Eşleşim (İlişki) Analizinde Sinastrik Ay Evlerde

Eşleşim (İlişki) Analizinde Sinastrik Ay EvlerdeAy; haritamızın ışıklar adı verilen gezegenlerinden biri, duygu ve bilinçaltı dünyamızı, içgüdülerimizi, duygularımızı ifade ediş stilimizi ve yoğun duygusal ihtiyaçlarımızı; yerleştiği ev, yerleştiği burç ve diğer gezegen açıları ile  gösteren en önemli kriter de denebilir. Natal haritada yani doğum haritamızda durum böyle olunca elbette ki sinastri haritasında da ay’ın büyük bir önemi ve yorum ayrıcalığı vardır. Çiftlerin ayları en dikkatle incelediğim kriterlerden biridir bir eşleşim haritasında ve bence bir ilişkinin yürümesi için sinastrik ayların dikkatli incelenmesinin çok büyük önemi vardır. Zaten bunu hiçbir astrolog da inkar etmez, çünkü; ay demek; ruhsal ve duygusal ihtiyaçlar demek, çocukluğumuz demek, bilinçaltı demek ve genel anlamda: “aşk ve sevgiyi ifade etme stili” demek..

Aslında sinastri ya da bireysel doğum haritaları hakkında çok fazla bölük pörçük paylaşım yapmak istemiyorum, çünkü; astrolojik haritaların bir bütün olarak ele alınarak yorumlanması gereklidir, Şimdi “aylarımız uyumlu değil, biz evlenemeyiz ya da mutlu olamayız :(” şeklinde düşüneneler olmasın diye bu yazıyı yazıp yazmamak konusunda kararsız da kalmadım değil açıkçası, çünkü; bizim insanımız bir iki makale okuyucunca (hatta makaleyi de tam okumadan sadece kendi burcunu okuyarak filan..) ahkam kesip, yorum yapmaya bayılıyor. Hatta bu yarım yamalak bilgilerle hüküm vererek kendini üzebiliyor. Ancak ben yine de bu işi tam olmasa da birazcık bilen biri olarak, bildiklerimi bilmek isteyecek kişilerle paylaşmak istedim, umarım bu bilgiler bir bütün olarak değerlendirilmek üzere kullanılır. Çünkü astrolojik harita bilgisi tek başına tam değildir. Evet mutlaka doğruluk payı vardır ve olacaktır ancak kişilerin kendi doğum haritasındaki ayların yerleştiği burçlar ve açılar da sinastri haritasına yerleştikten sonra önem arz ettiğinden, bunları ezberlemek ve herkese aynı yorumu yapmak kesinlikle doğru olmaz uyarımı yaptıkta sonra sözü daha fazla uzatmak istemiyor ve nacizane sinastrik ay evlerde yorumlarıma geçmek istiyorum..

Eşleşim (İlişki) Analizinde Sinastrik Ay Evlerde (kişiselleştirilmemiş, genel yorumlar)

sinastride ay eşinizin 1. (yükselen burç) evinde ya da ASC çizgisiyle kavuşumda: doğum haritanızdaki ay eşinizin birinci evine yerleştiğinde; O’nu fiziki, mizaci ve stili anlamında beğeneceksiniz demektir. ayrıca partnerinizle aranızda müthiş bir çekim ve duygusal uyum söz konusu olacaktır. partneriniz sizinle birlikteyken yoğun duygular yaşayacaktır ve sizinle ortak işler yapmak isteyebilecektir. eşiniz size bağımlı hale gelebilir, evlilik yapmak ve uzun süreli birliktelikler yaşamak isteyenler için olumlu bir yerleşimdir. Duyguları anlama ve hoşgörü bu ilişkide öncelikli olacaktır. Ailelerde ve/veya yetiştiriliş tarzlarında benzerlik olabilir ya da alışageldikleri huylar ve mizah anlayışları gibi kemikleşmiş huyları birbirine çok yakındır.

sinastride ay eşinizin 2. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin ikinci evine yerleştiğinde; konfor, lüks ve kaliteli herşeye olan düşkünlüğünüz artar, estetik anlayışınız ve moda görüşleriniz dahil herşey olumlu yönde değişebilir. bu eve yerleşen bir ay hiç de fena bir yerleşim değildir ve çiftlerin birbirine kenetlenmesine yardımcı olacaktır. kıskançlıklar ve ihtiras bu ilişkinin ana temalarından biri olacaktır. bunların yanında eşinizle beraber ortak çalışmalar yürütebilir ve maddi, manevi varlıklarınıza yenilerini katabilirsiniz. kişisel saygısı ve kendine olan güveni konusunda ona destek olmanız da köstek olmanız da çok basit olacaktır, eğer bu gücü kötü anlamda kullanırsanız (onu kötüleyerek, yeteneklerini küçümseyerek) eşinizin ruhsal yaralanmalarına sebep olabilirsiniz. son olarak eğer böyle bir yerleşim sinastrinizde mevcut ise bir uyarı; beraberlikte maddi gelirler konusunda bazı tartışmalar da olabileceğini gösterir, çünkü ay sahibi karşısındaki kişinin her türlü birikimine hükmetmeye çalışabilir.

sinastride ay eşinizin 3. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin üçüncü evine yerleştiğinde; duygusal iletişim kolay akar, bunu duyguları kolaylıkla anlamak ve karşıya geçirmek olarak da yorumlayabiliriz. eşinizin çevresi ve kardeşleri gibi yakınlarıyla aranızda oluşacak güzel bağların ve onlardan alacağınız desteğin de işareti olabilir bu yerleşim. Sadece bakışlarınızla bile birbirinizle anlaşma mümkün olabilecektir bu yerleşimde, nedeni de aranızda oluşması muhtemel olan telepatik ve psişik bağlardır. Aynı şekilde partnerinin düşüncelerini okuma da ay sahibi tarafından gerçekleştirilmesi olası durumlardandır. bu konumda olan bir sinastrik ay eşlere son derece yüksek bir entelektüel fikir uyumu ve iletişim gücü de verebilecektir.

sinastride ay eşinizin 4. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin dördüncü evine yerleştiğinde; aranızda güzel bir bağ kurulur, derin duygusal ihtiyaçlarınızı karşılıklı olarak karşılarsınız. evlenmek için iyi bir yerleşimdir çünkü çiftler aynı evde huzur içerisinde yaşamak konusunda başarılı olabilirler. Aynı ev içerisinde romantik paylaşımlar olacaktır. Patlamış mısır yiyip, bir battaniye altında sarılıp film izleyerek güzel dakikalar geçirmeleri olasıdır. Beraber huzurlu bir ortamda ev yaşamını seveceklerdir. çoğu zaman IC yani ayak ucu ile kavuşan ay, evlenilecek eşi gösterebilir.

sinastride ay eşinizin 5. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin beşinci evine yerleştiğinde; ona aşık olduğunuzu hissedebilir ve onunla birlikteyken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. onunla tanıştıktan sonra hayatınıza renk gelir ve yetenek gerektiren konularda beceriniz artabilir karşılıklı olarak. Eşinizin hayal gücüne güç katarsınız. Özellikle sanatsal ve yaratıcı düşünce gerektiren konularda ona ilham verebilirsiniz, yine bu konularda onu heyecanla teşvik edebilirsiniz. Romantik ve cinsel bir yerleşimdir. Cinsel ve sosyal yaşamı renklendirir, ayrıca ilişkiye arkadaşlık, sevgi ve romantizm katar. Karşınızdaki kişi sizden, sizde de ondan çocuk isteyebileceksinizdir.

sinastride ay eşinizin 6. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin altıncı evine yerleştiğinde; ona hizmet etmek, hasta bakıcılık yapmak ve/veya gündelik işlerini zevkle organize etmek isteyeceksiniz demektir. Eşinize karşı son derece sağ duyulu, içgüdüsel olarak ihtiyaçlarını sezebilen ve ona karşı merhameti yüksek biri olduğunuzu da gösterir. Eşinizi diyet yapması, spora gitmesi ya da dengeli beslenmesi için teşvik edebilir, onun daha sağlıklı olabilmesi adına mücadeleye girebilirsiniz. Bu yerleşm aynı zamanda beraber çalışmayı ve/veya ortak yapılacak iyilik ve yardımlaşma faaliyetlerini de gösterir.

sinastride ay eşinizin 7. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin yedinci evine yerleştiğinde; eşinizin alçalan burç evine ay gibi duygu yüklü ve hisli bir gezegeninizi yerleştirdiğinizde, eşiniz sizinle mutlu ve huzurlu hisseder, sizinle yeni tanışmış bile olsa uzun yıllardır birlikteymişsinizcesine sizi sahiplenir ve aileden görür. Evlilikte en çok aranan yerleimlerden biridir çünkü; evlilikte duygusal anlayış ve karşılıklı duygusal tatmin sağlar. Eşiniz sizi ideal hayat arkadaşı olarak görecektir. Siz de ona çok büyük oranda duygusal destek sağlar ve duygusal ihtiyaçlarını tatmin etmeye çalışırsınız. Ancak ilişkide (özellikle 7.eve yerleşen ay’ın açılarına bağlı olarak) duygusal iniş çıkışlar yaşanabilecektir. Ayrıca eşin annesi gibi davranma riskiniz vardır.

sinastride ay eşinizin 8. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin sekizinci evine yerleştiğinde; eşiniz sizi hayatının kadını/erkeği olarak görmeye başlayabilir demektir. son derece yüksek duygusal bağımlılık nedeni olabilen bu sinastrik ay yerleşimi, ilişkiye tutku, heyecan ve cinsellik kadar; ya hep ya hiç tarzı grisi -ortası- olmayan siyah beyaz bir hayat da verebilir. ilişkideki insanlar birbirlerine son derece büyük bir çekim duyabilir ve bu çekim genellikle cinsellikle alakalıdır. aynı zamanda ay’ını 8.eve yerleştiren partner, diğerinin tüm gizli yönlerini ve özellerini öğrenme şansına sahip olur çünkü bu yerleşim karşı tarafın adeta dilinin bağını çözdürür. ilişki sayesinde iki kişinin hayatında büyük değişimler, dönüşümler olur ve ikisi de kah acı çekerek, kah deneyimler sayesinde olgunlaşır. iz bırakacak bir ilişki olacaktır.

sinastride ay eşinizin 9. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin dokuzuncu evine yerleştiğinde; eşinizin iyimserliğini uyardığınızı gösteren bu sinastrik ay yerleşimi aynı zamanda aynı dünya görüşleri, dini inançlar ve/veya siyasi alanlarda anlaşabileceğinizi de gösterir. Bu alanlardaki fkirleriniz ortak olmasa dahi, birbirinize saygınız olur (9.eve yerleşen ay’ın açıları saygı duyma konusunda yorum yaparken büyük önem taşır.) Beraber seyahatlere çıkabilir, macera ve spor alanlarında eğlenceli faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Felsefi, mistik, dini (manevi) ve astroloji alanlarında eşinizde uyarımlar yaparsınız bu nedenle daha önce hayatında bu alanlarda çalışmalar yapmamış biri olsa bile bu konulara merak duymaya başlayabilir.

sinastride ay eşinizin 10. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin onuncu evine yerleştiğinde; ay’ı yerleştiren özellikle bir bayan ise, eşini tam anlamıyla mest edebilecek karizmaya ve ışıltıya sahip olabilir demektir. eşine mesleki ve toplumsal anlamda destek verebilecek kapasiteye sahip, psikolojik rehberlik yönü olan, becerikli ve başarılı kadını gösterir. sinastrik ay onuncu evde iken, ailelerin desteğini de alabilecek çiftleri gösterebilir. Mantık evliliği, geleneklere bağlı bir ilişki ya da ailelerin aracılığı ile tanıştırılan çiftlerin sinastrilerinde görülebilecek bir yerleşim olmakla birlikte, beraber toplum içine çıkmayı seven, varlığıyla gurur duyulan partneri de gösterir.

sinastride ay eşinizin 11. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin on birinci evine yerleştiğinde; genellikle internet veya arkadaşlıklar vasıtasıyla tanışmış olan çiftlerin sinastrisinde gördüğüm bu sinastrik ay yerleşim, ilişkiye dostluk ve ortak hedefler vaat eder. eşinizin idealleri konusunda ona destek olma, teşvik etme söz konusudur. bu ilişki vasıtasıyla ortak arkadaşlarınız olacaktır ve eğlenceli vakit geçirmeniz yüksek ihtimaldir. Birbirinizin bağımsızlık ve bireysellik duygularını kabartırsınız ve birbirinizi eşit görme eğiliminde olursunuz. Uzun bir yolculuk olan evlilik ilişkisini “iki iyi dost” olabilen çiftler daha keyifli ve başarılı yaşama şansına sahiptir ve bu sinastrik ay yerleşimi ile bu kısmen mümkündür.

sinastride ay eşinizin 12. evinde: doğum haritanızdaki ay eşinizin on ikinci evine yerleştiğinde; farkında olmasanız da çok güçlü ve derin bir şekilde birbirinize bağımlı ve alışık hale gelirsiniz. psişik ve duygusal bağlarla birbirinize kenetlenirsiniz ve ruhsal olarak uyum sağlarsınız. bu genellikle yasak, yaralayıcı ve/veya gizli başlayan ilişkilerde bulunabilen bir sinastrik ay konumlanmasıdır diyebilirim. ay’ınızın eşin onikinci evine düşmesi onun gizlediği duyguları, sırlarını ve fantezilerini açığa çıkarmanıza da yardımcı olacaktır. 12. evde bulunan sinastrik ay’ın ilişkiye masalsı bir tat katma şansı yüksektir. ne de olsa 12.ev neptün’ün evidir. beraber yapılacak iyilik ve yardımlaşma çalışmalarına da işaret eder. birbirine bağımlı olma ya da ruhsal değişimleri karşı tarafa da bulaştırma görülebilir.

Yazılarım permalinki ile birlikte “alıntılanabilir”. Bu yazının permalinki >> http://astrolojiburclar.mevsimlergibi.com/2016/01/26/eslesim-iliski-analizinde-sinastrik-ay-evlerde.html Yazılarımı tamamen kopyalayanlar ve kaynak belirtmeyenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Suveay 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.