Erkeklerde Mars Burcu Özellikleri (mars burçlarda)

Uzun zamandır siteme yazamıyorum, yazacak konularım çok birikti bu nedenle yazılarımı eskisi gibi ara ara astrolojiburclar.mevsimlergibi.com siteme girmeye çalışacağım. Bugünkü konumu bana en çok sorulan sorulardan biri olan “mars burcu özellikleri” olarak belirledim. Fazla teknik detaya girmeden herkesin anlayabileceği bir dille “erkeklerde mars burçlarının özellikleri” ve “erkeklerde mars burcu neyi temsil eder” burç burç yazmak istiyorum.. Öncelikle mars burcu neyi temsil eder kısaca değinmek gerekirse; mars burcu bize hayatta mücadele gerektiren konulardaki direnme gücümüzü, yaşama tutunma becerimizi, medeniyet puanımızı, enerji seviyemizi, spora meylimizi, beden sağlığımızı ve erkeklerde cinsel gücü ve cinsel istekliliği gösteren en önemli göstergelerden biridir diyebiliriz. Mars gezegeni zodyakta koç ve akrep burçlarının yönetici gezegenidir bunu da bilmeyenler için ekleyelim. Dolayısıyla koç ve akrep burçları mars doğasındadır anlamını çıkartıyoruz..

Yazılarımı sayfa linki ve site adı vererek alıntılayabilirsiniz. Alıntılamadan önce izin de alırsanız bu çok nazik bir davranış olur. İletişim için: astrologsuveay@gmail.com

Erkeklerde Mars Burcu Özellikleri

Öncelikle bir insanı tanımak ve onu çözümlemek adına mars burcu tek başına bir kriter olamaz bunu söylemem gerekir. Eğer bir insanı gerçekten tanımak ve anlamak istiyorsanız tamamen doğum haritasını incelemelisiniz. Doğum haritası analizi yaptırmak için tıklayınız. Aranızdaki uyumu ve ilişki potansiyelinizi de öğrenmek istiyorsanız sinastri analizi hakkında bilgi alabilirsiniz. Sinastri analizi yaptırmak için tıklayınız.

Erkeklerde Mars Koç Burcunda: Marsı Koç burcunda olan bir erkek haşin ve çekicidir. Spor onun için hayati bir ihtiyaçtır ve aksiyonu sever. Mücadele, macera ve rekabet içeren sporlar/işler/etkinlikler tam ona göredir. Cinsel gücü yüksektir ve çok eşliliğe yatkındır. Çapkındır kısacası. Kavga ve tartışmaya çok açıktır, açıkçası kendini başka şekilde ifade edemez. Genellikle sesini yükselterek ve kaba kuvvete başvurarak kendini ifade eder. Medeni ve kibar olması ne yazık ki çok zordur. Evet yeri gelince dünyadaki en romantik erkek olabilir belki ama bunu genellikle seks için yapar. Duygusal değildir. Çok şık aşık olabilir ve çok sık ilgi alanı değişir. İlişkilerinde yıpratıcı taraf olması olasıdır. Karşı cinse karşı aşırı derecede zayıftır, en büyük zaafı kadınlar ve cinselliktir. Çok zeki ve esprili biridir, onunla vakit geçirirken çok eğlenirsiniz. Gürültülü ve patırtılı eğlenceler, bu tür ortamlar en sevdiği mekanlardır. Kokuya karşı çok düşkündür ve parfüm konusunda sık sık burnunuzun direğini kopartacak kadar abartabilir. Kadınlarda kokuya, saça, makyaja ve kadınsılığa dikkat eder. Bakımsız, duygusal, çekingen ve sessiz kadınları görmez bile. Dışa dönük, eğlenceli ve edepsiz kadınları daha çekici bulur. Evlendikten sonra eski neşesi ve eğlenceli doğası kaybolabilir. Çünkü kovaladığını yakalamış ve eğlence (ona göre) bitmiştir.. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Boğa Burcunda: “Sessiz atın çiftesi pek olur” atasözü adeta onun için söylenmiştir. Sakin, sessiz bir doğası olsa da volkanik bir dağ gibi patladığında çok can alabilir. Gerçekten içinde yanan bir alev denizi vardır ve ateşi ya sinirlendiğinde ya da sekste gösterir. Diğer durumlarda sıkıcı denecek derecede monoton ve durağandır. Sıradan ve geleneksel yaşamayı sever. Komplike işleri ve kişileri sevmez. Basit ve kolay olanı tercih eder. Ona karşı fazla aşk oyunu yapmamanız yerinde olur çünkü hiç çekemez. Çoğunu anlamaz da. Onu zeka değil, seksapel ve güzellik etkiler. Güzel yemekler ve lükse de karşı koyamaz. Ancak soylu da olunmalıdır çünkü alelade ve kendine göre “kalitesiz” kişilerden hiç hoşlanmaz. Manyetik bir cazibesi vardır ve kadınlara karşı dayanılmaz bir titreşim yayabilir. İstediği zaman elde edemeyeceği kadın yok gibidir. Ayrıca çok azimli olduğundan iş hayatında hedefine ulaşmakta zorlanmaz. Gerçekten istediğinde gayet sağlam iradeli olmayı iyi bilir. Bu da oruç, diyet, sigarayı bırakma veya bu gibi kısıtlayıcı konular söz konusu olduğunda kendini herkesten daha fazla tutabileceği anlamına gelir. Para konusunda kendisini güvencede hissetmediğinde ilişkide adım atmaz. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars İkizler Burcunda: Zihinsel olarak çok hareketlidir ve zeka küpü biridir. Çok zeki olduğu için onu zeka pırıltılarından tanıyabilirsiniz. Girdiği birçok bilgi yarışmasında başarılı olacaktır. Çok meraklı ve araştırmayı da seven biri olunca genel kültürünün çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Kavga ve gürültüyü sevmese de tartışmalara katılmadan da duramaz. Fakat kaba kuvvete başvurmayı en son seçenek olarak görür. Macera ve sosyallik içerikli işler tam ona göredir. Seks konusunda çeşitliliği sever ve bu nedenle derin aşklar yaşayamaz. Eğlence içerikli flörtler ona daha cazip gelir. Evli bile olsa “bilerek ya da bilmeyerek” sık sık flört eder. Bunu genellikle aşk için değil, eğlenmek ve gönül eğlendirmek için yapar. Aşk konusunda çok derin değildir, arkadaşlık onun için daha caziptir. Zeki ve bilgili olmayan kişiler onun ilgisini çekemez. Ayrıca birden çok yeteneği olan ve kendi ayakları üzerinde durabilen başarı kadınlar onu çok etkiler. Yabancılara ve yabancı kültürlere karşı ayrı bir ilgisi vardır. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Yengeç Burcunda: Marsı yengeç olan bir erkek yemeğe ve cinsellikte erotizme meraklıdır. Aşırı duygusaldır, aşkta çok sahiplenicidir. Ve annecidir. Annesi konusunda çok hassastır bu nedenle onu fethetmek için önce annesini fethetmek yerinde olur. Ailesine karşı çok verici olur ve çok cömert bir yapıdadır. Sadece kendi istediği zaman ama. Onu zorladığınızda çok cimrileşebilir. Kendi içinden gelmeden bir pul bile almaz kimseye. Onu tanımayan kişiler cimri olarak bile nitelendirebilir. Hayata tutunma enerjisi ve mücadele gücü zayıftır, bir kavgada yenilen taraf olması kolay olur. Pasif saldırgandır. Kızgınlıklarını içinde biriktirdiği için de kincidir. Kırgınlıklarını ve üzüntülerini unutmaz. İçinde saklar ve bunları direkt de söylemediği için olaylar git gide büyüyebilir. Bu anlamda koca bir çocuk olduğunu söylemek hiçte zor olmayacak. Mızmız ve şikayetçi bir yapısı da olduğundan onunla geçinmek için bir çocuğu oyalamak neyse onunla da öyle vakit geçirebileceğinizi unutmamalısınız. Fakat size vereceği sevgi ve sadakat muazzam olacağından belki bunu göz ardı edebilirsiniz. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Aslan Burcunda: Kendisini kraliyet ailesinden gelmiş gibi hisseden ve gösteren bu erkek biri onu eleştirdiğinde o kişiyi yerin dibine sokmak için elinden geleni yapar. Asla ve kata haklı da olsa eleştiriye gelemez. Onun fikirlerinin tümü doğrudur ve mükemmeldir. Ancak ona göre başkalarının fikirleri (gerçekte onun fikirlerinden daha iyi de olsalar) her zaman kusurludur. Yüksekten bakmaya ve aşağılamaya yatkındır. Hor görebilen ve kibirlenebilen bir yapıdadır. Bu nedenle eğer tüm bu ego bombası karakterini kaldırabilecekseniz onunla olmalısınız. Savaşçı ve mücadeleci olabilen bir yapıda olsa da çoğunlukla tembelliği ve rahatı sever. Bu nedenle kılını kıpırdatmadan, eğlence, lüks ve konfor içinde yaşamak daha fazla ona göredir. Ancak gerektiğinde gerçekten çok seksi ve çekici bir savaşçıya dönüşebilir. Egosu öyle güçlüdür ki dünyada en çok savunduğu ve koruduğu tek kişi “kendisidir”. Sonra da sevdikleri gelir. Kendisi için lüks harcamalar yapmayı ve bakımlı olmayı sever. Sevdiklerine karşı da verici ve cömert olabilir ancak genellikle önce kendisi aklına gelir. Spor yaparak yapılı ve seksi vücudunu fit tutmak ister. Eğlencelidir, kendine seçtiği “hayranına” harika vakit geçirtir. Onunla birlikte olmak için ilk önce bakımlı, dikkat çekici ve onun bir numaralı hayranı olmanız gerekir. Kendini geliştirmemiş ve bilgisiz karşı cins de ona çok itici gelebilir. Bir kadını çok isterse onu elindeki varı yoğu harcayarak ve kendini tam kapasite göstererek elde etmeye çalışır.. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Başak Burcunda: Marsı başak burcunda konumlanmış bir erkek bir kavgada bile sürekli konuşur olayı krite eder. Dayağı da yer muhtemelen. Pek kavga etme becerisi yoktur belki kendini savunur ama çok fazla dirençli değildir. Onun işi bilgidir, bilgi almak ve vermektir. Tartışır ama kaba kuvvet aklına gelmez. Sesini yükseltse de, sözcükleri can yaksa da o dayak atmak veya kabalık etmek niyetinde değildir. Bu anlamda güvenilir ve insani yönünün ağır bastığını söylemek mümkündür. Adil olabilen, ciddi ve saf biridir. Bazen olayları çok eleştirip krite ettiği için çekilmez birine dönüşür. Kısa kesme yönü fazla yoktur. Uzattıkça uzatır. İnsanları sıkabilir bu nedenle. Sıkıcı ve tek düze olarak görülür çoğu zaman. Eğlenmeye ve dinlenmeye vakit ayırmayı unutabilir bu nedenle beraber olduğunuzda durağan bir hayatınız olabileceğini unutmamalısınız. Daha çok kültür ve sanat hususunda eğlenebilir. Eğer aynı ilgi alanlarınız olursa ne ala. Cinsel konularda genellikle kuralcı ve disiplinlidir. Temizliğe dikkat eder ve bakımlıdır. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Terazi Burcunda: Marsı terazi olan bir erkek nazik ve medeni yönü gelişmiş biridir. Görgü kurallarının hemen hemen tümünü ve bir kadını nasıl mutlu edeceğini çok iyi bilir. Onun kavga etme şekli diplomasi ve tatlı dildir. İnsanları sözleriyle hizaya getirmeye çalışır. Kaba kuvvetle birşeylerin çözülemeyeceğini düşünür. Zaten kavga etme yeteneği de yoktur. Romantikliğiyle ve çekiciliğiyle baş döndürebilir. Sekste çok güçlü olmayabilir belki ama karşısındaki kişiyi tam anlamıyla tanıyabildiği için onu neyin çok mutlu edeceğini anlar ve onu çok mutlu eder. Bu bakımdan karşısındaki kişiyi düşündüğünü ve ona karşı duyarlı olduğunu söylemek mümkün. Romantik yönü çok gelişmiştir. Yırtıcı, kaba ve agresif olmayı sevmez. Böyle kimseleri de sevmez. Arkasına bakmadan kaçacağı kadın türü görgüsüz ve kültürsüz kadınlar olur. Rafine bir estetik zevki vardır. Güzelliğe ve estetik olan herşeye hayrandır. Genellikle güzel ve zarif kadınlar ilgi alanına girebilir. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Akrep Burcunda: Marsı akrep burcu olan bir erkek analiz ve çözümleme yeteneği güçlü, insanın aklını radar gibi okuyabilen biridir. Beden gücü bir boğa gibidir. Spor yaparsa azmi ile birleşince çok başarılı olabilir. Hareketli ve aktif bir cinsel yaşama sahiptir. Erken yaşlarda cinsel serüveni başlar. Kendinden yaşça büyük veya küçük, çevresindeki davetkar kadınlara asla karşı koyamaz. Fakat eğer isterse iradesine herkesten çok daha iyi sahip çıkabilir. En az cinsel zaafları kadar güçlü bir iradesi vardır. Cinsellikte sınır tanımaz, tuhaf bulunabilecek tercihleri olabilir. Kadının çirkini yoktur onun için. Her tip her yaş kadınla birlikte olabilir. Bu önüne gelenle birlikte olabilen ve daha az seçici olan yapısı libidosunun yüksekliğindendir. Bazıları onu bu yüzden midesiz görebilir. Cinselliği herkesle yaşayabilir ancak evlilik için daha çok düşünmesi gerekir. Kendisi gibi tutkulu ve cinsel isteği yüksek biriyle mutlu olabilir. Verdiği kadar tutku ve sahiplenicilik alamazsa hızla soğur. Ayrıca aşkına karşılık bulamadığında da tehlikeli bir aşığa dönüşebilir. Çirkinleşebilir ve saldırganlaşabilir böyle durumlarda. İşler ters gittiğinde (eğer kendini olgunlaştıramamış biriyse) gerçekten çok kaba, kıskanç, fesat ve acımasız birine dönüşür. Bu bakımdan geçinilmesi zor ve uzak durulması gereken biridir. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Yay Burcunda: Marsı yay olan bir erkek genellikle cesur ve vurdumduymazdır. O ne der, bu ner diye bakmaz. Kafasına göre yaşar. Hareketli ve maceralı bir yaşamı tercih eder. Serüven gibi bir hayatı olur. Spor hayatının bir parçasıdır. Dinamik biridir. Fiziken de sportiftir. Kavga gürültü çokta tarzı değildir ama kaşınan olursa sağlam kaşıyabilir. Aşkın dostluk ve zihinsel yönü onu daha çok doyurur. Elbette ki her burçta olduğu gibi o da seksi ve cinselliği sever ancak onun için öncelik eğlence ve arkadaşlıkta yatar. Çok değişiklik sever, sürekli yeni kişilerle tanışmaktan ve arkadaşlık etmekten hoşlanır. Bağlılık konusunda başarılı olması zordur çünkü sıkılır. Yabancılara meraklıdır. Özellikle ilgi çekiciyse. İlgisini cezbetmeyen hiç kimseyle birlikte olamaz. Toplumsal normlara ve geleneklere fazla duyarlı değildir. Gelenekçi kişilerle uzun süre birlikte olamaz. Özellikle cinsellikte geleneksellik hiç ona göre değildir. Çılgın, heyecanlı ve çocuksu bir cinsellik yaşamak ister. Şakacı ve esprilidir, ancak şaka yaparken bile çekicidir asla karizmasından taviz vermez.  (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Oğlak Burcunda: Marsı Oğlak burcunda yerleşmiş erkekler enerjilerini genellikle kariyer ve maddi alanlara kanalize etmiş kişiler olurlar. Tanınmayı, saygı duyulmayı ve yüksek statüde olmayı severler. Hayatlarında belirli bir yere gelmemiş olmak onlar için ölüm gibidir. Mutlaka yüksek mevkilere gelmelidirler veya yaptıkları işte yüksek başarı edinmelidirler. Ki mutlaka azimleri ve iş hayatına yatkınları sayesinde başarılı da olurlar. Yüksek yerlere gelirken bazıları tanıdıklarını basamak olarak kullanabilir. İlişkilerinde genellikle çok sıkıcı olurlar çünkü akılları fikirleri işlerindedir veya maddi konulardadır. Maddi gücü elde etmek onlar için çok hayati bir unsurdur. Cinsel birlikteliği gerekli olduğunda yapmak ister gibidirler. Görev gibi yani. Görevleri bitince kenara çekilebilirler. Libidoları düşüktür. Akılları sürekli işte, mevki kazanmakta ve paradadır. Saldırganlık ve aymazlıktan hoşlanmaz. Saygın ve kendi ayakları üzerinde durabilen, toplumda kabul görmüş kadınlardan hoşlanır. Gelip geçici ve güven vermeyen aşklar, ailesinin veya toplumun onaylamadığı kadınlar ona göre değildir. Bu tür şeyleri sevmez ve soğur.  Sadakat, sahiplenicilik ve güven göbek adıdır. En güzel yanı da belki budur. Bazen içe dönebilir böyle zamanlarda ona sevgi dolu ve ilgili davranırsanız kendine getirebilirsiniz. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Kova Burcunda: Marsı Kova olan bir erkek oldukça özgürlükçü ve bağımsız biri olur. Aslan kısıtlanmak ve sorgulanmaktan hoşlanmaz. Gezer, tozar, deneyimler, öğrenir. Teknolojiye ve elektroniğe yeteneği olabilir. Ayrıca astroloji konusunda da başarı sağlayabilir. Cinsel yönü zihinselliğiyle doğru orantılıdır. Bir kadında zekaya ve akla önem verir. Eğer bir kadın onu zihnen heyecanlandırıyor ve ilgisini çekiyorsa ancak onunla birlikte olmaktan zevk alabilir. Dolayısıyla önce arkadaş olmak onun için önemlidir. Arkadaşı olan biriyle birlikte olması daha kolay olur. Kafa yapısı uymayan, onu anlamayan biri onun için iticidir. Onu anlamak da her baba yiğidin harcı değildir. Çünkü değişik biridir. Tercihleri olsun, tarzı olsun. Hep bir şeyleri farklıdır. Sanki öyle olmak zorunda gibidir. Başkalarına benzemek istemez. Bunu bazen sırf farklı olması adına yapar. Bir kavgada kaba kuvvet istemez. Genellikle ukalalıkla tepki koyar. Çok zeki olduğundan kelimeleri ustalıkla seçerek karşısındakini ezmeye çalışır. Sevgili bile olunsa aşırı tutku duyamaz. Ayrıca sadakat sözü vermek ona zor gelir. Tercihlerinize saygı duyar ve onun hayatına da saygı duyulmasını bekler. Sosyal yardımlaşma ve grup çalışmalarında kendini iyi hissedebilir. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Erkeklerde Mars Balık Burcunda: Marsı Balıkta olan bir erkek çocuksu, eğlenceli ve şair ruhludur. Onunla birlikte olan kadının ayaklarını yerden kesebilir. Onu çok sevebilir ve aşkı doyasıyla yaşatabilir. Sadakatinin ömrü aşkı kadar olacaktır. Aşkı bitince sadakati de biter. Fazla gerçekçi biri olmadığı için çok sık aşık olur. Kendine uymayan kişileri ancak aşkı bittikten sonra görebilir. Gözünde büyütme durumu yani. Aşka aşık olduğu için çivi çiviyi söker felsefesindedir. Bazen gerçekten çok üzüldüğünde kendini alkole ya da uyuşturuculara kolaylıkla verebilir. Kötü alışkanlıklara meyli vardır ve depresyon bunu tetikler. Çok fazla tutarlı olmadığı için iyi bir iş ortağı değildir. Hayat enerjisi her ne kadar eğlenceli ve esprili bir doğası olsa da yüksek değildir. Erkeksi işleri pek yapamazlar. Güçleri çabuk tükenir. Çok çabuk kendini bırakabilir, kendini kaybedebilir. Libidosu düşüktür, daha çok fanteziler ona göredir. Çok seviyor gibi görünse de tutkulu aşkları beceremez. Gerçekten yardıma muhtaç birini gördüklerinde herkesten daha fazla yardımsever olabilirler. (doğum haritasında mars retro durumdaysa bunların tam tersi de olabilir..)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.