Doğum Haritası Analizi Örneği

Halen 50 lira olarak devam etmekte olan doğum haritası analizlerime bir örnek daha ekliyorum sizler için.. Biliyorsunuz ki daha önce de sizlerle paylaştığım gibi bazı okuyucu ve takipçilerim analizlerinin paylaşılmamasını rica etmekte (birçoğu) bu nedenle hepsini yayınlayamıyorum. Paylaşabildiklerimin tümüne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Aslan burcusunuz yükselen burcunuz ve ay burcunuz Boğa. Ay 1.evde yani yükselen burç evinde. Bu size bir aslan burcuna göre daha duygusal tepkiler veren, daha içe dönük sevdikleri için daha iyi yemekler yapabilen ve kilo almaya oldukça yatkın bir yapı verir. Ayrıca yüzünüz güzeldir, sesiniz, bakışlarınız ve insanlar üzerinde bıraktığınız ilk intiba da öyle. Sevimli, sıcak ve cana yakın bir yapınız vardır. Zaman zaman aşırı hareket ve heyecan ihtiyacınızdan dolayı bazı tartışmalar çıkartabilirsiniz (mars ikizler ve venüse kare merkür uranüs-neptün kavuşumuna zıt) evet ama genel olarak huzurlu ve huzur verebilen birisinizdir. Maddiyatı çok seversiniz cömert birisiniz evet, yüreğiniz güzeldir ve paylaşımcısınızdır. Ancak bazen kazandıklarınızı çok fazla har vurup harman savurma eğiliminde olabilirsiniz bu nedenle birikim yapmalısınız. Çünkü iyi kazanma şansınız var ve aynı oranda harcama riskiniz de var. Fikirleriniz sürekli değişir, değişkenlik gösterir. Bu nedenle aklınıza koyduğunuz iyi şeyleri, hayırlı şeyleri hemen yapmalısınız. Vakit kaybederseniz vazgeçersiniz.
Yükselen burcu Boğa olan insanlar güçlü, ısrarcı, dayanıklı, yavaş değişen, kararlı, istikrarlı, sakin (fazla üzerine gidilmediği sürece – eğer çok üzerine gidilirse felaket olur), pratik, inatçı, zararsız, sabırlı, sevgi dolu, sadık, çalışkan, pasif, genel anlamda mütevazı, yavaş düşünen ve sabit fikirli insanlar olma eğilimi gösterirler. Bu kişiler yönlendirilebilirler veya ikna edilebilirler fakat onları asla zorlayamaz, kışkırtamazsınız. Gerek insani gerekse parasal kaynaklar ve varlıklar sizin için çok önemlidir. Bir şeyler inşa etmek ve onu büyütmek istersiniz fakat kimse sizi bunun için acele ettiremez. Her şeye dokunabilmek ve çok çalışmanın karşılığını somut olarak görmek istersiniz. Başkalarının başladığı işi alıp sürdürmek konusunda iyisinizdir. Kalıcı ve istikrarlı çaba ve irade ile başarıya ulaşırsınız. Tatlılara, zengin mönülere olan düşkünlüğünüz kilo almanıza yol açabilir. Her konuda daha esnek olmaya çalışın. Kıskançlık ve sahiplenme duygunuzu kontrol altına alın. Hasta olmaktan ve canınızın yanmasından nefret edersiniz ve hatta korkarsınız. Almanız gereken manevi ders: Tarafsızlık. Boğa burcunu Venüs yönetir. Dolayısıyla Venüs doğum haritanızda önemli bir gezegendir. Yükselen yöneticiniz olan Venüs Başak burcunda ve 6.evde konumlanıyor, Mars’tan aldığı sert açı nedeniyle kazalara açık olabilirsiniz uyarımı yapayım. Ağır başlı ve düşünerek hareket eden biri olabilirsiniz evet ancak bazı kişilerden daha açıksınız nazar değmesine, kazalara ve “özellikle” iş hayatından dolayı yaşanacak maddi manevi sıkıntılara.
Her şeyi zihninizle sezersiniz ve hislerin aynı zamanda düşünceler olduğunu bilirsiniz. Bu ya da şu düşünce ne anlama geliyor? Neye işaret ediyor? Bu soruları sorarsınız. Nesnel değil, öznel mantık kullanırsınız. Sezgileri, içgüdüleri kullanırsınız. Şiir, müzik ve resmin yanı sıra psikoloji ve psişik konular ilginizi çeker. Sanatsal zekleriniz gelişmiştir, müzik, resim, edebiyat ve tiyatro gibi. Bunlara karşı yeteneğiniz mutlaka vardır ama somut olarak yapmasanız bile en azından zevkli ve sanatçı ruhlu birisinizdir, estetikten ve güzellikten son derece iyi derecede anlarsınız. mesela; evinizi çok zevkli dekore edebilirsiniz. Zaten evinizi , yuvanızı ve hatta iş yerinizi kısacası yaşadığınız yerleri çok seversiniz ve gittiğiniz her yeri güzelleştirme isteğiniz vardır. Severek ve isteyerek yaparsınız bunu. Özellikle ev içerisinde yaşayacağınız güzel günler sizin için en özel günler olabilirler. Hayattan huzur ve mutlu bir yuva arzu edersiniz, aşırı beklentili biri değilsinizdir ancak yine de hayat size beklediğinizden fazlasını verecektir. Özellikle evlilik hayatında mutluluklar ve şanslar sizi bekliyor. Bir erkeğin sizi cezbetmesi için tutkulu, karizmatik ve zeki olması gerekir. Cinsel yönü güçlü biri olduğunuz için uzun süre mutlu olmak istiyorsanız evleneceğiniz/birlikte olacağınız kişinin size duygusal olarak değer verirken, cinselliği de güçlü biri olmasına dikkat etmenizi öneririm. Yoğun ve derin duygularınızı besleyecek ve cinsel yönünüze cevap verebilecek biri olmalıdır. Aksi halde ilişkiniz ilk günlerden çatırdamaya başlar.
Uçurtma açı kalıbı denen açı haritanızda 2 adet mevcut, kariyer hayatınızın sanat ve zeka gerektiren konularda başarı getirebileceğini gösteriyor. Özgün, zeki ve orjinal yanlarınız ile diğerlerinden farkınızı çok rahat öne çıkartacaksınız. Ancak bu başarı biraz geç ve bazı badireleri aşabildiğinizde ve gelebilir. Bunun yanında mistik açı kalbınız da vardır ve bu sizin önemli bir yeteneğe sahip olduğunuzu, özellikle mistik ya da ruhsal konularda bir liderlik yapabileceğinizi gösterir. Son derece güçlü sezgileriniz ve telepatik yönleriniz olabilir. Ancak bazı yeteneklerinizi ve hayatınızda yakalayacağınız başarıları görmek için sabırlı ve özverili biri olmanız gereklidir.
İletişimin her türüne ihtiyacınız vardır ve bazen bir koltuğa iki karpuz sığdırmaya çalışırsınız. Sürekli bir bağlantı daha kurabilmek, biriyle daha konuşabilmek için oradan oraya koşturur, her yere yayılırsınız. Konuşmak ve yazmak sizin için çok doğal faaliyetlerdir. Çeşitliliğe, tempo değişikliğine ihtiyaç duyarsınız. Tartışmalara girmek ve zihinsel enerji belirgin niteliklerinizdendir. Sosyal, cana yakın, coşkulu ve çok cömertsiniz. Herhangi bir grubun ya merkezindesinizdir ya da liderisinizdir. Güçlü duyguları göstermekte, ifade etmekte daima başarılısınızdır. Kendinizle ve başarılarınızla gurur duyarsınız. Etkileyicisinizdir, hayatı seversiniz, sıcakkanlı, arkadaş canlısı, açık sözlü ve bağımsızsınız. Ancak sevdiğiniz kişilere karşı özeverilisinizdir ve bağımsızlığınızı engelleyebilecek bazı kısıtlamalara açıksınızdır. Dolayısıyla sevdiğiniz kişilere karşı sağ duyulusunuz.
Güçlü, istikrarlı duygulara sahipsiniz ve büyürken kendinize mükemmel bir ortam ve çevre yaratma eğilimindesinizdir. İhtiyacınız olan her şey elinizin altındadır. Buna ek olarak, arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan yeterince destek görürsünüz. Her konuda sürekliliğe, istikrara ve güvenliğe önem verirsiniz ve çok iyi bir iş kafasına sahipsinizdir. Doğanız gereği evcimensinizdir ve hoş, güzel ortamlarda yaşamaktan keyif alırsınız. Güzelliğe ve güzel kişilere çok düşkünsünüz. Sırf güzel değil diye insanları aşağılamamaya ve böbürlenmemeye dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.