel olarak hareketli, risk alan, cana yakın, neşeli, dışadönük, felsefi, belki dogmatik, önyargılı, yüzeysel, hep elindekinden daha fazlasını isteyen ve sürekli seyahat eden insanlar olma eğilimindedirler. Kendi fikirlerinize aşırı bağımlı olma riskiniz vardır (bağnazlık eğilimi) ve başkalarının fikirlerine karşı tahammülünüz çok azdır. Bu nedenle hep sözünüz dinlensin, hep benim dediğim olsun istersiniz ve bu da bazı çevrelerden tepki görebilir.
Çok büyük amaçlarınız vardır ve aynı zamanda çok kural tanımaz, vahşi bir yaradılışa sahipsinizdir. Hedeflerinizi yüksek tutabilirsiniz veya hayvanlarla çamurda boğuşabilirsiniz. Hayvanları, açık hava sporlarını, kumar oynamayı, macera yaşamayı ve seyahat etmeyi çok seversiniz. Konsantrasyon eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Muhtemelen pek çok tanıdığınız vardır fakat çok az arkadaşınız vardır.
Yerinizde duramazsınız ve sürekli hareket halinde olmayı çok seversiniz. Daima elinizdekinden daha iyi olanın peşindesinizdir, asla nerede olduğunuza, etrafınızda neler olduğuna bakmak için durmaz veya yavaşlamazsınız. Gözünüz sürekli ileridedir. Konuşkansınızdır ve doğrudan konuya girersiniz. Dürüstlüğünüz, nazik ve diplomatik bir üslupla konuşmanızı engelliyor olabilir. Sizin için fikirler çok önemlidir. Genellikle resmin tamamını önemser, bütün küçük detaylardan nefret edersiniz. Çok şey vaat edip çok azını gerçekleştirme eğilimindesinizdir. Yükseklere çıkabilir veya en dibe batıp derinliklerde kaybolabilirsiniz. Hangisini seçeceksiniz? Almanız gereken manevi ders: Dizginleme. Umarsızca yaşadığınız her şeyi dizginleyin (ve artık daha fazla ertelemeyin).
Adil ve dürüstsünüz, düşüncelerinizi daima açıkça ve dolaysız bir biçimde ifade edersiniz. Küçük detaylardan ziyade ebedi, ölümsüz düşüncelerle ve uçsuz bucaksız alanlarla ilgilenirsiniz. Her zaman konuyu doğru anlarsınız. İleri görüşlü biri olarak seyahat etmeyi seven gezgin bir zihniniz vardır ve tüm çıplaklığıyla gerçekler sizi hayatta en çok mutlu eden şeydir.
Tutkulu bir insan olarak aşkta asla ılımlı veya makul değilsinizdir. Aşk sizin için ya son derece ateşli olmalıdır ya da hiç olmamalıdır. Gizem, sırlar ve entrikaya bayılırsınız. Açık seçik ortada olan veya yüzeysel, sığ bir nitelik taşıyan şeyler hiç ilginizi çekmez. Kişisel cazibeniz ve çekiciliğiniz göz kamaştırıcıdır. Ayrıca, sahiplenicilik derecesinde sadıksınızdır. Asla donuk ve renksiz bir insan değilsinizdir. Ayrıca parayı ve çevre sahibi olmayı seversiniz. Politikaya ilgi duyarsınız.
Gerçekten anlayışlı ve fedakar bir insansınız. Uzun vadeli hedeflere kendinizi adayabilirsiniz ve geleceğe yönelik düşünüp yaşarsınız. Sezgileriniz çok güçlüdür. Psikoloji, din ve mistisizm ile ilgili her şeye karşı doğal bir yeteneğe ve eğilime sahipsinizdir. Ayrıca sanatsal yönünüz gelişmiştir. Çok hassas ve duyarlısınız. Bazı durumlarda bulutların arasında kaybolup gidersiniz. Ancak genel anlamda oldukça mantıklı kararlar alırsınız.
Güneş burcunuz Oğlak, yükselen ve ay burcunuz yay. sadece bu bilgiler ışığında dahi sizin ne kadar zeki ve akıllı biri olduğunuzu söyleyebilirim. Oldukça enerjik, sıradışı ve parlak bir kişiliğiniz var ve yerinizde duramıyorsunuz. Sanata meyilli bir yapınız var ve bu alanda çalışmalarınız olabilir. Özellikle müzik ve resim. Özgün ve orjinal fikirleriniz ile toplum içinde sivrilmeyi çok seversiniz. Alçak gönüllü değilsiniz, aksine poh pohlanmaya bayılırsınız, ancak; insani ve duygusal yönlerinizde gelişmiştir. Bu anlamda kendinizi sever, ancak başkalarının haklarını da çiğnemezsiniz.
1. evinizdeki gezegen birikmesi özgüveninize vurgu yaparken, yeteneklerinizin ve hayat tecrübenizin de yoğun olduğunu gösteriyor. Hayatta kendi kendime yeterim felsefeniz vardır ve gerçekten de belkide çok küçükken kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya başlamışsınızdır.
Özel hayatınızı paylaşmaktan çekinirsiniz mi desem yoksa hoşlanmazsınız mı? Ciddi yönünüz nedeniyle özelinizi ve sırlarınızı çok az kişi ile paylaşmayı yeğlersiniz. Gizli aşklar veyahut yasak aşklar yaşamış olabilirsiniz, çünkü gizemli ve heyecan barındıran ilişkilere karşı çok büyük bir ilginiz var. akrep burcunda konumlanan venüs 12.evde balıktaki mars jüpiter kavuşumundan olumlu açı alıyor.
Sadece aşk ilişkilerinde değil, iş ve aile hayatınızda da bazı kurgularınız yüzünden çok büyük ızdıraplar yaşatabilirsiniz kendinize. Bu nedenle çevrenizdeki insanları dedektif gibi gözetlemeyi ve aşırı meraklı olmayı bırakmalısınız. Niyet okumayı ve gelecek tahmini yapmayı bırakmalısınız. Evet çok konuşkan birisiniz ancak bu dediğim farklı birşey. Merak ettiklerinizi ve çekincelerinizi konuşarak anlamayı denemelisiniz. Aksi halde takıntılar ve evhamlar yakanızı bırakmayacaktır. Bazı şüpheleriniz yüzünden psikolojik hastalıklara yakalanma riskiniz mevcut. Çok akıllı ve çok zeki birisiniz, aynı zamanda yetenekli de. Ancak bu kadar yükü kaldırmak için kendinizi sık sık dinlendirmeli ve kafa dağıtmalısınız. Gerginliklerinizden bu şekilde kurtulabilirsiniz ve bu sayede daha mutlu ilişkiler de yaşayabilirsiniz. Zaten seyahatleri seven birisiniz bu dediğimi eminim siz de zaten yapıyorsunuzdur. Yalnız kalma ihtiyacı duyarsanız bunu mutlaka yapın, bu sizin için hayati derecede önemli bir ihtiyaçtır.

Güneş’iniz partnerinizin 6. Evinde
Güneş’in yönettiği kişi, ilişkide otorite ya da bakıcı gibidir. Yani siz partnerinizi çekip çevirir ve üzerine fazla düşersiniz bazen fazlaca abartarak veya kuruntu yaparak.
Güneş Kare Ay
Güneşiniz partnerinizin ayı ile kare açı yapıyor. Bu zorlu bir açıdır. Birbirinizin ruh haline, yöntemlerine ve yaşam şekline alışmakta zorlanabilirsiniz. Para, iş ve çocukların yetiştirilişi ile ilgili önemli anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Genellikle bütün bunlar kendi yetiştiriliş tarzınız ve yerleşmiş duygusal alışkanlıklarınız arasındaki farklardan kaynaklanır. Olumsuz bir açıdır ancak başlarda tutkulu bir aşk sebebidir. Zaman zaman kavgalar mutlaka çıkacaktır ve şiddetli olacaktır.


Güneş Karşıt Merkür
Güneşiniz partnerinizin merkürü ile zıt açı yapıyor. Bu da fikirsel anlaşmazlıklar ve tartışmalar yaratacak olumsuz bir açıdır. Başlarda çekişmeler heyecan verebilir ancak sonradan (özellikle uzun vadeli bir ilişki düşünüldüğünde) sıkıntı verecek bir açıdır.
Güneş Kavuşum Uranüs
Aşk için olumlu bir açıdır. Ani ve heyecanlı bir başlangıç olmuştur muhtemelen ve cinsel çekim yüksektir. Yalnız, tek başına evlilik ya da uzun vadeli bir aşk sebebi değildir. Heyecanın devam etmesi için olumlu başka açılara da ihtiyaç duyulur. Herşey bir yana, güzel ve sıradışı bir arkadaşlık söz konusudur.
Ay’ınız partnerinizin 5. Evinde
Partnerinize aşk duyuyorsunuz ve o da sizin onun üzerine düşmenizden oldukça hoşnut. Aranızdaki romantik ve duygusal etkileşimler evliliğe kadar gidebilecek boyutta. Bu ilişkide sevgi de “ben varım” diyor.
Ay Karşıt Venüs
Ay’ınız partnerinizin Venüs’ü ile zıt açıda ve bu da yine duygusal ve cinsel çekim sebebi olmasına rağmen, uzun vadede duygusal iletişimde sorunlar yaratacak bir açı. Aranızda gerçekten güçlü bir çekim var bu çekim genellikle zıtlıklarınız nedeniyle oluşmakta. Sabırlı olursunuz birbirinizi tamamlayabilirsiniz ama öfkenize yenik düşünce daha çok birbirinizi yıpratabilirsiniz. Hatta zaman zaman karşılıklı olarak kendinizi kullanılmış hissedebilirsiniz. Vehimler yaratan ve kuşkulara sebebiyet verebilen romantizmi artırması sebebiyle hem tatlı hem de zor bir açıdır.
Ay Üçgen Yükselen
Ay’ınız partnerinizin yükselen burcu ile uyumlu, yani ay burcunuz onun yükseleni ile uyumlu. Bu da hayata bakış açılarınızda paralellikler olduğunu ve iyi anlaşabileceğiniz noktaların çokluğunu gösterir. Partnerinizin kendisini güvende hissetmesini ve huzur bulmasını sağlayan bir çok yönünüz vardır ve bu yönünüz onun size bağlanmasında etkili olabilir.
Merkür’ünüz partnerinizin 5. Evinde
Beraber eğlenceli vakit geçirebilirsiniz ve ortak noktalarınızın çok olması sebebiyle uzun vadede güzel bir dostluğunuz olabilir. Aşk ve romantizm üzerine uzun sohbetleriniz olabilir, çocuk yetiştirme konusunda ortak kararlar alma yetisine sahipsiniz ve bu eğer çocuk sahibi olursanız yardımlaşabileceğinizi de gösterir.
Venüs’ünüz partnerinizin 4. Evinde
Ev yaşamını ikiniz de özellikle bilikteyken çok seversiniz, eğer aynı evde yaşayacak olursanız evden hiç dışarı çıkmak bile istemeyeceksiniz, çünkü; eviniz sizin kaleniz gibi olacak ve ev içinde çok eğlenebileceksiniz. Romantik ve sevgi dolu bir ev yaşamını simgeler. Ev hayatı size huzur verecek ve bu evlilik hayatı için kesinlikle iyi bir yerleşimdir. Onu evinize bağlayacak bir konumlanmadır. Beraber yemek yapmak, evde film izlemek ve romantik bir cinsel yaşam sizin için herşeyden üstte olacaktır.
Venüs Üçgen Jüpiter
Sizin venüsünüz ve partnerinizin jüpiterinin uyumlu açı yapıyor olması önemli fikirleriniz ve hayata bakış açılarınızda kaliteli bir anlaşmanın var olduğunu gösteriyor. Ciddi manada uyum içinde fikirleriniz vardır birkaç ufak tefek anlaşmazlığı saymazsak genel anlamda önemli konularda birbirinizi anlayabileceğinizi ve anlaşabileceğinizi gösterir. Bu açı evliliklerde uyumu arttıran uyumlu bir açıdır.
Venüs Altmış Satürn
Aranızdaki romantizmi, arkadaşlığı ve cinsel yaşamı devam ettirebilecek olan açı işte bu açıdır. Sizin venüsünüz partnerinizin satürnü ile sekstil açı denen olumlu bir açı yapmakta ve bu açı özellikle evlilik hayatında size kolaylıklar sağlayabilecek uzun vadede düşünüldüğünde aşkları taze tutabilen güzel bir açıdır.
Mars’ınız partnerinizin 10. Evinde
Partnerinizi özellikle iş ve kariyer konusunda destekleyen, hırslandıran ve girişime yönlendiren birisiniz ve bu yönünüz onu etkilemişe benziyor. Sadece kariyer konusunda değil (ya da bu alan olmayadabilir) sosyal yaşam ve sosyallik konularında da sizin ona bir takım teşvikleriniz olur ve olacaktır. Sizinle birlikteyken kesinlikle daha karizmatik ve girişken olduğunu hissedecek.
Mars Üçgen Jüpiter
İdeallerinizi gerçekleştirmek konusunda birbirinizi yüreklendirir ve teşvik edersiniz. Partneriniz daha önce aklınıza gelmeyen ve önünüzü açacak fikirler sunar, siz de onun soyutta kalmasını istemediğiniz düşüncelerini gerçekleştirmesi için ona yardım edersiniz. Her halükarda birbirinize destek olmanızı sağlayabilecek güzel bir açıdır.
Mars Altmış Satürn
Ortak çalışabileceğinizi ve disiplinli olmanızı sağlayacak bir açıdır. partneriniz daha disiplinli olmanızı sağlayacak biridir. ayrıca uzun vadeli bir ilişki için gerekli açılardandır ve ilişkinizi sağlam tutar. ilişki bitse bile unutulmayacak bir ilişki olarak hafızanızda kalır her ikinizin de.
partnerinizin Güneş’i 7. Evinizde
İşte bir evlilik için aranan en güzel yerleşim. Partnerinizin Güneş burcuna sahip bir 7. eviniz var. Dolayısıyla partnerinizin Güneş’i sizin 7.evinize yerleşmiş. Güneş’in partnerin yedinci evinde bulunması, ilişkideki dayanışma açısından son derece önemlidir. Güneş’in bu konumu, rekabet hissine neden olsa da, ilişkiye genellikle önemli meselelerde ortak bir bakış açısı ve dengeli bir paylaşım katar. Arada güçlü bir karşılıklı çekim vardır. Bu tür bir yerleşim, birçok evlilikte ve samimi dostluklarda karşımıza çıkar. Birbirinizin arkadaşlığından hoşlanmanız yanında, aranızda cinsel bir çekim de söz konusudur. Kesinlikle evlilik teklifi alabilirsiniz ondan.
Güneş Üçgen Jüpiter
Bu görünüm, ilişkiye son derece uyumlu ve işbirlikçi bir hava katar. Jüpiter (siz), Güneş’ e (partnerinize) karşı çok cömert, merhametli ve olumlu yaklaşır. Güneş de Jüpiter’e yaşama gücü ve cesaret verir. Bu görünüm, duygusal ilişkileri sağlamlaştıran ve sürekli hale getiren kültürel ve dini değerleri beraberinde getirir. Birbiriniz için mükemmel birer eş olabilirsiniz. Birçok açıdan uyumlu ve anlaşabilir niteliktesiniz.
partnerinizin Ay’ı 10. Evinizde
Partnerin onuncu evinde bulunan Ay, kariyer ve statü ile ilgili meselelerin ev ve aile hayatınızı olduğu kadar, duygusal sağlığınızı da etkileyeceğini gösterir. Hayattan ne beklediğinizi biliyor ve bu beklentilere ulaşmak için birbirinizi manevi açıdan destekliyorsunuz. Aileden gelen özellikleriniz ve yetiştiriliş tarzınız benzerlikler gösteriyor. Ebeveynlerinizden birinin ilişkinizde önemli bir rolü olabilir. Statü ve/veya kendini güvende hissetme duygusu ilişkinizin önemli bir parçasını oluşturuyor.
Ay Altmış Satürn
Bu oransal birleşim, iş ilişkileri ve mesleki ilişkiler için daha uygundur. Birbirinize karşı sorumluluk duygunuz oldukça güçlüdür. Satürn’ün yönettiği kişi (siz) ilişkide babacan bir tavır içinde olabilir. Bu görünüm, tutumluluk, disiplin ve sorumluluk gerektiren ilişkiler için çok yararlıdır. İlişkiye sadakat, saygı ve istikrar gibi kavramlar da katar.
Ay Altmış Yükselen
Onun kendini ifade etme şekline ve genel olarak hayata bakış açısına uyum sağlamak sizin için kolay olur. Bu ilişkide sıcak bir duygusal uyum vardır. Aile hayatına bakış açılarınızın benzerlikler göstermesi, evliliğinizin iyi gitmesini sağlar.
partnerinizin Merkür’ü sizin 7. Evinizde
Merkür’ün partnerin yedinci evinde bulunması, onu tamamlayan ve bütünleyen fikirleri beraberinde getirir. Birbirinizin fikirlerini dile getirme eğilimindesinizdir ve genellikle aranıza düşünce ve konuşma özgürlüğü vardır. Evlilik açısından yararlı olabilecek karşılıklı zihinsel anlayış söz konusudur.
partnerinizin Venüs’ü 6. Evinizde
İş yerinde ya da şefkat içeren bir ortamda tanışmış olma ihtimaliniz yüksektir. Partneriniz de zaman zaman en az sizin onun üzerine düştüğünüz kadar size özen gösterir ve özverilerde bulunur. Size karşı şefkatlidir ancak kavga ettiğinizde durum değişebilir çünkü; haritasında bir kadına kaba kuvvet gösterebilecek kadar çok sert açıları var.
Venüs Karşıt Yükselen
Birbirinizi gerçekten sever ve kollarsınız, Zorlu ve çetin hayat şartlarında desteklersiniz. Bu ilişkide sevgi, aşk ve şefkat hepsi var.
partnerinizin Mars’ı 4. Evinizde
Bazen partneriniz ile çılgınca vakit geçirir bazen de durup dururken onu boğazlamak isteyebilirsiniz. Bu içgüdüsel bir duygudur e önüne geçemezsiniz. Genel anlamda sıkıntılıdır ve sizi huzursuz birine dönüştürebilir çünkü partnerinizin hiçbir suçu yokken ya da ufak bir hareketi battığında ona karşı acımasız bir tavır gösterebilirsiniz ister istemez. Bu durum için yapılabilecek pekte fazla bir şey yoktur dediğim gibi içgüdüseldir ve önüne geçilemez.
Mars Üçgen Satürn
Stresli zamanlarda birbirinize destek olabileceğiniz, ilişkiye güç ve tutarlılık katan bir açıdır. Güzel bir açıdır ve evlilik hayatı için kesinlikle iyidir. Birbirinizi karşılıklı olarak disipline edersiniz ve eskileri unutturursunuz.
Mars Üçgen Uranüs
Cinsel çekimi tetikleyen davranışlarınız vardır ve partneriniz bunlara kayıtsız kalamaz. Beraber sıra dışı ve eğlenceli faaliyetleriniz olacaktır, sportif faaliyetler ya da spora merak salmanız da bunlardan biri olabilir. Birbirinize değişik ve yeni şeyler öğreteceksiniz.
ÖZET
Duygularını gizleyen bir yapısı olması doğal çünkü 12.evinde gezegen birikimi var ve çok sert açılarla duygularına adeta ket vurulmuş gibi. venüsü ikizler olan bir erkek, ayrıca ay zorlu açılar alıyor. bu da demek oluyor ki duygusal yapısını esprili bir dille ortaya koyuyor ya da es geçiyor gizliyor ve bu da ciddiyetsizlik hissiyatına sebep oluyor karşısındaki insanda. onun yapısı bu, yani çok direkt bir dil kullanamaz, zaten yengeç burcu ve yengeçte 3 gezegeni var üstelik 12.evde konumlanmış bu gezegenleri.. birisi için yanıp tutuşacak ölüp bitecek biri değil, bu yüzden çok fazla hayranlık beklememeniz iyi olur hayal kırıklığı yaşamamak adına. tamam aşık olabilen biri evet afedersiniz odun değil romantik yanları da var, ancak bazı tarafları da işte böyle gizlenmeyi seviyor, çok fazla döküp saçmıyor. ancak şunu net olarak söylemeliyim ki; sizin kadar derin duyguları yok, duygusal biri evet ama duygularının derinliği yok. cinsel anlamda isteklidir ancak yine sizin kadar tutkulu değildir başlarda çok fazla çekim olur ama ilerleyen dönemlerde cinsel yaşamdaki heyecanda ilk günlerdeki gibi süreklilik sağlanamaz.

Merhametli, iyi yürekli, samimi ve cömert olsa da; zaman zaman dengesizleşen ve kendini kaybeden bir partneriniz var. Özellikle duygusal iniş ve çıkışları sizi yorabilir. Bir içe kapanır ve bir fazla dışa dönük olur (manik depresif gibi.) Ruhsal bunalımları bazen sizin de gözünüze takılabilir. Uzun süreli tedavi olmasını gerektirebilecek ciddi hastalıklara yakalanabilir çünkü duygu dünyası çok dalgalıdır. Gizli işlere ve gizli aşklara olan yoğun ilgisi, cinsel ve özel yaşamını gözlerden ırak ve gizli yaşayacağını gösterir. seyahatleri ve gezip tozmayı çok sever. macera insanıdır ve heyecan duymazsa ona kimse iş yaptıramaz. romantik bir serseri gibidir, aşka aşıktır ancak gerçekten sevdiği zaman huzurlu bir ev kuşu olabilir. zaten doğasında evliliğe yatkınlık ve huzura düşkünlük vardır. sevdiği kadının göğsünde ve dizlerinde uyumak en çok seveceği şeydir. yurt dışı bağlantıları olacaktır veyadönem dönem yurt dışına gidecektir. Maddi anlamda akılcı davranmalısınız çünkü onunlayken yanlış kararlar verme riskiniz var. örneğin iyice düşünmeden kredi çekmeyin ya da borç vermeyin gibi öneriler sunabilirim size. Bu ilişkide otorite olan kişi sizsiniz ve ilişkiyi çekip çevirecek olan kişi de dolayısıyla sizsiniz. Partneriniz karakteri çok güçlü biri değil, ciddi kazalara ve sakarlıklara da açık biri. Ayrıca ona dikkat etmelisiniz çünkü; aldatmaya meyilli bir yapıda, yani zaman zaman heyecan için gizli aşklar yaşayabilir. ancak bu ilişki için şunu söyleyebilirim ki; lişkide aşk ve sevgi kesinlikle ama kesinlikle var, maddi açıdan dikkatli olunmazsa tehlikeli bulsam da devam etme şansı da var. Dediğim gibi partnerinize dikkat edin çünkü heyecan için sizinle birlikteyken başka aşklara da gönlü kayabilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.