Doğum Haritamı Yorumlamak İstiyorum Diyenler Buraya

Bana sıkça gelen sorulardan biri de tavsiye kitap istekleri ve doğum haritası konusunda biraz bilgim var, doğum haritamı kendi kendime yorumlamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim soruları. Ben de annemin karnından doğum haritası yorumlamayı bilir vaziyette doğmadım arkadaşlar, elbette ki okuyarak, yaşayarak ve de tabii ki en çokta araştırarak bugünlere geldim. Şüphesiz ki hala çoook fazla bilmediğim var, emin olun en profesyonel olan astrologların da hala bilmediği şeyler var. Bazen videolarını izliyorum özellikle magazinsel takılan astrologlar gerçekten çok saçma ve cahil yorumlar yapabiliyor herkese hitap edebilelim derken.

İşin kısaca özü şu arkadaşlar; öncelikle burçları, gezegenleri ve özelliklerini öğreneceğiz. İyice kavrayıp sonra horoskopun bölümleri olan evleri ve temsil ettiği konuları öğrenmeliyiz. Majör açılar ve açı kalıpları ardından öğrenmemiz gereken konular. Eğer haritamızı iyice özümsemek ve yorumlayabilmek istiyorsak bu dediklerimi sırasıyla ve iyice öğrenmeye gayret etmeliyiz. Birini bile atlarsak yorumlasak bile yanlış ve/veya eksik yorumlama söz konusu olabilecektir.

1.evde venüs gezegeni yerleşmiş olan yükselen aslan burcu mensubu bir kişi düşünün. bunu nasıl yorumlarım? NE? Venüs (Temsil Ettikleri) NEREDE? 1.Evde (Temsil Ettikleri) NASIL? Aslan Burcu (Özellikleri) parantez içindeki soruları tek tek yanıtlayarak bile sadece 1.ev ile ilgili birçok yorumu yapabilmiş oluruz. Yani basitçe şöyle yorumlayabiliriz: NE? Venüs yani güzellik, diplomasi, ticari kabiliyet, sempatiklik vs. NEREDE? yükselen burç evinde 1.evde yani spontan davranışlar, sosyal maske, fiziksel özellikle, başlıca rahatsızlıklar vs. evinde NASIL? Aslan burcunda yani gururlu, dik başlı, sosyal, sıcak, cömert, dost canlısı, baskın, lider kabiliyetli vs. Bu kişi eğer Venüs’ü çok fazla sert açılar altında değilse ve Aslan burcunun yöneticisi olan gezegen Güneş de rahat açılar altındaysa oldukça sevilip, sayılan, organizasyon yeteneği olan, sıcak ve sportif biridir. gibi. (tabiki ev ve burç yerleşimi de sevdiği ev ve burçlarda olursa daha güzel olur ama biz şuan o kadar detaya girmiyoruz.)

Böyle böyle az, az da olsa haritanızı kendiniz de yorumlayabilirsiniz arkadaşlar.

Doğum Haritamı Yorumlamak İstiyorum Diyenler Buraya” hakkında 1 yorum

  1. Gizem

    Benim 1. evde mi 12. evde mi öğrenemedim venüs’ün 🙁 Yardımcı olur musunuz?

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.